Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Uzaylıların Gezegenimizi Uzun Zamandır Ziyaret Etmekte Olduğu Fikrini Bütün Zihinlere Şöyle Bir Sorgulatacak Ciddi İddialar

16bPAYLAŞIM

UFO, ya da Türkçesiyle "tanımlanamayan uçan obje", kendimizi bildik bileli üzerine çok fazla konuşulan, iddia edilen, fikir yürütülen konulardan bir tanesi olmuştur. İnsanoğlunun en büyük meraklarından biri doğal olarak bu evrende yalnız olup olmadığımızdır ve yürütülen mantık genellikle tek bir noktada toplanır: "Bu kadar büyük bir evrende yalnız olamayız!". Şimdi sizi varsayımların dünyasından çıkarıp güvenilir kaynaklardan beslenerek hazırladığımız içeriğin dünyasına sokacağım. İnanıp inanmamak elbette size kalmış fakat edinilen bilgiler epey çarpıcı:

1. ABD Savunma Bakanlığı'nın, İran'da 1976 yılında yaşanan bir olay hakkında hazırladığı rapordan:

"F-4 uçağımız, 45 kilometre uzağında tanımlanamayan bir objeye rastladı ve pilotlar, uçağın tüm donanımının ve iletişim araçlarının kontrolünü kaybetti. Objeden uzaklaşmaya başladığımızda ise artık bir tehdit olarak algılanmamış olacağız ki tüm cihazlar tekrar işlemeye başladı."

2. Dünyanın dört bir yanındaki devletler tarafından, UFO'lar hakkında hazırlanmış binlerce sayfalık döküman bulunuyor.

16 Aralık 1978 tarihinde Şili Hava Kuvvetleri tarafından hazırlanan bir başka rapor şu şekilde:

"F5 uçaklarıyla askeri eğitim görmekte olan iki pilotun radarına tanımlanamayan bir obje yakalandı. Objeden alınan sinyal çok güçlü olduğu için pilotlar radar sistemlerinin bozulmuş olabileceğini düşündüler ancak birbirleriyle iletişime geçtiklerinde iki uçağın da aynı güçlü sinyali almakta olduğunu öğrendiler. Gözlemlenen bu devasa obje, aynı zamanda yakınlarda bulunan bir havalimanının da radarına takılmıştı. Objeyi görebilmek için yaklaşan pilotlardan bir tanesi, 30 kilometrelik uzaklığa rağmen, gördüğü şeyin dumanlarla çevrelenmiş devasa bir muzu andırdığını ifade etti. Uçaklarının üzerinde hiçbir silah bulunmayan pilotlar korkuya kapıldı fakat yerinde öylece duran objeye yaklaşmaya devam ettiler. Belirli bir mesafeden sonra da objenin aniden kaybolduğuna şahit oldular. Tam da o anda obje, yakalandığı üç radardan da bir anda silinip gitti."

3. Fotoğraflar bir ABD denizaltısı tarafından çekilmiş ve çalışmalarını bu konu üzerinde yoğunlaştıran, araştırmacı Alex Mistretta'nın eline geçmiş.

Fotoğrafların tümü Mart 1971'e ait ve ABD'nin USS Trepang isimli denizaltısı tarafından yakalanmış. Denizaltı, bu objeye rutin bir askeri ve bilimsel araştırma sırasında rastlamış. Objeyi periskop yardımıyla tespit eden ise John Klika isimli subay olmuş. Fotoğrafların gerçekliği elbette tartışmaya açık, ancak dünyanın dört bir yanındaki pilotların gördüklerini ifade ettikleri objelere oldukça benziyor.

4. Elde edilen ulusal belgelere göre çoğu devlet UFO'lar konusunda endişeli.

"Görünenin aksine, pek çok yüksek rütbeli hava subayı UFO'lar konusunda endişeli. Ancak devletler öylesine bir gizlilik içindeler ki, toplum genel olarak UFO'ların gerçekliğine inanmıyor, hatta alay konusu ediyor."

-Eski CIA Başkanı Roscoe Hillenkoetter (1960)

5. Üstelik tüm bu belgelerin kimler tarafından gizli tutulduğuna dair bir kanıt da mevcut değil.

"Bu konu çok çok büyük bir gizlilik içerisinde tutuluyor. Bu belgelere erişmeniz gerçekten mümkün değil. Aynı zamanda belgelerin kimler tarafından gizli tutulduğunu da bilmiyorum çünkü bugüne kadar bana pek çok kez ısrarla, bunun beni ilgilendiren bir konu olmadığı söylendi ve ben de konuyla ilgilenmeyi bıraktım. UFO'lar hakkında öğrenmek istediğim çok şey vardı ve konuyla çok ilgiliydim ama peşinen söyleyeyim: Hava Kuvvetleri'nin elindeki belgeler her neyse, sonsuza kadar gizli kalacaklar..."

-Senatör Barry Goldwater (ABD İstihbarat Komitesi Başkanı)

6. Bir başka yetkili, geçtiğimiz sene bir televizyon programında yaptığı açıklamayla büyük yankı uyandırmıştı.

"Soğuk Savaş'ın devam etmekte olduğu 1961 yılında, birlikte uçan 50 kadar UFO, Rusya'dan güneye doğru, Avrupa üzerinden geçerek devam ettiler. Müttfik kuvvetler bu durumdan oldukça endişeliydi ve UFO'lar geri dönerek tekrar Kuzey Kutbu'na yöneldiklerinde düğmeye basmaya hazırdı. Bu olay üzerine bir soruşturma yürütmeye karar verdiler ve üç yıl süren bir araştırmanın sonucunda, en az 4 farklı türün binlerce yıldır dünyamızı ziyaret etmekte olduğunu kesin olarak ortaya koydular. Son yüzyıl içerisinde, özellikle de atom bombasını icat etmemizin ardından UFO ziyaretleri sıklaştı çünkü tüm evren bir uyum içerisindedir ve atom bombasını kullanmamız yalnızca bize değil, evrendeki diğer canlılara da zarar verir. Bu yüzden atom bombasını tekrar kullanmamızdan çok korkuyorlar ve bunun çok kötü sonuçlar doğurabileceğini düşünüyorlar."__-Paul Hellyer (Kanada Eski Savunma Bakanı)

7. Bir takım yetkililer UFO'ların ve dünya dışı canlıların sahip olduğu teknolojiye dair çalışmalar bile yürütmüş.

"Batı medeniyetinin sahip olduğu materyalist bakış açısına ters olsa da, dünya dışı canlıarın bizi uzun zamandır gözlemlediğine ve bizimle uzun zamandır iletişim kurduğuna dair yüzlerce kanıt var. UFO'lar havadaki hareketlerini çeşitli bilinç teknolojileri, toroidler ve yönlendirici manyetik diskler yardımıyla gerçekleştiriyorlar."

-Dr. Brian O’Leary (Eski NASA astronotu ve Princeton Üniversitesi fizik profesörü)

8. Eski NASA astronotu Gordon Cooper, UFO'lar konusunda yürütülen devlet politikalarını eleştiriyor. (Bu ve sonrasındaki görseller temsilidir.)

"Benim düşünceme göre, halkın bu kadar ileri teknolojiye sahip bir tür olduğunu görüp paniğe kapılmasından endişelendiler ve gerçeklerin üstünü kapatmak için yalanlar atmaya başladılar. Ve bu yalanların üstünü kapatmak için de başka yalanlar uydurdular... Şimdi ise bu işin içinden nasıl çıkabileceklerini bilmiyorlar ve halk da artık işin peşini bırakmış durumda. Ancak size söyemem lazım, dışarda pek çok UFO, dünyamızı incelemeye devam ediyor."

-Gordon Cooper (Eski NASA astronotu ve havacılık mühendisi)

9. Uluslararası Uzay İstasyonu'nun başındaki isim Leroy Chiao'nun 2005 yılında Huffington Post'a yaptığı açıklama ise şu şekilde:

"Dünya'nın 370 kilometre üstünde, saatte 27,000 kilometre hızla ilerleyen ve ters bir tik işaretine benzeyen ışığı tespit ettim. Üstelik sadece bir tane de değillerdi ve bir çizgi halinde ilerliyorlardı. Başka gezegenler ya da boyutlardan gelen canlılar tarafından ziyaret edildiğimiz düşüncesine daima şüpheci yaklaşmışımdır; o yüzden tespit ettiğim şeyin UFO olduğundan %100 emin olamam. Ancak dünya dışındaki yaşama gerçekten inanmaya başladım."

10. NATO Askeri Komitesi'nin başında bulunan isim Amiral Peter Hill-Norton da UFO'ların varlığını doğrulayan yüksek rütbeli askerlerden bir diğeri.

"Dünya atmosferinde gözlemlenen, bizim hayal edebileceğimizden çok daha gelişmiş teknolojilere sahip, aynı zamanda gelmelerine engel olamayacağımız objeler olduğu doğru. Dış uzaydan gelen bu canlıların bizi sandığımızdan çok daha uzun süredir ziyaret ediyor olmaları çok büyük bir ihtimal. Burada bize düşen görev, şimdi veya gelecek bir zamanda düşmanca bir tavır sergilemelerine karşı hazırlıklı olmak; kim olduklarını, nereden geldiklerini ve ne istediklerini öğrenmektir. Bu konu, üzerinde çok titiz bilimsel çalışmalar yürütülmesi gereken bir konudur."

Şimdilik elimizde UFO'ların varlığına dair ciddi iddialar mevcut sevgili dostlar. Günümüzün en çok sorulan ve en çok merak edilen konularından biri olan dünya dışı zeki yaratıkların var olup olmadığı, maalesef bir süre daha cevapsız kalacak gibi gözüküyor. Bir süre daha gökyüzüne bakarak onların varlığını sorgulamaya devam edeceğiz... Kaldı ki, sayılar farklı uzmanlara göre değişse de, evrenimizde 100-200 milyar arası galaksi bulunduğu düşünülüyor ve bizim galaksimiz olan Samanyolu, 120,000 ışık yılı uzunluğunda ve içinde 400 milyar yıldız barındırıyor. Bunu bir hayal etmeye çalışın... Eğer evrenimizde bizim dışımızda zeki yaratıklar yoksa, bu çok büyük bir yer israfı olmaz mıydı?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jr.aykut

Deli saçması hepsi a.q. Yarrak kürek el arabasının bile onlarca farklı modeli varken, bu zeki dünya dışı yaşam formlarının tek model aracı mı var be hey am dilini parmaklarken, meme uçlarını emcüklediklerim. Biz burda uzaylı sikmiyoruz. Milyonlarca yıl olmuş ve dünyamız da keşfedilen diğer gezegenler gibi tamamen gazdan oluşan bir yapıda değil. Bir araç rahatlıkla inebilir yani dünya yüzeyine. Dünya dışı akıllı bir varlık olsaydı çoktan gelmiş ve götümüzden şırıngaya ihtiyaç duymadan kan alıp gitmişti.

cihan-emre-tuna

belkide çoktan çektiler sümer tabletlerinde dünyadan 7200 yıl evvel altın çıkardıkları yazıyor

cihan-emre-tuna

üstelik kutsal kitaplarıda doğruluyor ama ateistmisin genetik mühendislikden bile bahsediyor

dilan-kaya22

Bence uzaylılar dünyayı ziyaret etseydi ve ufolarını bir insanın çıplak gözle gözlemleyebileceği kadar alçaktan uçuracak olsalardı ufolarını bu şekilde tasarlamaz bizim uçaklarımız veya helikopterlerimiz gibi tasarlarlardı o kadar aptal değillerdir dikkat çekeceklerini tahmin edebilirler

jr.aykut

Mantıklı bir yaklaşım, yalarım seni.

huseyin-buluc

6 yıl sonra biz bor çıkarınca istila başlayacak rez alın bekleyin.

onur-ocak2

Uzaylılar var bence de ateş olmayan yerden duman çıkmaz.Ama ispatlanmadıkça hepsi teoride kalıyor...

wolfgangmami

Arkadaş gelicekseniz gelin random atmayı bırakın bu nedir yabi arkadaşa bakıp çıkacam gibi

Görüş Bildir