Terk Edilmiş Köpeklerin Koca Yürekli Koruyucusu: Şenol Kaptan

3.1bPAYLAŞIM

İnsanların yavruyken çok sevimli bularak aldıkları evcil hayvanları büyüdüklerinde terk ettiği acımasız bir gerçek. Özellikle yazlık bölgelerde bu oran çok fazla. İnsanlar yaz sezonunda vakit geçirmek için bir hayvan sahiplenip, yaz sonunda onları arkalarında bırakarak şehirlerine dönüyorlar. İşte Şenol Kaptan, kötü kadere terk edilmiş bu hayvanlar ile birlikte yaşayarak kaderlerini değiştiriyor.

Karşınızda Şenol Kaptan ve Golden Çetesi!

Şenol Kaptan yıllardır Bodrum'da yaşıyor. İzmir Göztepe'den yıllar önce buraya taşınmış ve yıllar içinde çetesini oluşturmuş.

Bu da şirin evleri.

Şenol Kaptan eski minibüsü kendisi ve köpekleri için şirin bir eve dönüştürmüş.

Şenol Kaptan, tüm enerjisini ve sevgisini köpeklerine harcıyor.

Köpeklerin çoğunluğu Golder Retriever, çünkü ülkemizde yavrularının çok popüler (!) olduğu bir tür.

Büyüdüğünde de "çok büyüdüğü, çok hareketli olduğu" gibi bahanelerle terk ediliyorlar. Bodrum gibi nüfusun yazları arttığı bir yerde sezon bitince ortada onlarca başıboş köpek kalıyor.

Ancak çete üyeleri arasında farklı türler de var.

Çov çov cinsi Kızım, tam 14 yaşında. İki gözü de görmeyen, kulakları da duymayan Kızım, yoğun iş temposu olan avukat bir hanım tarafından ağlayarak Şenol Kaptan'a teslim edilmiş. O da Kızım'ın ömrünün son günlerini mutlu geçirmesi için çalışıyor.

Kızım tek örnek değil; insanlar bakamayacaklarını düşündüklerini köpeklerini bizzat getirip Şenol Kaptan'a emanet ediyorlarmış.

Bu kadar fazla hayvana aynı anda bakamayacağı için sahiplendirme de yapan Şenol Kaptan, bugüne dek yüze yakın hayvan sahiplendirmiş.

Tüm hayatını bu canlara adayan Şenol Kaptan'ın en büyük sıkıntısı vicdansızlık.

“Bu vefa, vicdan eksikliği olan insanlardan en çok duyduğum bahane de; ‘Taşınıyoruz ve köpeğimizi yeni evimize götürmemiz mümkün değil.’ Öyle mi gerçekten? Ya da; ‘Büyüdüğünde bu kadar iri olacağını bilmiyorduk, ona fazla zaman ayıramıyoruz.’ Öyle mi? ‘Bahçeyi birbirine katıyor.’ Onu evinize alıp ailenizin bir parçası yapmayı denediniz mi hiç? Köpeklerini bana bırakanların da hep söyledikleri; ‘Biz ona yeni bir yuva bulmakla uğraşamıyoruz, siz bu konuda yardımcı olursunuz..’Size aylarca, yıllarca alışmış, sadece boğaz tokluğuna sevgisini vermiş, hayatta sizden başka güvendiği, sevdiği, tutunacak dalı olmayan canlıyı hiç tanımadığı bir dünyaya yapayalnız nasıl bırakabiliyorsunuz?" diyor.

Şenol Kaptan ve çetesinin geçim kaynağı ise bu el yapımı boncuklu tasmalar.

Yolunuz Bodrum'a düşerse bu tasmalardan alarak Şenol Kaptan ve Golden Çetesi'ne destek olabilirsiniz.

Koca yürekli Şenol Kaptan'ı tebrik ediyor, çetesiyle birlikte mutlu bir ömür geçirirken herkese örnek olmasını diliyoruz!

🐶 ❤️

Kaynak: https://www.facebook.com/goldensteam/_

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hsndzcn08

O değilde böyle insanlar iyiki var ... iyiki varsın güzel insan :)

asli.unsal2

Nerde bu adam... Mama e yiyecek yardımı yaparım..

yesim-un

asli.unsal2

teşekkür ederim

hazal-venus

Bir şekilde yardım yapmak istiyorum. Fakat nereden yapabileceğim hakkında bir fikrim yok. İyi ki varlar bu güzel insanlar <3 İnsanlardan nefret ediyorum ama istisnalar oluyor arada.

yesim-un

hazal-venus

çok çok saol

merve-tatar

Tasmaları internetten temin edebileceğimiz bir adres var mı? Gidemesek de en azından burdan destek olalım.

narobb

Valla helal olsun tebrik ederim bende Ankara'da bir tane can sahiplendim şuan evlilik arifesindeyim ve eve yatılı misafirler geleceği için ailem otele bırakmamı istiyorlar bir kaç günlüğüne ona bile dayanamıyorum kaldı ki sokağa atmaya yüreğim dayanmaz. Nasıl bu kadar kolay vazgeçebiliyor insanlar o hayvanlardan anlam veremiyorum :(

Görüş Bildir