Görüş Bildir
Haberler
Suyun Bittiği Yer: İstanbul’u Besleyen Istrancalar da Kurudu

Suyun Bittiği Yer: İstanbul’u Besleyen Istrancalar da Kurudu

Batuhan
10.10.2021 - 09:44

İstanbul’un su ihtiyacının temin edildiği Istrancalar'da kuraklık gözlenmeye başladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Istranca’nın dereleriyle Kazandere ve Pabuçdere barajlarındaki kuraklık dikkat çekiyor.Tamamen kuruyan her 2 barajın yanı sıra Istrancalardaki irili ufaklı dereler de kuraklığın pençesinde.

Milliyet gazetesinden Mert İnan’ın haberine göre, son yıllarda çevre kirliliğinin yoğun görüldüğü Bafa Gölü’nde avlanan balıklarda ağır metal birikimi olduğu belirlendi. Bafa’nın, özellikle Büyük Menderes Nehri’yle kirletildiği ortaya çıktı.

'Suyun bittiği yerdeyiz'

'Suyun bittiği yerdeyiz'

Bölgedeki son durumu Milliyet’e değerlendiren Trakya Platformu Kırklareli Dönem Sözcüsü Göksal Çidem, tükenen su kaynaklarının yanı sıra ekolojik tahribata bağlı temiz hava dengesini bozulacağı uyarısını yaptı.

Bölgedeki durumu görüntüleyen Çidem, “Istrancalar için sözün bittiği yer değil, suyun bittiği yerdeyiz. Istrancalarda su olmazsa ülke nüfusunun neredeyse beşte birinin yaşadığı İstanbul yaşanmaz olacak. Çünkü İstanbul’un havası ve suyu buradan gidiyor” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
7
5
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Yağız Kemancı

Olumsuz düşünmemek lazım..Kış bir hayli bereketli geçecek.Barajları dolduracak.Ben inanıyorum.

hondatyper

Bunlarin asil sebebi plansiz göç şehir artik gereginden fazla insan barindiriyor

hakketmila

Artık her yıl kış başı bu haberler oluyor bundan sonra da olacak. Aralık sonu yeterli yağış olmazsa bu kış kurak geçiyor haberleri olacak. Sonra yağmur-kar ... Devamını Gör