Görüş Bildir
Haberler
TTB: '9 Ayda 702 Doktor Yurt Dışına Gitmek İçin Başvuru Yaptı'

TTB: '9 Ayda 702 Doktor Yurt Dışına Gitmek İçin Başvuru Yaptı'

TTB Genel Sekreteri Bülent Nazım Yılmaz, 2019 yılında 1042, bu yıl da eylül ayı itibariyle 702 genç hekimin yurt dışında çalışabilmek için TTB'den belge istediğini açıkladı. Yılmaz, 'Yaklaşık dört tıp fakültesi mezununu birden hiç kaygılanmadan sıradan bir olaymış gibi yurt dışına gönderiyoruz' dedi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hedefinde olan Türk Tabipleri Birliği'nin Genel Sekreteri Bülent Nazım Yılmaz, birliğin kongresinde konuştu. TTB Merkez Konseyi olarak 2 yıllık çalışmalarını değerlendiren Yılmaz, genç doktorlarla ilgili çarpıcı bilgiler paylaştı.

"702 arkadaşımız yurt dışına gitmek için belge istemiş"

"702 arkadaşımız yurt dışına gitmek için belge istemiş"

TTB’nin yurt dışında çalışmak isteyen hekimlere iyi hal belgesi düzenlediğini hatırlatarak, yurtdışına çıkmak için TTB’ye başvuran genç doktorların sayısındaki artışa dikkat çeken Yılmaz, şu bilgileri verdi:

“TTB genç hekimlere iyi hal belgesi veriyor. Şu tabloya bakın ki 2019 yılında 1042 arkadaşımız TTB’den yurt dışında asistanlık yapmak, çalışmak için belge istemiş. Yaklaşık dört tıp fakültesi mezununu birden hiç kaygılanmadan, kuşkuya kapılmadan sıradan bir olaymış gibi yurt dışına gönderiyoruz ve onlar bizden belge istiyor. 

Eylül ayı itibariyle 702 idi dün rakamlara baktım. Yani yaklaşık 700 arkadaşımız yurt dışına çalışmak için bu yıl belge istemiş. Hem de Kovid-19 salgın sürecinde, TTB’den iyi hal belgesi almaya çalışmışlar.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
47
15
10
5
4
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
kardohs kurdo

Güle güle aklı başında insanlar :/ Aklın yolu bir

Sefa Döner

Ya ttb sırf bir şeyleri söyledi diye terörist damgası yedi . Adamların hastanelerde can güvenliği yok . Yakında suriyeli afgan doktorlara görev verirlerse ş... Devamını Gör

Mr Logical

Onlardan Türkiye'de pek olduğunu sanmıyorum. Suriyelilerin işe yarayanlarını komple avrupa aldı...

Halil Değerli

Hepsi haklı.... Hem düzgün maaş verme... Hem gece gündüz özveriyle çalış .... Takdir yerine hakaret duy.... Üstüne dayak ye , darp edip saldırsınlar .... Can... Devamını Gör