Tüm Yılanlıkları ve Saflıklarıyla 12 Burcu Sembolleyen Masumlar Apartmanı Karakterleri

138PAYLAŞIM

Masumlar Apartmanı'nda bölümler ilerledikçe herkesin gerçek yüzü daha bir ortaya çıkıyor. E haliyle her bir karakter birbirinden ayrı özelliğe sahip olduğuna göre, ayrı burçları da temsil ediyor diyebiliriz.

1. Aksini iddia eden çıkmayacaktır, Safiye tam bir kraliçe ve bunu Aslan olarak bize gösterebilir.

Safiye aslında annesinin yaşattıklarının etkisi ile şu anki karakterini kazanmış ama onun buyurgan ve her şeye kendisinin sahip olma, kendisinin yönetme arzusu ne kadar da Aslan kadını olduğunu kanıtlar nitelikte. Sevdiklerine fazlasıyla değer verip onları korumaktan kaçınmıyor kaçınmasına da, tahtını sarsacak her şeye de saldırmasını çok iyi biliyor.

2. Ah bizim canımız İnci sen tam bir Oğlaksın!

İnci, babasıyla annesinin ilişkisinin ardından babasına hep düşman olmuş, sevgilisi Uygar'ın iyileşmesi için senelerce çaba harcamış ve Han'ı daha gördüğü ilk andan itibaren şefkatle sarıp sarmalamış bir karakter. Bu arada kendi adaletini sağlamaktan da hiç vazgeçmiyor, son derece de güçlü bir karakter. Oğlak burcunun simgelediği adalet ve ahlakta olduğu gibi!

3. Gülben'imiz tam anlamıyla bir Yengeç.

Siz duygusal, fedakar ve son derece minnoş bir insan olarak görürsünüz ama Yengeç bir anda deliliğini ortaya çıkarır. Kendini harcamak pahasına yapar bunu! Tabii ki Gülben bir Yengeç olacaktı!

4. Bu kadar tutkuyla Han tabii ki bir Akrep!

Han'ı bölümler ilerledikçe daha iyi tanıyoruz. İnci'ye bir anda büyük bir tutkuyla nasıl bağlandığını henüz sindirememişken; bir de çocukluğundan bu yana öğretmenine beslediği duyguları gördük. Yunan Heykeli Han sen tam olarak Akrepsin.

5. Radyo sahibi Cüneyt'in planlı, sakin ve düzgün yapısı onu Başak yapıyor.

Cüneyt'i ne zaman görsek sakin ve şık giyimli, son derece olaylı ve alkolik yeğenine rağmen daima çizgisinde kalmayı başaran bir adam. Son derece naif aynı zamanda. Tabii Esra'yla gizli bir ilişkisinin olması belki de onun kendi adına güç gösterisi olabilir, izleyip göreceğiz.

6. Büsbütün sakinliğiyle Hikmet tam bir Boğa!

Etrafında bu kadar curcuna varken daima sakin kalıyor Hikmet. Sadece şimdi değil, çalkantılı ve sorun dolu evliliğinde de sakin kalmış. Herhangi bir kaygısı yok, her şey olup bitiyor nasılsa etrafımda diye düşünüyor herhalde.

7. Dizideki en düzgün karakterlerden biri olan Neriman bu özelliği ile Terazi olmaya hak kazanıyor!

Neriman tüm olan bitenden rahatsız olsa da, Teraziliğin verdiği etki ve yetkiyle insan ilişkilerini bozmadan, ölçüp tartarak ve kendini ablalarının yerine koyarak hareket ediyor. Onları kırmıyor ama kendinden ödün veriyor çoğu zaman. Ah Neriman, canımız Neriman...

8. Uygar sevilmeyen bir karakter ama bu onun çok da umurunda değil, çünkü o bir Koç!

Uygar umursamaz ve başına buyruk bir rol çiziyor bize. Hırslarıyla hareket etmiş olsa da İnci'yi kaybettikten sonra biraz duruldu. Ama tabii kaybettikten sonra ele pek bir şey geçmiyor Uygar'cım. Rekabeti sağlam tutmaya çalışarak Han'ın karşısına çıktı çıkmasına da, olanları biliyoruz.

9. Memduh Amcanın duygusal gelgitleri onu Balık yapıyor.

Ah Memduh Amca... Onun duygusallığı ve bu duygusallıkla verdiği kararları herkesi fazlasıyla etkiledi. Hatta öyle ki, aldığı kararlar sonunda kararsızlık yarattı ve ortaya çıkan dengesizlik daha büyük sonuçlara sebep oldu. Biz onu başta tonton ve sevimli bir dede biliyorduk ama bu yaşananlar onun gerçek bir Balık olduğunu kanıtlar nitelikte şeylerdi.

10. İnci'nin göremediği her şeyi görüp sırların açığa çıkması konusundaki çabasıyla Esra tam bir İkizler!

İnci gözü kara bir aşık gibi davransa da, Esra Han'la ilgili sır perdelerini gördü ve kendini ateşlere atarak Esat'tan laf almanın yollarını aradı. Bunun için de sempatikliğini kullanmaktan hiç çekinmedi! İkizlerden hiçbir şey gizli kalmaz, ne olursa olsun.

11. Esat'ın en yakınına karşı bile adalet sağlama arzusu Yay'lara göre bir hareket!

Sevimli bir yüze sahip olmak şöyle dursun, adil davranmanın ve adalet sağlamanın öncüsü Esat. Han yanlış bir şey yaptığında ilk uyaran o oluyor. Esra'nın kendisini kullandığını düşündüğünde nasıl şlakk diye söylemişti lafları? Hatta Gülben onu yanlış anladığında, onu üzme pahasına gerçekleri nasıl söylemişti Esat?

12. Gelelim sağı solu belli olmaz Ege'ye... Kendisi bir Kova erkeği!

Ege adaletsizliğe ve yalana asla gelemeyen bir karakter. Ama şöyle bir durum var, adalet arayışında sağını solunu çözemiyoruz kendisinin! Babasına adalet sağlamaya çalışırken en büyük sorunun o olduğunu öğrendi, ablasına yanaşınca arkasından çevrilen işleri... Han'a zaten nefret kusarken Neriman'ın da kalbini kırdı ama hemen geri almasını bildi. Bilemiyoruz Ege, bize çok Kova gibi geldin...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Kırmızı Oda'dan Doktor Hanım Bir Duysa Keşke: Herkesin Psikoloğuna Sormak İsteyip Soramadığı 15 Soru - onedio.com
Kırmızı Oda'dan Doktor Hanım Bir Duysa Keşke: Herkesin Psikoloğuna Sormak İsteyip Soramadığı 15 Soru - onedio.com
Asya'nın İçindeki Eyşan'ı En Haklı Şekilde Ortaya Çıkardığı Sadakatsiz'i Mizahıyla Harmanlayan 19 Goygoycu - onedio.com
Asya'nın İçindeki Eyşan'ı En Haklı Şekilde Ortaya Çıkardığı Sadakatsiz'i Mizahıyla Harmanlayan 19 Goygoycu - onedio.com
Biraz Çenemizi Yoralım! Her Geçen Gün Servetlerine Servet Katan Dünyanın En Zengin 19 Ünlü Çifti - onedio.com
Biraz Çenemizi Yoralım! Her Geçen Gün Servetlerine Servet Katan Dünyanın En Zengin 19 Ünlü Çifti - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birinci-tekil-birey

Yine biz akreplere sıvamışlar :D

sergo

Evet yengeç minnoştur, kolay sinirlenmez, ama sinirlendimi de adeta patlar!

bay-s

Ay canısı sen sinirlendin mi ? :))

Görüş Bildir