Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Süper Kahraman Filmlerinden Daha Fazlasını Vadeden 20 DC Comics Animasyonu

Sanat-

Dc Comics deyince otomatikman Marvel da aklımıza geliveriyor. İki ezeli rakip yıllardır birbirlerine aşık atmayı başarsa da filmler konusunda Marvel her zaman bir adı önde oldu. Aksine Dc Comics'in ise dizileri bu sıra çok revaçta. Bunları söylerken Nolan'ın Kara Şövalye serisini hesaba katmıyoruz tabii ki. 

Dc Comic'in 90'lardan bu yana vazgeçemediği şey ise birebir çizgi romanlardan uyarladıkları süper kahraman animasyon filmleri. Bu animasyonlardan neredeyse kötü olanı yok. İşte olur da izlemek istersiniz diye o animasyonların en iyilerini sizler için derledik.

IMDb puanları baz alınarak sıralanmıştır.

20. Superman: Kıyamet Günü (2007) 7.1

Superman/Doomsday
http://www.imdb.com/title/tt0934706

Death of Superman adlı çizgi romanın bu sektörde ayrı bir anlamı var çünkü 4 milyonun üzerinde satan bu roman en çok satılan çizgi roman olma rekorunu hâlâ elinde bulunduruyor. Film, Superman'in Doomsday adlı yaratık ile mücadelesini konu alıyor.

19. Batman Robin'e Karşı (2015) 7.1

Batman vs. Robin
http://www.imdb.com/title/tt4324274

Damien Wayne, bir yandan Batman'in kimseyi öldürmeme kuralına çare bulmakla uğraşırken bir yandan da kaderinin gizli bir topluluk olan Baykuşlar Cemiyeti'nin elinde olduğuna inanmaya başlar.

18. Adalet Birliği: Tanrılar ve Canavarlar (2015) 7.1

Justice League: Gods and Monsters
http://www.imdb.com/title/tt4324302

Alternatif bir evrende geçen hikayede Batman, Superman ve Wonder Woman bildiğimizin dışında bir doğum hikayesine sahipler. Bu değişiklik nedeniyle karakterlerde alışık olduğumuz süper kahraman özelliklerinden farklı portreler çiziyor.

17. Superman Elite Karşı (2012) 7.1

Superman vs. The Elite
http://www.imdb.com/title/tt2224455

Superman ile düşmanlarını öldürerek dünya çapında popüler olan acımasız anti-süper kahramanlar takımı arasındaki gerilim iyice artar. Superman düşmanları karşısında tek başına mücadele ederek onları durdurmaya çalışacaktır.

16. Superman ve Batman: Kıyamet (2010) 7.2

Superman/Batman: Apocalypse
http://www.imdb.com/title/tt1673430

Batman'in gizemli bir genç kızı keşfetmesi ve bu kızın doğa üstü güçlere sahip olduğunu gözlemlemesi hatta bununda kendisinden kaynaklandığının yavaş yavaş farkına varması konu ediliyor. Fakat sorun şu ki Apokalips'in yüce lordu olan Darkseid'in bu kızı fark etmesi üzerine olaylar tamamen tehlikeli bir boyuta ulaşacak ve kızın hayatı tehlikeye girecek. Ve bunun sonucunda da Superman'in tek görevi kızı kurtarmak olacaktır.

15. Yeşil Fener: İlk Işık (2009) 7.2

Green Lantern: First Flight
http://www.imdb.com/title/tt1384590

Test pilotu Hal Kordan gizemli ve güçlü Green Lantern galaktik emniyet gücüne kabul edilir. Bu kahramanlar galaksimizin güvenliğini sağlamakla görevlidirler.Galaksimize zarar vermek isteyen kötü güçlere karşı amansız mücadeleye girerler.

14. Superman ve Batman: Halk Düşmanları (2009) 7.2

Superman/Batman: Public Enemies
http://www.imdb.com/title/tt1398941

Gündüz gazeteci, gece halk kahramanı Superman ve egzotik zengin Batman’in macerasında, Superman’in ölümsüz düşmanı Lex Luthor Amerika’da başkan oluyor ve dünyanın kontrolünü ele alıyor. Seçildikten sonra ilk hedefi dünyaya kryptonite yağmuru yağdırmak ve Superman tehlikesini ortadan kaldırmaktır. Fakat hesaba katmadığı bir şey vardır: Zamanı gelince Superman ve Batman güçlerini birleştirmektedir.

13. Adalet Birliği: Savaş (2014) 7.2

Justice League: War
http://www.imdb.com/title/tt3060952

Gotham şehrinde bir dizi garip kaçırılma meydana gelmiştir. Batman, aranan bir kostümlü çetenin olayların arkasında olduğu düşünmektedir. Bu olayı durdurmak için Superman, Batman, Green Lantern (Yeşil Fener), Flash, Wonder Woman (Harika Kadın) ve Cyborg birleşip Adalet Birliğini kurmalıdır.

12. Batman & Bay Freeze: Sıfırın Altında (1998) 7.3

Batman & Mr. Freeze: SubZero
http://www.imdb.com/title/tt0143127

Bu son derece heyecanlı çizgi filmde pelerinli savaşçılar Batman ve Robin, Batgirl'ü Mr. Freeze'nin buz pençesinden kurtarmak için zamana karşı yarışıyorlar.

11. Adalet Birliği: İki Dünyada Kriz (2010) 7.3

Justice League: Crisis on Two Earths
http://www.imdb.com/title/tt1494772

Paralel dünyalardan birinden gelen Lex Luthor’un süper kahramanlardan yardım istemesi üzerine maceraları başlar. Gidecekleri dünyada aynı süper kahramanlar güçlerini kendi lehlerine kullanarak yönetimi idare ediyordur. Ve kaçınılmaz savaş kapıdadır.

10. Harika Kadın (2009) 7.4

Wonder Woman
http://www.imdb.com/title/tt1186373

Mistik bir adada, Prenses Diana'yı yetiştiren Amazonlar yaşamaktadır. Askeri pilot Steve Travor bir kaza sonucu adaya düşünce, adanın kuralları bozulmaya başlar. Aynı yerde mahkum olan savaş tanrısı Ares de fırsatını bulup kaçınca, Prenses Diana onun intikam almasını engellemeye çalışır. Böylece Wonder Woman da Diana’nın kimliğinde ortaya çıkar ve büyük uygarlık savaşı başlar.

9. Batman: İlk Yıl (2011) 7.4

Batman: Year One
http://www.imdb.com/title/tt1672723

Frank Miller'ın efsanevi grafik romanı üzerine kurulu bu özgün çizgi filmde Kara Şövalye'nin kökenini keşfedin. Uzak diyarlarda yıllarca dövüş sanatları, bilim, dedektiflik becerilerini geliştirme ve insan avlama sanatında eğitim aldıktan sonra evine dönen Bruce Wayne'in, Gotham'daki bütün suçluların geceleri korkulu rüyası olan o şeye, Batman'e dönüşmesine tanık olun!

8. Batman: Arkham'a Saldırı (2014) 7.5

Batman: Assault on Arkham
http://www.imdb.com/title/tt3139086

Joker bir türlü Batman'a olan hıncını yenemez ve her fırsatta ona zarar vermeye çalışır. Joker'in şehre gizli bir şekilde soktuğu büyük bir patlayıcıyı bulmaya çalışan Batman hem bombayı durdurmalı hem de İntihar Timi'ni durdurmalıdır.

7. Adalet Birliği: Kıyamet (2012) 7.5

Justice League: Doom
http://www.imdb.com/title/tt2027128

Her olasılığı düşünen, her olasılık için de plân kuran Batman, acaba Adalet Birliği'nin bir gün tehlike olabileceğini düşünse ne yapardı? 2000 senesinde Mark Waid bunu konu alan bir çizgi roman hazırladı. JLA serisinden Tower Of Babel ismi altında çıkan 4 serilik macerada Batman'in Adalet Birliği üyeleri hakkında gizli dosyalar hazırladığı, zayıf yönlerini incelediği ve gerekli olduğunda her birini durdurmak için plânlar yaptığını görürüz. Tabii, Batman'in süper güçleri yoktur, bu yüzden önceden her şeyi en ince ayrıntısına kadar plânlaması gerekmektedir. Çizgi romanda bu dosyaları bilen Ra's Al Ghul, dosyaları çalıp kendi amaçları için kullanmaya kalkar.

6. Batman Beyond: Joker'in Dönüşü (2000) 7.9

Batman Beyond: Return of the Joker
http://www.imdb.com/title/tt0233298

Joker’in sırrını çözmeye çalışan yeni Batman Terry McGinnis, orijinal Batman’le ilgili çok önemli bir gizemi ortaya çıkarır; Batman’la Joker’in son savaştıkları gece aslında neler olduğu... Artık yaşlanmış olan eski Batman Bruce Wayne, Joker’in saldırısı sonucu ölümün eşiğine gelince yeni Batman, ustasının intikamını almak ve Joker’i yok etmek için son kez savaşa girer.

5. Batman: Hayaletin Maskesi (1993) 7.9

Batman: Mask of the Phantasm
http://www.imdb.com/title/tt0106364

Bu filmde Batman kendisini ünlü bir suç liderinin ölümünden sorumlu göstermeye çalışan yeni bir düşmana karşı mücadele eder.

4. Batman: Kara Şövalye Dönüyor, Bölüm 1 (2012) 8.0

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1
http://www.imdb.com/title/tt2313197

Bruce Wayne emekliliğe zorlanan diğer süper kahramanların çoğu gibi, üzerindeki pelerini çıkarıp atalı tam on sene oldu. Orta yaşın getirdiği olumsuzluklarla karşı karşıya kalan huzursuz Bruce Wayne öfkesini yarış arabaları ve içkiyle yatıştırmaktadır. Ancak yarasa şehrin Mutantlar diye bilinen barbar suçluların eline düştüğünü izlerken Wayne'i çağırmaya devam eder... Harvey Dent'in “İki Yüz” olarak geri dönmesi, sonunda Wayne'in Kara Şövalye şapkasını yeniden takmasını sağlar.

3. Batman: Under the Red Hood (2010) 8.0

Batman: Under the Red Hood
http://www.imdb.com/title/tt1569923

Joker tarafından tutsak edilip öldürülen Robin, buna sebep olan Ra's al Ghul tarafından hayata döndürülüyor. Ancak Robin ölümden zarar görmüş bir ruh haliyle geriye dönüyor ve Red Hood adı altında Batman'e rakip olarak Gotham kentine gelip kendi tarzında suçlularla mücadeleye başlıyor. Uyguladığı yöntemlerle Batman'i karşısında bulunca, karşı karşıya geliyorlar. Red Hood hakkında derin bir araştırma yürüten Batman, dramatik bir şekilde rakibinin öldüğünü sandığı Robin olduğunu öğreniyor.

2. Adalet Birliği: Flash Noktası Paradoksu (2013) 8.1

Justice League: The Flashpoint Paradox
http://www.imdb.com/title/tt2820466

Süper kahraman Flash’ın zaman çizelgesinin değişmesi Evren’i değiştiren dalgalar yaratıyor. Flash zaman çizelgesini yeniden düzenlemek için diğer kahramanlarla takım oluyor. Ancak bu sırada Dünya Aquaman’in Atlantis’i ile Wonder Woman’ın Amazonları arasında bir savaş nedeniyle zarar görüyor.

1. Batman: Kara Şövalye Dönüyor, Bölüm 2 (2013) 8.4

d1zlh37f1ep3tj.cloudfront.net

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
http://www.imdb.com/title/tt2166834

Bruce Wayne emekliliğe zorlanan diğer süper kahramanların çoğu gibi, üzerindeki pelerini çıkarıp atalı tam on sene oldu. Orta yaşın getirdiği olumsuzluklarla karşı karşıya kalan huzursuz Bruce Wayne öfkesini yarış arabaları ve içkiyle yatıştırmaktadır. Ancak yarasa şehrin Mutantlar diye bilinen barbar suçluların eline düştüğünü izlerken Wayne'i çağırmaya devam eder... Harvey Dent'in “İki Yüz” olarak geri dönmesi, sonunda Wayne'in Kara Şövalye şapkasını yeniden takmasını sağlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hamza12

DC ciler anca böyle uyduruk animasyonlarla avutsun kendilerini:D.Alayını toplasanız box office i en düşük marvel filminden aşağı çıkar:).TV de zaten marvel/netflix dizileri ve legion dc yi perişan etmiş.Marvel kafasını biraz filmlerden kaldırsa netflix le beraber animasyonda da dc yi ezer şüphesiz

ykaraman

DC'ye bu kadar sallamışsında teknik olarak 3-4 stüdyonun olduğu bir sektörde bir stüdyo çökerse diğer stüdyolar ciddi zarar alır.Yani DC'ye zarar gelirse Marvel, Marvel zarar görürse DC zarar görür.

fatih-ilbey

ne ağlamışsın

ekicitolga

Nasıl Marvel i savunmuş. Allahın sidiklisi kendini marvel Co su sanıyor.

ykaraman

fatih kime diyon?

imademelaugh

kardesim umarım yazdıkların trolldür

hamza12

Marvela 3-5 film yüzünden çocukça diyen dc malları gocunmuş:D

erlik

Harley Quinn'den gayrisi yalan

ihsanalttirearslan

19. Batman Robin'e Karşı'da Batman'i patates eden baykuşu, robin haklayınca küfür edip filmi kapattım. Beş para etmez

menemen

ve su an coguu izlediğii farkettim keske yeni bişiler bulsaydım

literarystraydog

killing joke istiyorum

Görüş Bildir