Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Suriye'den Ateşlenen Roketler Kilis'te Can Almaya Devam Ediyor: Ölü Sayısı 5'e Yükseldi

140PAYLAŞIM

Dün Suriye'nin IŞİD denetimindeki bölgesinden ateşlenen roket mermileri, aralıklarla Kilis kent merkezindeki yerleşim alanlarına ve boş arazilere isabet etmiş, valilik 3'ü çocuk 4 Suriyelinin hayatını kaybettiğini, 6 kişinin de yaralandığını duyurmuştu. Kente atılan roketlerden birinin, savaşta babalarını kaybetmiş yaklaşık 30 Suriyeli çocuğun barındığı bir binaya isabet ettiği belirtilmiş, hayatını kaybeden 3 çocuğun da bu binada kaldıkları öğrenilmişti. Aynı binada yaralanan ve hastaneye kaldırılan 3 çocuğun yoğun bakımda olduğu açıklanmıştı. Tedavi altındaki bir Suriyeli çocuk daha hayatını kaybetti ve olayda hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e yükseldi...

AFP

Suriye'den ateşlenen 5 kadar roket mermisi dün 14.45 ile 16.40 saatleri arasında Kilis kent merkezindeki farklı noktalara isabet etti.

Bir roketin Yavuz Sultan Selim Mahallesi Mehmet Geçik Ortaokulu yakınlarındaki boş bir araziye isabet etmesi sonucu arazide çobanlık yapan 40 yaşındaki Suriyeli Kamil Cerruh ve 14 yaşındaki ortaokul öğrencisi Mehmet Sarıbuğday yaralandı.

Kilis'ten ilk görüntüler...

Kilis'e isabet eden roket mermileri nedeniyle 7 kişi yaşamını kaybetmişti....

Görsel AJT

112 Acil Servis ekiplerince Kilis Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan Cerruh, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Patlama nedeniyle okuldaki öğrenciler tahliye edildi.

Roketlerden biri apartmana isabet etti

Bu olayın ardından bir başka roket daha, kent merkezindeki Hakverdi Mahallesi'ndeki öğretmenevinin arkasında bulunan 2 katlı bir binanın çatısına düştü.

Altıncı Kez Roketin Düştüğü Kilis'in Valisi: 'Abdestsiz Dışarı Çıkmıyoruz' - onedio.com
Altıncı Kez Roketin Düştüğü Kilis'in Valisi: 'Abdestsiz Dışarı Çıkmıyoruz' - onedio.com

Valilik: Suriye'den 4 roket atıldı

Dün Kilis Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

"Kilis şehir merkezinin muhtelif yerlerine 18.04.2016 tarihinde 14:38 - 16:40 saatleri arasında Suriye’den atıldığı tespit edilen 4 roket düşmüştür.

Olayda Kilis’te yaşayan 4 Suriye vatandaşı (3’ü çocuk)  hayatını kaybetmiş olup, 1 vatandaşımız ile 5 Suriye vatandaşı yaralı olarak Kilis Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştır."

Ölen çocuklar savaşta babalarını kaybetmiş

Roketlerden birinin isabet ettiği Sampak Apartmanı'nın bir dernek tarafından bir yıl önce kiralandığı ve babalarını savaşta kaybeden yaklaşık 30 çocuğun burada anneleriyle birlikte barındıkları öğrenildi.

Dernek başkanı 3 katlı binada toplam 9 Suriyeli ailenin yaşadığını söyledi. Roket nedeniyle hayatını kaybeden 3 Suriyeli çocuk da bu binada oturuyordu.

Roketin isabet ettiği ev

Çatı katına isabet eden mermi binanın birinci katına kadar düştü

Hatay'a da top mermisi isabet etti

Öte yandan Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki Topraktutan Hudut Karakolu yakınlarına da Suriye'den atılan top mermisi isabet etti.

Top mermisinin boş araziye düştüğü için can veya mal kaybına neden olmadığı öğrenildi.

Bir çocuk daha hayatını kaybetti...

Tedavi altına alınan Suriyeli çocuklardan biri daha hayatını kaybetti. Olayda hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e yükseldi.

Ajanslar ve Onedio

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir