Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türk Dizilerinin Olmazsa Olmazı, İnsana Baygınlık Geçirten 19 Klişe

 > 
23bPAYLAŞIM

1. Dizilerdeki zenginlerin evde 24 saat abiye - topukluyla gezmesi. Ablacım bi' alt eşofman vereyim de giyinin, poponuz yer görsün.

2. Aşırı entrikalı, ölüp ölüp dirilmeli dizilerde mutlaka mutfakta çalışan kadınlardan birinin hafif deli ve komik olması, en gergin anlarda herkesi güldürmesi.

3. Ağalı, aşiretli dizilerdeki babacan, onurlu ve gururlu kahya ile onun entrikacı karısı.

4. Sesi hasbelkader iyi olan oyunculardan birinin ara ara şarkı söylemesi ve şarkının internette rekorlar kırması.

5. Esas oğlanın yalakası olan, ara ara başrol tarafından tokatlanan ve diziye komiklik katmakta oldukça mahir yancı.

6. Misafirlikte, kafede, kahvede, evde. Çay dizilerde içilen değil duran bir şeydir. Ya telefon gelir, ya dünyaya bir meteor çarpmak üzeredir ve çay içilmeden kalkılır.

7. İnanılmaz tutkulu aşklar yaşayan, hayatını ilişkilerine adayan başrol kadınının hiç sevişmemesi. Seks demeee demeee.

8. Oyuncuların taksiye binmesi gerektiğinde, taksicinin örümcek hisleriyle taksi ihtiyacını hissedip boş bir şekilde oyuncumuzun bulunduğu yerden geçmesi.

9. Dizilerde kimsenin asla ama asla s.çmaması. Senede bir vidanjörle çektiriyor bunlar zannımca.

10. Dizide biri gazete okuyorsa muhakkak ki gazetenin manşetinde diziyle ilgili çok önemli bir olay yer alması.

11. Kimsenin taksiden para üstü almaması. 18.33 tutsa 18.33'ü çıkarıp veriyorlar asla para üstü yok.

12. Dizinin başrol erkeğinin zaman zaman şarapçı, zaman zaman balıkçı, yerine göre kuşçu, yarı deli yarı filozof akıl hocası.

13. Hamile kadının aş ermesi, eşinin çıkıp istediğini alıp getirmesi ve hamilemizin artık başka bir şey aş eriyor oluşu. Sonsuz bir döngü.

14. Dizilerdeki kadınların üstüne ceket atılsa hamile kalması. Hiçbiri asla korunmaz, 1200'lerde geçiyor diziler çünkü daha korunma icat edilmedi.

15. Başroldeki aşırı karizma, kusursuz ve ölümsüz tiplerin birer anlama özürlü olmaları. Birbirlerini sürekli yanlış anlarlar ve asla konuşmazlar, 10 bölüm küs takılırlar.

16. Komikli dizilerde yan rollerdeki erkeklerden birinin dizinin bir bölümünde illa ki kadın kılığına girmesi. Mizah be.

17. Dönem dizilerinde hiçbir tarihi gerçeğe dikkat edilmeyip oyuncuların durmadan lakin, zira, bilakis, fakat demeleri.

18. Bakımına düşkün ev hanımımızın gecenin köründe salatalık maskesi yapması ve su içmeye kalkan eşinin korkudan don parçalaması.

19. Sahne geçişlerinde Boğaz'da güneşin batışı jeneriği kullanılması. Bi' bitmediniz be.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fulyana

İki iyi arkadaş ya da kardeşin aynı kızı/erkeği sevmesinden bıkkınlık geldi. Bu konu olmadan dizi olmuyor mu?

tc-peri-celik

Aynı günün içinde konu İstanbul'da bile geçiyorsa dahi milyon işin halledilebilmesi,araba satın alıp anında trafiğe çıkılması ve sanki köyde yaşıyormuşçasına aynı insanların sürekli birbiriyle karşılaşması...

ercan-gundogdu

yalnız dizilerdeki fakirler sarıyerde iki-üç katlı ahşap tarihi evlerde oturuyorlar . işe ne zaman gittikleri ,ne zaman çıktıkları belli değil . kaçta kalkıyorlarsa artık , sabah herkes giyinik , sohbet muhabbet , işe gitmeye daha 2 saatleri var . canları istediği zaman , garip acil durumlarda işten çıkıp gidiyorlar . başroldeki erkeğin becerileri en üst seviyededir , her şeyi başarabilecek yeteneğe , herkesi , özelliklede işyerindeki btün kızları kendine hayran bırakacak şekilde çekiciymiş gibi reklam edilir . annem sağolsun . ama artık onada belgesel izletiyorum :D

fulyana

Zengin olmayan iyi yürekli kadının basma elbiseyle dolaşması. Allahım hangii memlekette böyle dolaşılıyor ki birde o kız İstanbul'da yaşıyor tek suçu orta halli yada biraz daha fakir bir semtte oturması? Köy yeri bile olsa o salak elbiseyi giyen bulamazsınız.

fulyana

Sanki manavdan alınabiliyormuş gibi silahsız evin olmaması. Sezon finallerinin büyük patlamalardan yangınlardan öteye gidememesi.

Görüş Bildir