Temizlikçilik Yaparak Geçinen Fatma Hanım'la Dalga Geçen Feyza Öznur İsimli Kişinin Yaptığı Mizah(!) Tepkilerin Odağında

1bPAYLAŞIM

Feyza Hanım'ın varaklı evlerdeki ziyafet sofralarıyla ilgili videosunu da en yakın zamanda bekliyoruz!

BBC News Türkçe'nin YouTube kanalı üzerinden yayınladığı başarılı kısa belgesellerine denk gelmiş olabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de "Geçinemeyenler" isimli seri.

Bu serinin 9. bölümünde Fatma Çetinkaya var. Kendisi 46 yaşında, 4 çocuk annesi, geçimini ev ve iş yerlerinde temizlikçilik yaparak sağlıyor. Sultangazi'de oturan Fatma Hanım aslında hepimizin sıradan hayatının bir parçası.

Fatma Çetinkaya'nın bu belgeselde yaptığı konuşmalar ve açıklamalar uzun süre gündem oldu. “Beden gücümüz ile çalışan emekçiler bizleriz, ama sömürülüyoruz” cümlesi ise sosyal medyada epey bir dolaştı.

Ancak 'gazete olmayı öğrenmiş' Sabah ve Akit gazetesi, Fatma Hanım'ın daha önce katıldığı bir tekne organizasyonundaki fotoğraflarını bulup kendisinin yalan beyanlarda bulunduğunu ve aslında "fakir olmadığını", algı operasyonu yaptığı iddia etti.

İstanbul'da herkesin organizasyonlar için kullanabildiği bu tekneler, Sabah ve Akit 'gazeteleri' için Lüks Yat kategorisindeydi.

Fatma Hanım'ın gündem olan bu röportajı bir kenarda dursun, bir de Feyza Öznur isimli YouTuber'dan bahsedelim. Bu arada YouTuber hani makyaj videoları çeken ya da komiklik yapan gençlere verilen isim. Ancak Feyza Öznur'un mizahını yakın olduğu cenah bile beğenmemiş zamanında.

Feyza Hanım'ın kahkaha şelalesi yaratan son komik videosu ise Fatma Çetinkaya'nın BBC belgeselinden ilham alınarak yaratılmış bir sanat eseri. Mizaha doyarken muhakeme yeteneğini kaybetmek isteyenler kendisini hemen seyredebilir.

Bu arada Feyza Öznur'un ilk videosu bu değil, bundan önce de mizah dünyasına muhteşem yapımlar kazandırmışlığı var. Bu videodan sonra sosyal medyadan gelen tepkilere şöyle bir bakalım mı?

Büşra Cebeci

fatih yaşlı

Mehmet Volkan

Sovyetçiğim

Mahir Şanlı

Feyza Öznur'un bir sonraki projesinde varaklı bebek beşikleri, yaldızlı yemek takımları içindeki sonsuz yiyecekler ve kırkı çıkan bebeğe takılan tek taş pırlantalarla ilgili komik videosu da gelir mi dersiniz? Lütfen gelsin çünkü 🙏

BBC News Türkçe'den Neyran Elden'in yaptığı ve Fatma Çetinkaya'nın yer aldığı videoyu buradan seyredebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
serpil-so

bi söz vardı, o geldi aklıma: "Ne zaman birine derdimi anlatsam hep daha kötü hâlde olanlardan örnek veriyorlar, lan napıyım elimizden bu kadar geldi, daha beter olamadık." bazıları istiyor ki, kötü olan hep sürünsün biz de üzülelim. bizim üzüntümüzün hakkını versinler sürünürken. gülerse biz boşa üzülmüş oluruz çünkü. İyi hissetmek sadece parası olanların hakkı oldu iyice, onu da gasp ettiler.

klemenjero

ulan ne çok bayılıyor duyar kasmaya bizim millet yav.

miralayra

A mına K odumun İ bnelerinin T eşkilatı

kendineassassin

Memlekette bir güruh var; "geçinemiyorum." diyen insana açlıktan ölmedikçe inanmaz.. Memlekette bir güruh var; linç kültürünü, faşizmi "ofansif mizah" kisvesine büründürür.. Memlekette bir güruh var; leş mizahı güldürmeyince "ironi yaptım, anlaşılmadı." der.. Memlekette bir güruh var; kendi karnı toksa kimsenin aç oluşuyla ilgilenmez.. Memlekette bir güruh var; mahâlleyi yakan alevin ışığında saç tarar.. Sâhi, böyle bir güruh bu memlekette niye var?? Onlarla aynı havayı solutarak neyin cezâsını ödetiyor "Tanrı" dediğimiz irâde bizlere??

coldhearted

Bıkmadınız, sıkılmadınız, yorulmadınız, usanmadınız insanların duygularını istismar etmeye. Karaktersiz yığını.

Görüş Bildir