Üç Kuruş Maaşla Geçinmeye Çalışan Yurdum İnsanının Hiç de Yabancısı Olmadığı 15 Durum

-

Türkiye'de birçok insan bir ay boyunca terler akıta akıta kazanmaya çalıştığı maaşın alındığı gün bitmesi dramını yaşıyor. Ülkede milyonlarca insan çok düşük maaşlarla geçinmeye çalışıyor. Maaşını aldığı gün bitiren ülke insanının yabancısı olmadığı düşünceleri, durumları derledik. 

Keyifle okur musunuz bilmiyoruz ama yine de keyifli okumalar!

1. Öncelikle yeni aya başlarken 1 ay sonra alacağı maaşın puff diye elinden uçacağını bildiği için işine severek gitmez.

2. Eline geçen o sıcak parayı çok kısa bir süre hisseder ve o sıcaklığın yakın bir zamanda hayatın tokatına dönüşeceğini de sezer.

3. Bir ayın stresini, yorgunluğunu atmak için gideceği etkinlikler de sınırlıdır. Hatta bazen evden işe işten eve gider, sağına soluna dahi bakmaz.

4. Geçmişte, şu an ve gelecekte kredi kartının yapım aşamasından kullanım aşamasına kadar ki süreçle ilgili yaratıcı küfürler eder.

5. İlk işi kirasını ödemek olduğu için de ev sahibinin yüzü her yerde belirir ve elleri titreye titreye ödemesini yapar.

6. Faturaları unutur muyuz? Onlar bizim medarıiftiharımız... Binbir türlü o vergisiyle bu vergisiyle ödediği paraya acır.

7. Doğalgaz faturasını aza indirmek için türlü türlü donmalı çabalar gösterse de o faturayı düşüremez. Gaz bu boru mu öyle ha deyince düşer mi?

8. Hayır kelimesi onun için hafta sonlarının vazgeçilmezidir. Sevgili arkadaşlarının davetlerini kibarca reddeder.

Bu reddedişler nereye kadar?

9. Evde yapınca 3 TL dışarda isteyince 30 TL olan yemeklere karşı savaş açar. Zaten dışarıda yemek yeme lüksünün olmadığını bildiği için savaş açması çok normal...

10. Hele bir de çoluk çocuğu varsa aman aman! Kendisiyle ilgili bir şey yaptığında da vicdan azabı çeker. Çünkü evde çocuklarının ihtiyacı vardır ve kendi lüksünü düşünemez...

11. "Ayağını yorganına göre uzat." deyimini ustaca hayata geçirir. Yorgana göre uzatmadığında başına geleceklerinin gayet bilincindedir.

12. Zevk için almak istediği şeylere yeltenirken 9999 kere düşünür. İstediği kadar düşünse de kendi için yapacağı şeyleri sürekli erteler.

13. Hangi markette hangi ürünün ne kadar olduğunu detaylarına kadar bilir. Ucuza alacağı ürünün gidip pahalısını asla almaz, alamaz.

14. Artan hayat pahalılığı ve yerinde sayan maaşla nereye kadar böyle devam edeceğini kara kara düşünür. Düşünür ama işin içinden çıkamaz. Ülkece biz de çıkamıyoruz!

15. Milli kamçımız borcu anmadan bu içerik bitmez! Yediği kamçılardan da bir türlü belini doğrultamaz. Hesap kitap yapmaktan kendisini matematik profesörü zanneder.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
telvin-namli

#13 benlikmiş....

kisacamerve

geçen ay ki maaştan tüm ödemeleri yaptıktan sonra 50 liramın kalışı aklıma geldi şu an.. ne kadar da ben bir içerik olmuş

f.can

Üzüleyim mi, utanayım mı, yoksa benzer durumda olan tek kişi olmadığıma Sevineyim mi? Bilemedim...

telvin-namli

yok yok yalnız değilsin...

fatma-cansu

gemicikleri olanlar utansın

red-factor

En son tiyatroya iki yıl, sinemaya üç yıl, konsere üniversitede ve herhangi bir etkinliğe ise geçen ay gittim.(Düğün o da). Onun haricinde sabah 7 gece 22. Ya da gece 22 sabah 8 şeklinde bir iş hayatım var. Maaş elde kalmıyor. Genellikle tam bu saatte uyuyorum. İşten gelince de bir bölüm dizi izliyorum. Bütün aksiyonum bu hayatımda.

vemrv

Düğüne gitmek daha masraflı değil mi ya?Hele akrabayı talukattan ise daha fena en kötü 1gr altın :/

red-factor

Yok zaten gittiğim kişi (yakın arkadaşım) fakir olduğumu bildiği için bir şey istemedi.

Görüş Bildir