Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Twitter Kullanıcıları Buraya: 11 Adımda Kanaat Önderi Olma Rehberi

 > 
26PAYLAŞIM

Twitter hitap ettiği geniş kitleyle bir sosyal medya sitesinden daha fazlası. Trendleri belirleyen, gündemi değiştiren etkili bir mecra. Böyle bir mecrada bazı kullanıcılar da düşünceleriyle, görüşleriyle öne çıkıyor. Biz bunlara "Twitter kanaat önderi" diyoruz. Eğer sen de kanaat önderi olmak istiyorsan tüm bu adımları uygula.

1. Erken kalk.

Şimdi şu konuda anlaşalım. Sen fenomen veya troll değilsin. Gündemin ekmeğini yemelisin. Rızkının peşinde koşan esnaf gibi erken kalkıp gündemi değerlendirmen, o çok kıymetli görüşlerini sıradan kullanıcılara aktarman gerek.

2. Belli kalıplardan şaşma.

Twitter'da trendler, şakalar, komiklikler gelip geçer ama kalıplar baki kalır. Şu kalıpları kullanırsan o tweetin 'yürür".

İŞTE ÜLKENİN ÖZETİİ!!!1 (enteresan bir fotoğraf)

X'in y olduğu ülkemizde z'nin x olması şaşırtmaz. (Haber linki)

3. Sabit fikirli ol.

Hangi görüşten olduğunun önemi yok. Bir görüşü seç ve onu ölümüne destekle. Desteklediğin birisi hata yapınca kıvır. Unutma, insanlar seni yeni fikirler için değil duymak istediğini söylediğin için takip ediyor.

4. Cool ol.

Biliyorsun meyve veren ağaç taşlanır. Seni çekemeyenler olabilir. Hiçbirini önemseme, hiçbirine cevap verme. Blokla geç rahatsız edeni.

5. Küfür yok!

Unutma sen basit bir troll parçası değil. Tek tweetiyle gündemi değiştiren bir kanaat önderisin. Küfürlü tweetlerin sadece sana değil temsil ettiğin tüm değerlere zarar verir!

6. Kamuoyunu aydınlat!

İnsanlar senden haber bekliyor, analiz bekliyor, görüşlerine değer veriyor. Hiçbirini ıskalama. Hakkında yapılan ithamlara karşı soğukkanlılığını koru.

7. Rakamlarla konuş.

8. İnandırıcı ol. Belgelerle konuş.

9. Hep siyaset konuşma. Arada hayata dair paylaşımlar yap.

10. Şaşırmayın.

Soğukkanlı olun. Sıradan insanlar gibi tepki vermeyin. İnsanlar bir olaya şaşırdıklarında siz şaşırsanız da çaktırmayın, aynı olaya geçmişten de bir örnek verin. İnadına şaşırmayın.

11. Hep haklı çıkın.

Kanaat önderi olmanın önemli bir yanı da yaptığınız öngörülerin çıkmasıdır. Öngörünüz tutarsa "daha önce yazmıştık." diye böbürlenin. Eğer tahmininiz tutmadıysa tweetinizi silin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Twitter'da fenomen olmak istiyorsanız kısa yoldan çocukluk fotoğrafınızı profil yapıp her tweetinizin sonuna "Amk,mk,aq" ekleyin.Mis gibi fenomensiniz.Ha bir de gerizekalıca espriler yapın.

memetkorkmazz

#8 ve #9 efsaneee hahahaha forever patlıcan kızartması

Görüş Bildir