Tüyleri Diken Diken Eden Sahneleri ve Muhteşem Oyuncu Kadrosuyla Herkesi Ekrana Kitleyen Dizi Börü'yü Anlattık!

-
4 dakikada okuyabilirsiniz

Mini dizi olarak tasarlanan ve sadece 6 bölüm sürecek olan Börü, dün akşam izleyicisiyle buluştu. Herkesin beğenisini kazanan bu dizinin hem ilk bölümünü hem de nelerden bahsettiklerini size kısaca özetledik!

Buyurun içeriğimizde...

Bu sahneyle başladı Börü! Atatürk'ün söylediği sözlerle...

Börü'nün ne demek olduğunu bilmeyenlere hemen açıklayalım: Börü, Orta Asya mitolojisinde Türklerin koyduğu bir ad. Sürüyü koruyan ama sürüden sonsuza kadar uzakta durması gereken kurt demek.

Sonra geçtiğimiz yıl meydana gelen korkunç Reina katliamına atıfta bulunan bir sahneyle devam ediyor: "Bazen canavarlar kazanır!"

Dizide bütün emniyet güçlerinin bu canavarlara karşı verdiği mücadele anlatılıyor!

Bazıları için mücadele yaşadığı korkunç olaylardan sonra başlar...

Dedikleri gibi, hayatta bazen canavarlar kazanır!

Evet, bu dizi ve dizideki olaylar bizim Türk milletimizin kahramanlarından ilham alınarak çekiliyor!

Tüm güvenlik güçlerimizin kutsal hatırasına ithafen...

Ama esas hikaye burada başlıyor: 2014 Diyarbakır!

Türkiye'nin en tehlikeli dönemlerinden birine girdiği sene.

Valinin ziyarete gelmesi sırasında bir ilkokula baskın yapan teröristlerin, kahramanlarımız tarafından temizlenmesi ve öğrencilerin canları pahasına kurtarılmasını diken üzerinde izledik...

Oyuncu kadrosu çok zengin: Mesut Akusta, Ahu Türkpençe, Murat Arkın,  Behçet Orbay, Can Nergis, Armağan Oğuz, Serkan Çayoğlu...

Dağ filminin ekibi burada!

Gerçekten "canları pahasına" hem de...

Arkalarında ailesini ve küçücük yavrusunu bırakarak...

İşte BÖRÜ; efkarlarıyla, kahramanlıklarıyla ve vatan uğruna perişan etmeye hazır yaşamlarıyla kendi dertlerine rağmen asla pes etmeyenlerin öyküsü.

Polis Özel Harekatı'nın en seçkin taaruz timlerinden biri olan 34 50 telsiz kodlu ekibi BÖRÜ, aralarına yenilerini katarak, birbirlerine daha da kenetlenerek ayakta kalanları anlatıyor!

Biraz da siyasete dokundurarak, biraz da "Mustafa Kemal'in askerleriyiz!" diye bağırarak, haksızlığa karşı çıkarak...

Bu adam Polis Özel Harekat'ın ilk nesil kurucularından. Hayatını doğuda, batakta, çatakta, asker ve halk ile elele geçirmiş, eşi benzeri zor bulunan bir vatan sevdalısı. Balyoz soruşturmasında safsata delillerle Hasdal hapishanesinde çürümeye terkedilmiş, yine de devletinden umudunu yitirmeyen yaşayan bir efsane...

Ve tüyleri diken diken eden sahne👇👇

Sosyal medyada da uzun süre gündemde kalan, en çok konuşulan ve dünya sıralamasında TT'ye giren dizi, herkesin beğenisini kazanmayı başardı!

Bu başarılı ekibi bir kez daha kutluyoruz!

Ve haftaya gelişecek olan olayları sabırsızlıkla bekliyoruz!

Börü 1. bölüm izlemek isteyenler buraya!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
su-salander

https://tatilseyahatturizm.blogspot.com.tr/2018/03/kas-gezilecek-yerler-ve-oteller.html

futuristik-kakalak

gece kulübünde ölen kız kimin, nesiydi?

Gizli Kullanıcı

ekibe yeni katılan elemanın kız kardeşiydi.

goruncekadam

Arap seviciler toplanmış yine. Atatürk'ü sevmeyin zaten de islamiyetten önceki atalara bari laf atmayın. Bu kadar mı alçaldınız. Neyse siz çomarlık mesainize dönün , örf adet saygı arap geleneği değildir zaten.

saffet-filiz

Dizi 6 bölüm de final yapmıcak, 6 bölüm dizi yedinci bölüm film şeklin de olucak ve yedinci bölüm final yapıcakmış.

rinzler

İnsanların "Mustafa Kemal'in askerleriyiz." sloganını beğenmemesi, diğerlerini niye rahatsız ediyor anlamadım. Benim de pek beğendiğim söylenemez. Sonuçta kimse Mustafa Kemal'in askeri olmak veya askerlerimizi O'na nispet etmek zorunda değil. Herkes O'nun avukatı kesilmiş. Aşın bunları artık. Bu Göktürk sempatisi de yeni moda oldu. Göktürk alfabeli şapkalar falan. Milliyetçilik yapayım derken ırkçılık yapmak herhalde buna denir. Bir Müslüman kendi dininden olmayan atalarıyla onları üstün görecek şekilde övünemez. Bu çok yanlış bir harekettir.

chris-bentley

herkesi müslüman mı zannediyorsun sen ahmak

rinzler

Herkesi Müslüman zannettiğim falan yok. Ülkenin çoğunluğu Müslüman olduğu için öyle dedim. Hüküm çoğunluğa göre verilir. Bu bir kaidedir. Ayrıca başka dine mensup olanlar bunu yapabilir diye bir şey de yok. Bu bildiğin ırkçılıktır. Yoksa sen gök tanrıya falan mı inanıyorsun da rahatsız oldun?

goruncekadam

Neden övünemez ? Neden yanlış ? Sana göre mi yanlış islama göre mi ?

serpil-so

Tarihte ilk olarak 'Türk" adını millet ve devlet ismi olarak kullanan Göktürk Devleti, eski Büyük Hun İmparatorluğu'nun da başkenti olan Ötüken merkez olmak üzere, peygamberin doğumundan 19 yıl önce yani 552 yılında "İl-kağan" ünvanıyla Bumin Kağan tarafından kurulmuştur. Yani müslüman olmaları pek mümkün gözükmüyor. Ayrıca İslamiyeti doğru bulduğunuz için mi ona inanmayan soyunuzu övmeyi uygun bulmuyorsunuz? o zaman ben sadece İslamiyeti benimsediği için Osmanlıyı övmemekle haklıyım! Irkçılık yapacak kadar aşırılığa hiç bir zaman gerek yok zaten ama övmemek, hele ki kişisel inançlar doğrultusunda karşındakileri bilmeden önemseyenleri uyarmak, yermek çok saçma. Her tez karşı tezi doğuruyor, sonra işin içinden çıkamıyoruz.

suleyman-tuncyurekli

dostum türklerin has dini şamanizm gök tanrıcılık zaten.. islam arap dayatması araştır biraz

putumku

Sen övünme atalarimizla, bak otede araplar var, onların eteğine yapis. Arap sevinci seni

rinzler

Dinimizde üstünlük yalnızca Allah'a olan yakınlık seviyemize bağlıdır. Bunu bizzat Allah söylemiştir. İnsanların ırkı veya başka herhangi bir şey hiçbir şekilde üstünlük vesilesi olamaz.

goruncekadam

Bunu arap gelenekleri ile islam dinini kıyaslayarak anlayabilirdin ama yapabileceğini sanmıyorum.Ya kuranda yazan şeyler arap gelenekleri ise ? Ya allah bunları söylememişse ? İşin özü şu ; şu an ki durumda insanlar türklüğü islamla bağdaştırdığı için islam öncesi türklere kötü gözle bakıyor. Bence tam tersi sikim sonik Ortadoğu geleneklerini allah emri diye dayatmalara karşı en azından köklerimize sarılmamız en iyisi. İslam bir kültürdür.İslamı kabul edersen bütün kültürünü silip arap olman gerekir. O yüzden sen buna üstünlük desen de evet Ortadoğu geleneklerinden bir çok üstün gelenek var. İslam inancına göre kadın-erkek yanyana halay çekemez,horon tepemez deniliyorsa bunun türklükle alakası yok.Bence üstünlük değil arayıştır. Irktan bahseden yok kültürden gelenekten bahsediliyor.

Gizli Kullanıcı

abi ırkla dinin farklı iki kavram olduğunu anlamamış gerzekler akıl veriyor gibi yapmasın... yok verecek akıl çünkü onlarda, onlara kadar bile yok :/

turk_kizi

adı üstünde ATA. onların kanından geliyoruz biz tabiki de saygı duyucaz tabiki de gururlanıcaz.şu dünyaya at gözlükleriyle bakmayın ya. sen dinini kendin mi seçtin?bu coğrafyada doğdun ve ailen müslüman diye müslümansın.ben atalarımla aynı kandan olduğum için,korkak olmadıkları için,7 düvele meydan okudukları için ve en önemlisi asla esir olmadıkları için gurur duyuyorum.bu arada Göktürkçe kelimelere laf etmişsin.bu ucuz milliyetçilik değil ırkını,töreni geldiğin yeri unutmadığın için yapılmalı.ha sen çok rahatsızsan bu durumdan arap sevicisiysen buyur seni arabistana alalım.burası Laik Türkiye Cumhuriyeti.ülkelerin dinleri olmaz insanları dinlerine göre ayırmanın yanlış olduğunu öğrendiğinde gel öyle konuşalım

rinzler

Öncelikle Kur'an-ı Kerim Allah'ın kelamıdır. Bunu Arapça ve Arap edebiyatı öğrenerek çok kolay anlayabilirsin. Başka yollar ile de anlarsın ama konumuz şu an o değil. Ayrıca İslam'ın Arap toplumuna inmiş olması O'nu yalnızda Arapların yaşayacağını göstermez. İslam evrenseldir ve bir dinin de zaten evrensel olması gerekir. Kimsenin ırkı da üstün değildir. Bu inkâr etme veya aşağılama anlamına gelmez. Bu, üstün görecek kadar övünmemek anlamına gelir. Çünkü zaten kimsenin ırkı üstün değildir. Üstünlüğü olmayan bir şeyle övünmek de boş bir iştir. Bir şey yapılırken din ne derse o olur. Bunda anlamayacak bir şey yok. Sonradan ortaya çıkmış bir varlık olarak aklınızdan hüküm çıkartmayın.

rinzler

Bak arkadaşım, atalarına saygı duyabilirsin. Ona bir şey diyen yok. Ama kimsenin ırkı üstün değilken yani herkes ırk hususunda eşit iken onları üstün görecek şekilde övünmek kadar boş bir iş var mıdır? Ben dinimi kendim seçmedim. Bize doğru bu olarak öğretildi. Ama istersem değiştirebilirdim. Peki neden değiştirmedim? Çünkü doğru olan dinin İslam olduğu alenen ortada. Ayrıca peygamberimden ötürü hakiki Müslüman olan Arapları severim. Bu doğrudur. Ancak İslam sadece Arabistan'da yaşanan bir değildir ve olmayacak da. Benim kimseyi dinine göre ayırdığım yok. Ben doğru olanı söylerim. Yapıp yapmamak size kalmış. Asıl sen bir dinin evrensel olması gerektiğini öğren bence. Çünkü din hususunda konuşurken ciddi anlamda çelişkili ifadelerin olabilir.

goruncekadam

Irkdan değil daha çok kültürden bahsediliyor.Eski türklerden bahsedilirken aklına ne geliyor ? Sonuçta hepsi insan . Bahsedilen o insanların gelenekleri,görenekleri dünyaya neler bıraktığı , neler yaptığı. İnsanların türklerden bahsederken daha çok türk aidatına parmak istediklerini görüyorum. Hiçbir ırk diğerinden yüce veya aşağı değildir ama kültürü farkılılık gösterir.Ve evet eski türkler her yanı ile şu coğrafyadan iyi. Sen sırf peygamber yüzünden arapları sevebilirsin.Ama bundaki yanlışı görmüyorsun.Arabım de , türküm deme. İnancını ,sana öğretilenleri sorgula bence. Her şeyi sorgula. Ezbere gitmek istiyorsan , mavi hapı istiyorsan amenna ama madem ahlaktan ,doğrudan,iyiden bahsediyorsun kalıpların dışına çıkman lazım. Fetö'ye 10 yıl önce küfür edenleri tutukluyorlardı . Şimdi sağda solda milliyetçilik kasıp tekbir getirenlerin tamamı fetöye biat ediyordu , muhtemelen sen de.

goruncekadam

Bu aptallığın nedeni din ,islam, dini zırvalar.Bak senin allah inancına laf atmıyorum dini inancına , ahlaki yapına atıfta bulunuyorum, KÜLTÜRÜNE atıfta bulunuyorum. Türkiye'de kaç tane müslüman Fetöye zamanında karşı çıktı, allahsız komünistler denilen insanlar ezelden beri karşı çıkıyordu devletin içinde ,polisin içinde yapı var. Uğur Mumcu ve diğer 50yi aşkın gazeteci 90'larda bu yapı yüzünden öldürüldü. Herkes biliyordu. Ama hiç biri karşı çıkmadı. Ben bu karşı çıkmayan müslümanların allah inancını değil ama dinini , kültürünü , bu sikim sonik biatı sorgularım . Ve sorguladım. En adi kültür. Her gün allah allah deyip haramzadelerin peşinde it olanların kültürü çöptür. İşte bu yüzden gelmiş olabilir mi Kuran ? Birisi size islamı öğretmesi lazım.

goruncekadam

Güzel ahlak dinlerden , inançlardan bağımsızdır. 72 huri için 5 kere dizini yere vursan da beni ilgilendiren taraf haramdan helalden bahsedip cebini dolduranlardır. İşte bu kültür bozuk.Bu kültür arap sıçmığı bir kültürdür. Peygamber için arapları sevecek kadar ne yaşadın,ne kurdun, ne ile beynini yıkadılar orda burda bilmiyorum fatihanın ne anlama geldiğini bilmeyen milyonlarca müslümanı siklemiyorum ben.İstesem de yapamam. Neyse sana senin dinini anlatamam. Din=kültür. Bu bakış açısı ile yazdım her şeyi. Türksen türk kal , yoksa ben yozlaştım de. Ayıp değil arap olmak. Arada kalmak , kültürü çöpe atmak ayıptır. Bu arada islam evrensel değildir. Arapça öğrenmeden anlaşılamıyorsan nasıl evrensel olabilir.Tamam neyse cevap verme. Hadi eyvallah.

rinzler

Ne demek cevap verme? Sen burada benim dinim hakkında istediğin gibi konuşabileceğini mi sanıyorsun!? Burada kültürden falan bahsedildiği yok. Kültürden böyle bahsedilmez. Kültürden bahsedeceksen, eski Türkler ile ilgili dizi yaparak onlara ait her şeyi gösterirsin dizi veya filminde. Ne mutlu Türküm diyerek ve bunu gidip eski Türkçe ile yazarak kimseye kültür öğretemezsin. Gelmiş bana fetö diyorsun. Fetö hiçbir zaman doğru olamadı ki. Bir de ona biat etme gibi bir saçmalığı bana izafe ediyorsun.

rinzler

En son paragrafın ise zaten çelişki dolu. Mesela "Güzel ahlak dinlerden , inançlardan bağımsızdır." cümlen. İslam bizzat güzel ahlak için gönderilmiş bir din iken, yazdığın anlamsızlığa bak. Bugün çoğu Müslüman dinini tam anlamıyla yaşayamıyor olabilir ama sırf bu yüzden gidip de Komünistlerin tarafını tutmak ve İslam'a saldırmak nasıl bir kültürdür ben de sana bunu sormak isterim. Ben sana Arapça ve Arap edebiyatıyla çok kolay anlarsın dedim. Başka türlü de anlaşılır. Örnek olarak Kur'an-ı Kerim bozulmadan günümüze kadar gelmiştir ve dünyanın sonuna kadar kim ne kadar çabalarsa çabalasın, onu bozamaz. Dene istersen. Zaten ağzınla demediğin kalmamış. Ellerin de harekete geçsin. Gerçekten çok yazık!

goruncekadam

Dostum sen çok ütopik konuşuyorsun. İslam bizzat güzel ahlak için gönderilmişmiş. Tamam da bu sana göre. Evrensel bir geçerliliği yok. Sen kendini merkeze koyarsan - ki semavi dinler hep bunu yaptırmıştır- sadece kendini doğru başkalarını yanlış görürsün. Ayrıca istediğim dinle ilgili istediğim gibi konuşurum. ABD soğuk savaş sırasında sizin gibi dincileri iyi güttü,yetiştirdi. Komünizm = islam düşmanı mantığını hemen oturturdu olmayan beyinlerinize. Sanki sovyetler komünizmi tam yaşıyordu da . Komünizmde silahlanma mı var ? ABD 'nin kucağındaki dinciler hep bir biat arayışındasınız ya. Komünizm islam düşmanı ise işid veya El-kaide de hz.peygamberin izinden gidiyor diyelim. Olur mu ? Kuran kerimi bozmaya çalışan kim ya ? Şu an müslümanları en çok müslümanlar öldürüyor. Ben islam alemini yönetmeye çalışsam nerden başlarım sence ? Müslümanların biat ettiği bir kaç kişi satın alırım.

goruncekadam

Bak Nakşibendi tarıkatının lideri neler zırvalıyor. Bunlar işte insanlara islamı öğretiyor. Yunus Emre gibiler değil. İslamiyet Allah ile kul arasında bir şey değil. Arapça bilmeyen okuyamaz.Her arapça bilen anlayamaz. Anlayanlar için de her defasında farklı anlamları çıkıyor deniyor ayet ve surelerin. Ben sana bana anlamsız ters gelen şeyleri söylüyorum.Açık bulmak için uğraşmama gerek bile yok. Kuran insanların kendi dilinde okuyup yaşamasına karşı çıkarsan, allah ile kul arasına hacı,hoca, her türlü sikim sonik lider koyarsan ve bunu kuranda yazıyormuş gibi lanse edersen işte bu kültürdür hem de araç sıçmığı kültür. Din sayesinde birileri zengin oluyorsan o din bozulmuştur zaten.Ya da kitap işe yaramamış diğerleri gibi. İnsanlar uygulamıyor.

goruncekadam

Kitap bozulsa ne olur bozulmasa ne olur. Ayrıca en yakınımdaki kişi 5 vakit namazında aklı başında gayet de saygılı birisidir. Dinlemesini bilen açıp öğrenmeye heveslidir de. Kimsenin ideolojisine ,inancına laf dahi atmamıştır. Eğer bu kişi müslümansa, başka müslüman kişi yoktur. Kalıbımı basıyorum.Neyse sen pembe masallara dalmaya devam. Batı,ABD her ne boksalar emin ol müslümanları yönetmek kadar kolay bir şey olmadığını iyi biliyorlardır.Unutma şu an müslümanları en çok müslümanlar öldürüyor.İnandığın her şeyi sorgula ,kayıtsız şartsız kabul etme hiçbir şeyi ve cemaatlerden uzak dur.Arada müslümanım diyenlere de islamı öğret, senin bildiğini farzediyorum. Ayrıca komünizm bitti yeni düşman bulun oyalanacak .Şiilere sarın ne bileyim.

rinzler

Ütopik konuşan sensin. "İslam güzel ahlakı tamamlamak için gelmiştir." diyorum. Sen gelmiş "Bu sana göre" diyorsun. Halbuki bunu söyleyen peygamber efendimizdir. Bir şeyden haberin yok. Ancak konuşmayı biliyorsun. Söylediğim her şeyin bir dayanağı var. Senin kaynağın ne? Aslında en başta bunu sorsaydım, bu kadar konuşamazdın bile. Çünkü senin kaynağın olsa olsa aklın olabilir. O da böyle hususlarda kaynak kabul edilmez.

rinzler

Ayrıca ben Komünizm İslam düşmanıdır demedim. Allahsız Komünistler diyen sendin. Allahsız olan biri İslam düşmanı olmayacak da ne olacak acaba? Kaynaksız cümlelerinin sonu da gelmiyor. Ayet ve surelerin her okunduğunda farklı anlamı çıktığı "deniyor." Deniyor mu? Sen her ağzı olana inanıyor musun? Ya da sen inanıyorsan da benim inanmamı mı bekliyorsun? İspatla bakalım dediğini. Tabi başarabilirsen. En son paragrafın yine diğerleri gibi sorunlu. "Kitap bozulsa ne olur bozulmasa ne olur?" diyorsun. Kitabın bozulmamış olduğunu ve bozulmayacak olduğunu Allah'ın kelamı olmasının bir sürü delilinden biri olarak söylüyorum. Ama gel de senin soruya bak.

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

Balyoz DavasıDiyarbakırPolisdizi
Görüş Bildir