Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

The Vampire Diaries’te Başa Dert Açan Efsaneler

5PAYLAŞIM

The Vampire Diaries’te başa gelen dertler çoğu zaman bir efsaneye dayanır. Dertleri savuşturmanın tek yolu ise, efsanedeki boşluğu bulmaktır. Buna o kadar alıştık ki zoru görünce “Şuradan şu gelip şunu yapınca, kesin bunlar kurtulur.” şeklinde kendi kendimize teoriler üretmeye başlıyoruz.

1. Ay Taşı Laneti

2. sezon boyunca birbiri ardına başlarına gelen dertlerin ana sebebinin Klaus’un ay taşını bulmak için Mystic Falls’a gelmesi ile olaylar gelişir. Ay taşı
lanetinden kurtulmak isteyen Klaus’un dolunayda gerçekleştireceği ayine kadar onu alt edip Elena’yı sağ salim, vampir de olmadan kurtarmaya çalışırlar. Klaus’un amacına erişmesine engel olurlar; ama Jenna’yı kurtaramazlar.

2. Hibritlik

Klaus melezdir ve dolunayda yarım kalan ayinden sonra ona gerekenin Elena’nın canının değil kanının olduğuna karar vermiştir. Bu sayede daha fazla melez yaratabilecektir.

3. Avcı Efsanesi

Efsane, vampirleri öldüren kişiler ile ilgilidir; ancak önüne gelen avcı olamıyor. Bir çeşit mistik durumlarla gelişiyor ve bir nevi “seçilmiş insan” oluyorlar. Her
öldürdükleri vampirden sonra da vücutlarında dövmeler oluşuyor. Gel gör ki
bizim avcımız da Jeremy çıkıyor. Ne büyük şansızlık! İnsanın başına gelecek en kötü şey kullanamayacağı doğaüstü güçler olsa gerek.

4. Profesör Shane ve Dışavurum

Shane, 4. Sezonda okula hoca olarak geliyor ve cadılıkla ilgili bildiği bazı
şeyler yüzünden Bonnie ile “dışavurum” konulu bir cadılık çalışması yapıyorlar.
Adamın anlattığına göre vampirler yeniden insan olabilir. Yeni vampir Elena
için tüm ekip seferber olup tedavinin peşine düşüyor. Sonuç olarak birkaç
düzine cadı ve melez yok olurken Katherine’ne yeniden insan olmak düşüyor.
Elena’ya bir şey olmasın!

5. Silas ve Qetsiyah: Görsel İkiz Mevzusu Yeniden

Shane başımıza iş açmaya devam ediyor ve kendisi giderken başımıza Silas’ı
sardırıyor. Meğer görsel ikiz mevzusu kapanmamış. Silas sayesinde de epeyce kapanmıyor. Silas, Qetsiyah ile birlikte olacakken kendisine verilecek
avantajlardan dolayı bir görsel ikizle birlikte oluyor ve Qetsiyah tarafından
lanetleniyor. Silas yetmemiş gibi Qetsiyah da intikam için öteki diyarlardan
çıkıp geliyor; ama kahramanlarımızın bu konudan da sıyrılmaya başarıyor. Nasıl mı? Tabi ki yine yeniden görsel ikizlerin kanlarıyla.

6. Gezginler

Yüzyıllardır annesini arayan Nadia sonunda annesi Katherine’ı bulur; fakat Mystic Falls’a gelen sorunsuz gelmiyor. Nadia bir gezgindir ve bir grup gezgini de peşine takıp gelmiştir. Gezginler ne peşin de mi? Görsel ikiz! Neyse bundan kahramanlarımız da sıkılmış olacak ki Elena ve Stefan hiç itiraz etmeden gidip kanlarını boşaltır; ancak gezginler planlarını tam olarak açıklamadığı için verilen kanlar ileride başa dert olacaktır. Yine bu dertten kurtulsalar da Mystic Falls’tan aforoz edilirler. “Elena ve Stefan’ı kurtaracağız, öte taraftan sevdiklerimizi getireceğiz.” konulu planda sadece Bonnie’nin bildiği bir açık vardır: Bonnie dayanak noktası olduğu için kurtulamayacaktır; ancak beklenmedik bir şekilde Damon’da onunla birlikte kalır, kurtulamaz.

7. İkiz Cadılar Başkanlığındaki Meclis

Damon ve Bonnie’e gitti. Artık öteki taraf da yok, nereye gitti derken yine bir
kurtuluş yolu çıkar. Damon ve Bonnie yalnız değildirler. Yanlarında Kai var ve
bulundukları yer Kai’nin cehennemi! Yani bu kez asıl kahraman Kai ve onun
aracılığıyla ikiz cadılardan birinin başkan olması gereken bir meclisle karşı
karşıya kalacağız. Efsaneye göre ikizlerden güçlü olanı meclise başkanlık
edebiliyor. Güçlü olan ikiz belirlendikten sonra diğer ikizin gücünü de kendine
çekiyor ve güçsüz olan ölüyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
allahinturku

Klaus başkan

Görüş Bildir