Bugün Hava Nasıl Olacak?

-
Abone ol

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sivas, Yozgat, Nevşehir ve Kayseri çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. 

Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ile Orta Karadeniz kıyılarında kuzey yönlerden, Doğu Karadeniz kıyılarında ise güney ve batı yönlerden yer yer kuvvetli (30-70 km/saat) şekilde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarların; Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/s), Orta ve Doğu Karadeniz'de ise batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) şekilde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, Sakarya, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Kırklareli ve İstanbul'un kuzey kıyılarının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinde Bilecik çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey yönlerden yer yer kuvvetlice (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

BURSA Parçalı ve çok bulutlu 11

EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu 12

İSTANBUL  Çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzey kıyıları hafif yağmurlu 10

KIRKLARELİ Çok bulutlu, öğle saatlerinde kıyıları hafif yağmurlu 11

EGE

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu 8

İZMİR Parçalı ve az bulutlu 14

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu 14

MUĞLA Parçalı ve az bulutlu 16

AKDENİZ

Az bulutlu, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu 20

ANTALYA Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 21

HATAY Parçalı bulutlu 20

MERSİN Parçalı bulutlu 19

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerine kadar bölgenin doğusunun aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Niğde ve Nevşehir çevrelerinde yağmur, Kırşehir, Yozgat, Sivas ve Kayseri çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu 9

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu 7

KONYA Parçalı ve bulutlu 9

NİĞDE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 7

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu 7

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 5

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatı, doğusunda güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/s) şekilde eseceği tahmin ediliyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 7

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Malatya dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı kesimlerinde yağmur, kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı tahmin ediliyor.

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu 10

ERZURUM  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2

KARS Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 1

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu 10

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölgenin doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı 13

GAZİANTEP Parçalı bulutlu 15

ŞANLIURFA Parçalı ve bulutlu 17

SİİRT  Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmurlu 9

DENİZLERDE HAVA

Marmara ve Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, öğleden sonra doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat), batısı akşama kadar 4 ila 6 (30-50 km/saat), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat), doğusu sabah güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/saat) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat), öğleden sonra 5 ila 7 (40-60 km/saat) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, güneyinde kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/saat), öğleden sonra güneybatıdan, akşam güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m batısı sabah 2,0m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu:Parçalı çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga yüksekliği: 0,25 ila 0,5m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta..

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir