Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Uzaylı Tartışmaları Süredursun Sibirya Semalarında Ortaya Çıkan UFO Herkesi Şaşkına Çevirdi!

-

Rusya, 26 ağustos gecesinde gökyüzünde dev bir UFO'nun görüldüğüne dair raporlarla çalkalandı. Sibirya'yı aydınlatan büyük, ışıldayan bir topa benzeyen görüntünün kaynağı bilinmezken Rusya Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre gökyüzünde oluşan ışıklar bir füze denemesinin arkasında bıraktığı izden ibaret. Ancak yapılan bu açıklama, her kesim için inandırıcı bir niteliğe sahip değil.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/a...

Oluşan ışığın kaynağı henüz bilinmezken yerel uzmanlar, Sibirya göğünde ortaya çıkan bu görüntünün arkasında olası iki sebep bulunduğunu öne sürüyorlar.

İlki, bu parlak görüntünün Kuzey Işıkları olduğu yönündeydi. UFO belirdiğinde fotoğrafçıların gökyüzünü izliyor oluşlarının sebebi de buydu.

İkinci sebep ise Vladimir Putin'in Batı'yı korkutmak için stratejik nükleer kuvvetlerle görkemli bir askeri tatbikat yapmasıydı.

26 ağustos gecesinde denizaltında ve hava taşıtlarında füze denemeleri vardı.

Tatbikatlar; Plesetsk Uzay Üssü'nden, Moskova'nın 885 km kuzeyinden Topol roketinin atılmasını da içeriyor.

Peki bir füze denemesi ışık oluşturabilir mi?

Rusya medyasının belirttiğine göre gökyüzünde ortaya çıkan bu olağanüstü görüntüler, nükleer füze taşıyan bir roketin izi olabilir. Aralık 2009'da Norveç'te de benzer bir olay yaşandığında, Norveç göğünde oluşan ışığın başarısız olan bir füze atışından kaynaklandığı ortaya çıkmıştı.

Füze atışının yapıldığı Savunma Bakanlığı tarafından doğrulandı; ancak yapılan açıklamayı herkes inandırıcı bulmadı.

UFO Manual'ın yazarı Nigel Watson:

Bu muhteşem görünüyor ve insanların bunun uzaylılarla veya başka boyutlara açılan portallarla ilgili olduğunu düşünmesi şaşırtıcı değil. Bu fantastik ihtimaller, görüntülerin kıtalar arası füze denemelerinden kaynakladığının açıklanmasıyla ortadan kalkıyor. Bu kadar muhteşem bir olay için açıklamalar oldukça zayıf duruyor ancak daha önce de roketler benzer görüntülere sebep olmuştu.

Bu olağanüstü sahneler, Sibirya'nın önde gelen fotoğrafçılarından Sergey Anisimov tarafından yakalandı.

Birkaç dakikalığına çok şaşırmıştım, neler olduğunu anlayamıyordum. Parlak bir top, ağaçların arkasından çıktı ve bana doğru hareket etti. 

İlk düşüncem, bunun çok güçlü bir projektör olduğu yönündeydi; ancak çevredeki her şeyin değişme hızı, neler olduğuna dair düşüncelerimi değiştirdi. Top bir yaya dönüşmeye başladı ve yavaşça dağıldı.

Bu renkli şov sona erdikten sonra Anisimov eve dönüyor ve bahçede 5 yaşlarındaki çocukları uzaylılar ve paralel evrenlere açılan portallar hakkında konuşurken buluyor.

837 km batıda başka bir fotoğrafçı, Alexey Yakovlev, UFO görüntülerine tanıklık ettiğinde korktuğunu itiraf ediyor.

İlk başta bunun alışıldık olmayan bir tür radyans olduğunu düşündüm. Sonra top büyümeye başladı, bunun bir radyans olmadığı netleşti ve korkutucu bir hal aldı.

Yalnız olmadığımı bilmek güzel. Bir grup insan halüsinasyon görüyor olamaz.

Peki sizce bu ışıkların kaynağı neydi?

Uzaylılar
Füze denemesinin arkasında bıraktığı iz
Kuzey Işıkları
Başka bir sebep

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burak-orgen

blue beam teknolojisinin işi gibi

mihail-ivanovic-kutuzov

Bu duruma söylenecek tek bir şey var ; ARMN ŞFMIDVYLR.

firebreather

hani ufo nerde aq?

pasamlksh

uzaylı muzaylı yok dağılın :D

apocrypha

Uzaylılara inanırım ama,her şeyi de uzaylılara bağlamayın mk

Görüş Bildir