Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Süper Mario Hakkında Bilinmeyen 7 Şey

-

Süper Mario Hakkında Bilmediklerimiz

Süper Mario Hakkında Bilmediklerimiz

Herhalde buradaki herkes hayatının bir evresinde Süper Mario oynamıştır. Gelin size oyun tarihindeki en önemli yapımlardan biri olan Mario hakkında çoğu kişinin bilmediğini düşündüğüm birkaç şeyden bahsedeyim.

1.

Mario ismi aslında karakterimizin adı değil soyadıdır. Çünkü oyunun asıl ismi "Super Mario Brothers" yani "süper mario kardeşler". Oyundaki diğer karakterin isminin Luigi olduğunu zaten biliyorsunuz. Asıl karakterin adının da kesin olmamakla birlikte Mario olduğu kabul edilir. Yani Mario Mario ve Luigi Mario.

2.

Oyunda alınca büyüdüğümüz mantar gerçekten de var olan bir mantar türü. Adı amanita muscaria ve görünümü şöyle . Zehirli bir mantar olmakla birlikte, yiyenlerde halüsinatif bir etki oluşturuyor ve yiyenlerin kendilerini büyük hissetmesine sebep oluyor.

3.

Mario karakteri karşımıza ilk olarak 1981 yılında çıkıyor. Ama bir mario oyununda değil, donkey kong adlı başka bir oyunda. Bu oyunda kendisine mario değil ''jumpman'' deniyor.

4.

Mario ilk tasarlandığında tesisatçı değil marangoz olarak tasarlanmıştır. İlk çizimlerinde mario silahlıdır ve sırtında jetpack vardır. Ayrıca kendisinin doktorluk yapmışlığı da vardır.

5.

The super mario bros. el kitabında mantar krallığı halkının tuğlalara dönüştüğü söylenir. Yani aslında kırdığımız her tuğlada bir insanı öldürdüğümüz de söylenebilir. Bu açıdan mario bir seri katildir.

6.

Luigi ismi japonca ''ruiji'' kelimesinden gelmektedir. Anlamı ise: ''similar''.

Mario'nun kötü karakter olarak bulunduğu tek oyun donkey kong 2'dir. Bu oyunda mario, gorili bir kafese hapsetmiştir. Ayrıca wario adında mario'nun kötü bir zıt karakteri de bulunmakta.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir