Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tarihin En Büyük Gizemlerinden Olan Bermuda Şeytan Üçgeni'yle Alakalı Yeni Bir 'Sır' Ortaya Çıktı!

-

İnsanlığın tarihi boyunca çözemediği en önemli gizemlerden birisidir Bermuda Şeytan Üçgeni.

Bilim dünyası pek çok çelişki dolu mite bir şekilde yanıt verebilirken bu gizemli bölgeye dair pek az şey keşfedebildik.

Hakkında onlarca film yapılan, sürekli gemi ya da uçak kazalarına ve esrarengiz kayıplara konu olan tuhaf bir coğrafi bölge burası.

100 yılı aşkın süredir meydana gelen bütün bu vakalar, toplam 8127 kişinin kaybına ve bölgenin “Şeytan üçgeni” olarak tanımlanmasına sebep oldu.

Bu bölgenin ilk raporları ise yaklaşık 600 yıl önceye, yani 15. yüzyıla ait.

Fakat, bölgenin bu denli ünlenmesine sebep olan en önemli rapor ise 1945'teki Flight 19 denilen hava filosunun tamamen ve iz bırakmadan kaybolmasıdır.

Bu bölge üzerinde iz bırakmadan kaybolan araçların (deniz ve hava) adedi yaklaşık olarak 200’ün üzerinde.

Ve bu bölgeye dair henüz bir açıklama getirilmiş değil. Yani kaybolan uçakları bir kenara bırakın, buradaki gemileri bile sualtı araştırması ile bulmak mümkün olmamış, bir şekilde ‘kaybolmuşlar’ kısacası.

Bermuda Şeytan Üçgeni denilen bölge ile alakalı gizlerin ortadan kalkmasını beklerken, geçtiğimiz hafta beklenmeyen bir başka gelişme yaşandı.

Bermuda Şeytan Üçgeni olarak bilinen bölgede daha önce orada olmayan, sanki denizin derinlerinden ansızın ‘yükselen’ bir ada ortaya çıktı.

Bu adanın bir anda yükselmesiyle alakalı kesin ve net bir bilgi henüz yok.

Fakat, o bölgenin şartlarını ve diğer ekolojik şartları göz önünde bulundurduğumuzda o bölgede yaşayan yerel halkın denize ve sahile attıkları çöp ve atıkların, adanın bir anda ortaya çıkmasındaki sebep olması oldukça muhtemel.

‘Çöple, atıkla oluşan ada ne kadar büyük olabilir ki kardeşim?” demiş olabilirsiniz.

Lakin ortaya çıkan ada yaklaşık 1.600 km uzunluğunda ve 120 metre genişliğinde.

Yani baya büyük bir adadan bahsediyoruz…

Peki, olur da bu adanın olduğu yere yolunuz düşerse ne yapacaksınız?

Öncelikle Bermuda Şeytan Üçgeni’ne dair anlatılan hikayeler doğruysa yüksek ihtimalle ada ile alakalı bir şey bilmenize gerek olmayacak çünkü öleceksiniz.

Ama yok bu hikayeler gerçek değilse ve bir şekilde adaya ulaşmayı başarırsanız, işiniz oldukça zor açıkçası.

Zira o bölgede bulunan derin akıntıları ve metan gazı salınımı nedeniyle birazcık zor saatler geçirebilirsiniz.

Bu nedenle Bermuda Şeytan Üçgeni olarak adlandırılan bölgeden ve ortaya çıkan adadan uzak durmakta fayda var.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kalbi-kirik-hayalperest

Bende çok büyük bir dosya açıldı herşey ifşa oldu sanıyordum, öyle bir isim koyuyorsun ki Editor efendi hepimizin kursağında bıraktın.

sambrel-ruhi

Şimdi ben bermuda şeytan üçgenine gittim o adayı buldum oturdum orda baya bir süre tatil yaptım ancak kayboldum bunun sorumlusu kim olucak cevap verebilirmisiniz hayır, onedio 'nun bu riskli bölgeyi özendirerek anlatması yanlış .Sevgiler saygılar

Gizli Kullanıcı

Doğru mu anladım şimdi bir ada var ama olup olmadığı tam belli değil, birden çıktı ama açıklama yapılmadı ve o da belli değil, çıkıp çıkmadığı belli olmayan ve hakkında açıklama yapılmayan bu ada tektonik hareketlerden ötürü değil de atılan çöpler yüzünden ortaya çıktı ama kesin değilken kuvvetle muhtemel öyle mi? Ülkedeki toplumun bilgi düzeyi ve kendini anlatabilme becerisi hakkında çok başarılı bir örnek olmuş. Editör ne demek istedi, ne dedi yazdıklarına bakılırsa kendinden haberi yok :D

okabe-rintarou

Bayrampaşa dada ara sokaklara giren kayboluyo ne farkı var mk biz reklamını yapıyozmu

Gizli Kullanıcı

Sever misin bilmiyorum ama Bayrampaşa'da Kardelen İşkembe ve Çorba Salonu var adamlar çorba konusunda çok iyi başkan ya! :D

okabe-rintarou

bir deneyeceğim hocam tavsiyen için çok sağol:D

feyk

bermuda seytan ucgeni diye cizdiginiz alanin turkiyenin 4-5 kati kitasal olcekce bir alan oldugunu soylemeye gerek var mi. bu kadar buyuk alanda acik denizde kaybolon bir seyi tabiyki bulmazsin. iz birakmadan gider. yeri geldinde egede karadenizde bile kayip tekneyi bulamiyorsun, radarin olmadin, denizciligin ilkel oldugu donemlerde tabiyki iz birakmadan sayisiz kayip olur. milletin derdi bir yerlerden bir seylerden gizem cikarayim gelsin click ler.

Görüş Bildir