Görüş Bildir
Haberler
Vahşice Öldürülmüştü: Cemile Ertürkoğlu Davasında Ağırlaştırılmış Müebbet Kararı

Vahşice Öldürülmüştü: Cemile Ertürkoğlu Davasında Ağırlaştırılmış Müebbet Kararı

Mersin'de, boşanma aşamasındaki eşi Cemile Ertürkoğlu'nu vahşice öldüren Mustafa Ertürkoğlu, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, geçen yıl 28 Kasım'da merkez Akdeniz ilçesi Bahçe Mahallesi'nde meydana geldi. Cemile Ertürkoğlu, boşanmak üzere olduğu eşi lojistik firması çalışanı Mustafa Ertürkoğlu tarafından öldürüldü. Cinayetin ortaya çıkmasının ardından katil zanlısı Mustafa Ertürkoğlu tutuklandı. Hakkında 'eşi tasarlayarak, canavarca hisle, acı ve eziyet çektirerek öldürmek' suçundan dava açılan Mustafa Ertürkoğlu ikinci kez hakim karşısına çıktı.

"En ağır cezayı alsın"

"En ağır cezayı alsın"

Mersin Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmaya tutuklu bulunduğu Ereğli Cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ( SEGBİS) yöntemi ile katılan sanık Mustafa Ertürkoğlu, ikinci duruşmaya da SEGBİS ile katıldı. İlk duruşmada ifadeleri ile kan donduran Mustafa Ertürkoğlu, yine eşinin kendisini aldattığı yönünde ifade verdi. Duruşmada tanık olarak dinlenen Cemile'nin babası Sabahattin Aslan, 'Şikayetçiyim. Değil bir insan bir hayvanın bile böyle vahşice öldürülmesini kabul edemiyorum. En ağır cezayı alsın' dedi.

Savcı mütalaasında "canavarca hisle öldürme yok" dedi

Savcı mütalaasında "canavarca hisle öldürme yok" dedi

Duruşmada iddia makamı da esasa ilişkin mütalaasını verdi. Mütalaada sanığın eşinin boğazını maket bıçağı ile kestiği, kestikten sonra parçaladığı ve bunları çeşitli yerlere attığı, 'ya o gidecek, ya ben gideceğim' şeklinde sosyal medyada mesaj vermesinden dolayı olayı kasten ve tasarlayarak yaptığı, öldükten sonra parçalama olayını gerçekleştirdiği için canavarca hisle öldürmenin olmadığı, şahsa ceza indirimi verilmemesi ve tutukluluk halinin devam etmesi istendi.

Müşteki avukatları, iddia makamının mütalaasına itiraz etmediklerini, ancak canavarca hisle ve ölüye saygısızlıktan da sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Zanlı avukatı indirim talep etti

Zanlı avukatı indirim talep etti

Zanlı avukatı ise, savcının mütalaasını kabul etmediklerini belirtti ve Cemile'nin sadakatsiz davrandığını öne sürerek 'haksız tahrik ve iyi hal indirimi' talep etti. Mahkeme başkanı tarafından son sözü sorulan  Mustafa Ertürkoğlu, 'Pişmanım' dedi.

Mahkeme indirim talebini reddetti

Tarafları dinleyen mahkeme başkanı Ertürkoğlu'na 'eşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Cezada tahrik indirimi uygulanmamasına karar verildi.

"İstinaf mahkemesine itiraz edeceğiz"

Duruşma sonrası adliye çıkışında açıklamalarda bulunan Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Avukat Şirin Güner, kararın kendilerini memnun etmediğini dile getirerek, 'Biz farklı bir karar bekliyorduk ama istediğimiz gibi olmadı. Sonuçta ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Haksız tahrik ve iyi hal indirimi uygulamadı. Bunlar bizim için sevindirici ama gerek tasarlayarak, engelli bir kişiye ve namus, töreden dolayı yapmış olmasından da ceza verilmemesi bizim açımızdan negatif bir durum. Biz karara itiraz edip, istinaf mahkemesine taşıyacağız. Bu taleplerimizin de göz önüne alınmasını isteyeceğiz. Çünkü sanığın yaptığı eyleme denk düşen bir ceza değil' diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
69
15
4
4
3
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Damla Taşkın

Birde utanmadan o haysiyetsiz avukat bozuntusu iyi hal indirimi mi istemiş. O pezevengi anana sunalım ona da iyi hal indiriminden yardımcı olsun piç kurusu

Pasif Kullanıcı

ilk defa bir kızdan bu kadar küfürlü cümle görüyorum

uykusuz_prtkl

bu kadin özgecan aslanın kuzeni...