Tokmağıyla İyilik Saçıyor: Topladığı Bahşişlerle 23 Çocuğu Giydiren Ramazan Davulcusu İbrahim Mete ile Tanışın!

612PAYLAŞIM

Bursa'nın İnegöl ilçesinde uzun yıllardır Ramazan davulculuğu yapan İbrahim Mete, bayram öncesi 23 yetim çocuğu tepeden tırnağa giydirerek yüzlerini güldürdü. Yetim çocukları giydirdiğini ve çocukların sevinciyle mutlu olduğunu söyleyen Mete, imkanları el verdiği müddetçe bunu devam ettirmek istediğini söylüyor...

İşçi emeklisi olan, bin 400 lira aylık geliriyle kirada oturan Mete, tepeden tırnağa giydirdiği çocuklara bayram sevinci yaşattırdı.

1990 yılından bu yana Ramazan aylarında davulculuk yapan Mete, topladığı bahşişleri çocuklar için harcıyor...

"Davul parasıyla 11 yetimi giydirdim"

Yetim çocukların yüzünü güldürmek istediğini dile getiren Mete, "Geçtiğimiz yıl 11 yetimi giydirdim. Bu sene bu sayı 23'e çıktı. Başka katkılar da vardı içinde, davul parasıyla birlikte 23 çocuk giydirdim. Çocuklar anneleriyle beraber geldiler. AVM'ye götürdüm. Anneleri seçti, ben hesabını ödedim. Çocuklar çok sevinçliydi. Ben de mutlu oldum" diye konuştu.

"İmkanım el verdiği sürece bu sürekli devam edecek"

Mete, seneye bu sayıyı 30'a çıkartmayı hedeflediğini belirterek "Allah ömür verirse seneye belki bu sayı 30 olabilir veya hiç olmayabilir. Çünkü yarın ne olacağı belli değil. İmkanım el verdiği sürece bu sürekli devam edecek" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir