Görüş Bildir
Haberler
'HDP'ye Verilen Emanet Oylar Ortadan Kalkar, Hele 3 Gün Elektriksiz Kaldığında'

'HDP'ye Verilen Emanet Oylar Ortadan Kalkar, Hele 3 Gün Elektriksiz Kaldığında'

Onedio Medya
03.08.2015 - 15:29 Son Güncelleme: 03.08.2015 - 15:47

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız PKK'nın enerji üretimi ve dağıtımına zarar verdiğini söyledi ve 'İster erken seçim olsun isterse olmasın HDP'ye verilen emanet oyların önemli bir kesimin ortadan kalkacağına, hele hele 3 gün elektriksiz kaldığında bunu doğru değerlendireceğine inanıyorum' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi'nin hazırladığı Türkiye Enerji Raporu Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. PKK'nın enerji üretimi ve dağıtımına zarar verdiğini söyleyen Yıldız, 'Petrol, elektrik üretimi, dağıtımı yapılmasın. Oradaki Kürt kardeşlerimiz zarar görüyor. Devlete zarar vermek adına yaptığınız bu işlemi, devlet bunu finanse eder. Oradaki vatandaşımızın hizmetini aksatan Kürtçülük adına hizmete ettiğini iddia eden PKK'dır. Her hizmetin aksamasını da bundan sonra açıkça ifşa edeceğiz' dedi.

'KERKÜK YUMURTALIK BORU HATTINDA PATLATILAN BORUDAN HENÜZ AKIŞ SAĞLANMAMIŞTIR'

Yıldız, 'Kerkük Yumurtalık Boru hattında patlatılan borudan henüz akış sağlanmamıştır. Gerekli tadilatlar yapılmamaktadır. Bir kısım kaçak kullananlarla alakalı da müdahale edilmektedir. Patlatılan boru nedeniyle, Kuzey Irak mağdur, gelir eksikliği yaşanıyor' dedi.

'AK PARTİ, KOALİSYON GÖRÜŞMELERİNDE YAPIYORMUŞ GİBİ YAPMAMAKTADIR'

Koalisyon görüşmelerine ilişkin Yıldız, 'Bir parti diğerinin önüne geçmiştir cümleleri doğru değildir. Müzakereler sonuçlanmamıştır. Ak Parti Türkiye'nin hükümetsiz kalmaması ile alakalı olarak samimi olarak yaptığı çalışmaların henüz sonuçlanmadı. Ak Parti, koalisyon görüşmelerinde yapıyormuş gibi yapmamaktadır. En son çözüm olan erken seçimden önce yapılacak ne varsa onları koalisyon adına yapması gerektiğini bilmektedir' diye konuştu.

'AK PARTİ KOALİSYON ÇALIŞMALARINDA PARTİLERİN POLİTİKALARINA MAHKUM DEĞİLDİR'

Yıldız, 'Ak Parti, tabi ki koalisyon çalışmalarında partilerin politikalarına mahkum değildir. Ak Parti, yapıcı yaklaşmaktadır. Koalisyon olur veya olmaz. Ak Parti samimi bir şekilde çalışmaktadır' dedi.

'TÜRKİYE'DE ELEKTRİK ÜRETİMİ, TÜKETİMİNDEN DAHA FAZLADIR'

Mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcak havaya bağlı olarak elektrik kesintileri ve zammının söz konusu olup olmayacağına ilişkin Yıldız, 'Türkiye ilk defa 43 bin megabaytın üzerine çıktı. Türkiye'de arz, talepten fazladır. Her ne kadar sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde seyretse de talepleri karşılama noktasında bir sıkıntımız bulunmamaktadır. Türkiye'de elektrik üretimi, tüketiminden daha fazladır. Devletimiz tarafından herhangi bir aksama olmadığını ama PKK'nın terörü yüzünden bazı yerlerde elektriğin kesildiğini bu vesile ile bir kez daha söylemem lazım. Şu anda çok rahat bir enerji arzını yaşıyoruz' diye konuştu. 

'3 GÜN ELEKTRİKSİZ KALINCA BUNU DEĞERLENDİRECEĞİNE İNANIYORUM'

Erken seçim olsa da olmasa da HDP'ye verilen emanet oyların önemli bir kesiminin ortadan kalkacağına inandığını belirten Yıldız, 'Şu anda HDP'nin silahlar sussun, terör olmasın cümlesini buradaki Ak Parti ve hükümetimize söyleyeceğine eğer cesareti varsa PKK'ya söylemesi lazım. PKK'nın yaptıklarını kınaması lazım. HDP'nin 7 Haziran seçimlerinden önce yaptığı şirin gözükmeleri yüzündeki boya aktıktan sonra gerçek haline dönüştü. Bir terör dili haline dönüştü. İster erken seçim olsun isterse olmasın HDP'ye verilen emanet oyların önemli bir kesimin ortadan kalkacağına inanıyorum. Hele hele 3 gün elektriksiz kaldığında bunu doğru değerlendireceğine inanıyorum' ifadelerini kullandı.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Özgür Can

türkiyenin gelismesini istemeyenler hdp ye oy verdi

kondogbia

Hırsızlığa, ırkçılığa ve savaşa yani en önemlisi barışa karşı olanlarda diğer partilere verdi.

hipotalamus

Mahallede herkese top dağıttır, "koçum benim sen en güzel şutu atarsın, ne de güzel cam kırarsın" diye gazı ver,başkasının camını kırdıkça, "kusura bakmayın ... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

abla iyi hoşta meseleyi çok basite indirgemişsin. Tamam aşağı yukarı olay böylede 30 yıldır (afedersin) aq evlatlarını dağda kovalıyoruz da ne oldu dedik ins... Devamını Gör

Didem Bektaş

doğu'daki kaçak elektrik kullanımına yönelik bir çözüm yolu bulmayı da düşünüyor musunuz?

Pasif Kullanıcı

bi fikrin varsa söyle. adamların tek derdi doğu değil. okul yönetmiyorlar ülke yönetiyorlar