Görüş Bildir
Haberler
Türk Tarih Kurumu'nun Başına Ensar Vakfı Yöneticisi Atandı

etiket Türk Tarih Kurumu'nun Başına Ensar Vakfı Yöneticisi Atandı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla Türk Tarih Kurumu Başkanlığı'na Prof. Dr. Ahmet Yaramış atandı. Yaramış'ın Ensar Vakfı'nın Afyonkarahisar yönetim kurulu üyesi olması dikkat çekti. CHP Ordu Milletvekilli Mustafa Adıgüzel yeni başkan Yaramış'ın Milli Mücadele karşıtı İskilipli Atıf Hoca'yı övdüğünü belirterek atamaya tepki gösterdi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre birçok kuruma atamalar gerçekleşti. 

Diyanet İşleri Başkanlığı, Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı, Türk Tarih Kurumu Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile bazı kurumlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

TTK'nın başına Ensar Vakfı yöneticisi

TTK'nın başına Ensar Vakfı yöneticisi

Prof. Dr. Ahmet Yaramış (sağda) 

Karara göre, Türk Tarih Kurumu Başkanlığı’na Prof. Dr. Ahmet Yaramış atandı. Yaramış’ın Ensar Vakfı Afyon Yönetim Kurulu Üyesi olması dikkat çekti. Yaramış Ensar Vakfı’nın Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen 10 Mart 2018’teki olağan il genel kurulunda üye olarak yönetim kuruluna girdi.

Türk Tarih Kurumu Twitter hesabından yeni başkan Yaramış'ın 20 Nisan'da göreve başladığını duyurdu 👇

Türk Tarih Kurumu Twitter hesabından yeni başkan Yaramış'ın 20 Nisan'da göreve başladığını duyurdu 👇
İçeriğin Devamı Aşağıda

CHP'li Adıgüzel: "İskilipli Atıflı hocayı öven birini TTK'nın başına getirdiler"

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Türk Tarih Kurumu'nun başına yapılan atamaya tepki gösterdi. TTK'nın yeni başkanı Ahmet Yaramış'ın Milli Mücadele'ye karşı çıkan ve idam edilen İskilipli Atıf Hoca'dan övgüyle bahsettiğini anlatan Adıgüzel, şunları söyledi:

AKP, liyakata dayalı olmayan eş dost kayıran, daha çok kendi fikirdaşı veya direk partilisi insanları kamu kurumlarının başına göreve getirmeye devam ediyor. Şimdi de Atatürk’ün kurduğu Türk Tarih Kurumu‘nun başına Ahmet Yaramış getirildi. Kendisi şu anda Afyon Ensar Vakfı yöneticisi.

Bir araştırma sonucu kendisinin Çorum İskilipli olduğunu, İskilipli Atıf Hoca gibi milli mücadele düşmanı ve Atatürk düşmanı bir şahsın anmalarında konuşmalar yaptığını öğrendik. 2017 yılında yine başka bir Atatürk düşmanı Mustafa Armağan’la beraber Çorum İskilip’te düzenlenen panelde İskilipli Atıf’ı methetmiştir.

İskilipli Atıf kimdir? Kuvai Milliye’ye ‘şakiler, kudurmuş haydutlar’ diyen, Mustafa Kemal’e ‘eşkıya’ diyen, Mustafa Kemal’in vücudunun ortadan kaldırılmasını isteyen ve bunan için halka çağrıda bulunan ve hazırlayarak altına imza attığı bildiriyi Ağustos 1920’de hem de Yunan uçakları ile Anadolu’ya dağıttıran kişi. Yani Erdoğan, Atatürk ve Kuvai Milliye düşmanı bir adamı öven Ahmet Yaramış’ı Atatürk’ün kurduğu Türk Tarih Kurumu’nun başına getirmiştir. Bu ülkede başka tarihçi yok mudur? Neden ille Atatürk düşmanı birisi getiriliyor? Bunun cevabını vermek zorundalar. Bu şekilde atamalarla insanların sinir uçları ile oynanmaya ve Türkiye’nin mayasını bozmaya devam ediyorlar.”

Kayınbiraderi Atıf- Der Başkanı

Kayınbiraderi Atıf- Der Başkanı

Türk Tarih Kurumu'nun başına getirilen Prof.Dr. Ahmet Yaramış'ın aynı zamanda İskilipli Atıf Hoca adına kurulan Atıf Derneği Başkanı Muhittin Telli'nin kayınbiraderi olduğu anlaşıldı. 

Telli atama sonrası Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 'Sevgili kayınbiraderim ailemizin gururu Prof. DR. Ahmet YARAMIŞ Türk Tarih Kurumu Başkanlığına atanmış olup yeni görevinde üstün başarılar dilerim Allah yar ve yardımcı olsun' ifadelerini kullandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
625
252
57
22
19
16
10
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

yarın çıkıp çanakkale zaferini melekler sayesinde kurtuluş savaşını atatürkün önderliğinde değil said nursinin imanı sayesinde kazandık diye açıklama yaparla... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

işte bunları resmiyete dökmeleri için bi fırsat diğer türlü askıda kalırdı bu tür söylemler. yazık gerçekten. atatürkün ömrü yetmedi ama gençliğe hitabeyi ya... Devamını Gör

sasi2547

TTK ninda irzina gecerler,nasilsa bir kereden bisey olmaz..

tom lee jones

yetmez butun kadro imam olmali. dunyayi imamlar yonetmeli.