Görüş Bildir
Haberler
Uzayda Bir Akşam Yemeği: İlk Uzay Filminin Ekibi ve UUİ Mürettebatı Bir Arada

Uzayda Bir Akşam Yemeği: İlk Uzay Filminin Ekibi ve UUİ Mürettebatı Bir Arada

Ulaş
13.10.2021 - 12:18

Uzayda çekilen ilk film olacak 'Vızov'un (Sınanma) yönetmeni Klima Şipenko ve aktris Yuliya Peresild’in de yanlarında bulunduğu Uluslararası Uzay İstasyonu'nun (UUİ) mürettebatı ABD’ye ait modülde akşam yemeği yedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Uzayda çekilecek olan ilk filmin yönetmeni Klima Şipenko, aktris Yuliya Peresild ile birlikte UUİ mürettebatı ile akşam yemeği yedi.

Fransız astronot Thomas Pesquet fotoğrafı Twitter hesabından paylaştı!

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda kimler yer alıyor?

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda kimler yer alıyor?

UUİ’de şu an Rus Oleg Novitskiy, Pyotr Dubrov, Anton Şkaplerov; ABD’li Mark Vande Hei, Shane Kimbrough, Megan McArthur; Japon Akihiko Hoshide, Fransız Thomas Pesquet (istasyon komutanı), Klim Şipenko ve Yulia Peresild bulunuyor.

Ünlü Rus yönetmen Klim Şipenko ve oyuncu Yulia Peresild, 5 Ekim’de ‘Vıyzov’ isimli filmin çekimleri için Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) gönderilmişti. İkili Soyuz MS-19 aracı ile Kazakistan'ın Baykonur üssünden uzaya hareket etmişti.

Film ekibinin 17 Ekim’de dünyaya geri dönmesi planlanıyor.

Film, bir doktorun, sağlık durumu nedeniyle Dünya’ya gelip tedavi olamayan bir kozmonotu uzayda ameliyat etmek zorunda kalmasını konu alıyor.

Çekimleri devam eden Vızov isimli filmin yönetmeni Şipenko, Rusya Uçuş Kontrol Merkezi ile görüşme sırasında, 'Belirlenen içinde ilerliyoruz. Yani her şey planladığımız gibi gidiyor. İki sahne çektik' ifadesini kullanmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın