Şüpheli Şahsa Müdahale Eden Üç Bekçi de Yaralandı: Havaya Ateş Açan Bekçi Arkadaşını Vurdu

 > 
3.1bPAYLAŞIM

Malatya'da şüpheli bir şahsa müdahalede bulunan 3 mahalle bekçisinden 1'i silahla vurulurken, 2 bekçi de bıçak darbeleri sonucunda yaralandı.

İHA'da yer alan habere göre olay, Yeşilyurt ilçesine bağlı Cevatpaşa Mahallesi, Polis Akademisi Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi önünde meydana geldi.

3 bekçi alkollü olduğu iddia edilen şahısla iletişim kurmaya çalıştı

Edinilen bilgilere göre; Haber Merkezi'nin Polis Akademisi - Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi mevkiinde şüpheli bir şahıs anonsunu değerlendirmek üzere Özsan Sanayi Sitesi'nde görevli 3 mahalle bekçisi olay yerine intikal ederek, alkollü olduğu iddia edilen şüpheli şahıs Suat U. ile iletişim kurmaya çalıştı.

2 bekçi bıçakla yaralandı

Bu esnada şüpheli şahıs Suat U. üzerinde bulunan bıçakla mahalle bekçilerine mukavemet gösterdi. Bekçiler ile şüpheli şahıs arasında yaşanan arbedede, bekçilerden birinin havaya ateş açması sonucunda seken kurşunlardan biri bekçi Sedat K.'nın başını sıyırırken, diğer 2 bekçi Gökhan P. ile Yusuf S. aldıkları bıçak darbeleri sonucunda yaralandı.

Bekçiler hastaneye kaldırıldı

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, aldığı 5 bıçak darbesi sonucunda ağır yaralanan mahalle bekçilerinden Yunus S. Turgut Özal Tıp Fakültesine, diğer yaralı 2 bekçi Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Arbede sırasında yaralanan şüpheli şahıs Suat U.'nun da hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı olayda, polis ekipleri bölgede çok sayıda boş kovanın yanı sıra 1 adet bıçak buldu.

Bu Haber ile İlgili Linkler

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir