Umutları Yeşerterek Dünyayı Daha Güzel Bir Yer Yapan Kanada'nın Eşi Benzeri Olmadığının 13 Kanıtı

-
Abone ol

Keşkelerin havada uçuştuğunu görür gibiyiz!

1. Okullarda organize edilen bu harika proje sayesinde öğrencilerin sokak direklerine bağladıkları montlar evsizler ve ihtiyaç sahipleri için umut oluyor!

2. Aynı projeden alınan fikirle oluşturulan harika bir örnek daha. Evsizler, soğuğa hazırlıksız yakalananlar için etrafa eldiven, atkı, şapka asma ve bırakma.

3. Devlet tarafından yapılan bir bisiklet yolu... Bisiklet kullanan insanların bu şekilde bir değer gördüğünü görmek sevindirici.

4. Yolun ortasında bir anne geyik. Yavrularını emziriyor. Ve her iki şeritten gelen arabalar bekliyorlar. Yarım saat beklemişler hem de...

5. İnsana verilen değerin güzel bir örneği daha. Sürücülerin daha dikkatli olması için asfaltların üzerinde illüzyonlar bulunmakta.

6. Bir anne-baba duvara resim çizen 6 yaşındaki çocuklarını cezalandırmak yerine, ileride bir sanatçı olabilmesi için ortaya çıkarttığı eserleri çerçeveletip yanına bilgisini ekliyorlarmış. 😍

7. Müşterileri kapağa göre karar vermesin diye kitapları kağıda saran ve üzerlerine küçük notlar düşen kitapçı...

8. Her sene kadınları anlamak için erkeklerin topuklu ayakkabı giyerek yaptıkları "O'nun Ayakkabısı ile 1 km" yürüyüşü...

9. Pembe renkli topuklu ayakkabılar giyerek "kadına şiddete hayır" diyen Kanadalı erkek milletvekilleri. Pembe topuklu ayakkabılarını giydiler, pankartlarını aldılar, kadına şiddete hayır dediler.

trthaberstatic.s3-website-eu-west-1.amazonaws.com

10. Kanada'nın önemli müzik festivallerinden Ottawa Bluesfest'te, festivalin ana sahnesinin kurulacağı yere yuva yapan bir kuş nedeniyle festivalin iptal edilmesi gündemde.

11. Kanada'da bir metro istasyonunda bozulan bir turnike. Çevrede güvenlik veya görevli de yok. Ama insanlar parasını bozuk turnikenin köşesine bırakıp geçiyorlar...

12. Kanada'da doktorlar, maaşlarının çok yüksek olduğunu söyleyerek yapılan zammı protesto etti. Sağlıklı bir toplum için daha adaletli bir maaş sisteminin olması gerektiğini düşünen doktorlar zammı sisteme iade etmek istedi.

13. Hemen hemen tüm marketlerde olan bir uygulama. İnsanlar alışverişte fazladan ürün alıp buralara bırakıyorlar. Gerçekten ihtiyacı olan insanlar da gelip ücretsiz alıyorlar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kpoyrazoglu

ctrl+t , canada immigration enter

hmturan

Bunları düşünüp uygulayan, uygulanmasında katkısı olanları ahirette sen neden müslüman değilsin diye bi kulağını çekip direkt cennete atarlar :)

aerialz

#13 bizde o arabayı boş göremezsin. alan, ihtiyacı olanı değil hepsini alır.

humanistkus

Ama Müslüman değiller, yanacaklar...

fikret-abi

sfdkjlş

cedric_diggory

kanka Hedwig de Müslüman değil sen profiline ecnebi baykuş resmi koymaya utanmıyo musun terbiyesizliğe bak len mq kaldır o resmi

tintin

8 saçma geldi.

umys-dede

aslında düşününce saçma değil sebep olarak şey olabilir bir çok şirket ve kurumlarda topuklu ayakkabı zorunluluğu var ya belki bu dayatma yüzündendir

Görüş Bildir