Şu da Şurda Dursun! Kadınların Kendi Hayatını Kolaylaştıran 13 Tavsiye

787PAYLAŞIM

Kadınlar olarak sağdan soldan duyduğumuz birçok tavsiye var. Kimisi günde 3 litre su için diyor, kimisi yüzünüze salatalık kabuğu koyun... Her bir cümle, bir sonraki sene eskiyor ve yerine yenileri geliyor. Ancak güzellik odaklı değil, hayata dair tavsiyeler de bazen insanı oldukça etkiliyor. Bunlar zaten sizin bildiğiniz şeyler, biz şimdi sadece yüksek sesle söylüyoruz.

1. Bu hayatın size ait olduğunu unutup başkalarını da koşulsuz memnun etmek için çırpınmayın.

Evet iyi insan olmak muhteşem bir şeydir ama siz olmadıktan sonra ne anlamı var? Unutmayın, sizin de bir hayatınız var.

2. Güçlü olmak, ağlamamak, dik durmak gibi kalıplara girmek zorunda değilsiniz.

Bunun standartlarını kim belirliyor ki zaten? Canınız oturup ağlamak istiyorsa ağlarsınız, kahkaha atmak istiyorsa atarsınız; bu kadar basit. Size karşı diretilen kalıplar, hiç kimsenin tekelinde değil.

3. Sizi üzdüğünü düşündüğünüz insanlar için ihtimaller yaratmaya çalışmayın. Aklınızda bu şüphe varsa bilin ki gerçek olma olasılığı da yüksektir.

Yani sizi göz göre göre üzen bir insan için "Ama o gün şöyle olmuştu" diyerek onu aklamaktan vazgeçin. Emin olun bir kere yaptıysa hep yapacaktır.

4. Hakkınızı yiyen insanlara ses çıkartmaktan çekinmeyin. Mesela bu işe patronunuzdan başlayabilirsiniz.

Kadınların iş hayatında var olmasını hala daha sindiremeyenler var ama öğrenecekler, mecburlar. Bu yüzden susmayın!

5. Kılığınızı kıyafetinizi sadece ve sadece kendi beğenilerinize göre oluşturun.

Başkası için topuklu ayakkabı giymek zorunda değilsiniz örneğin. Ya da canınız şort giymek istiyorsa şort giyersiniz, kime ne?

6. Herkesin söylediği o çocuk doğurma yaşını geçme konusunu çok fazla kafanıza takmayın.

Sadece bunun için oturup kara kara düşünmek gerçekten kendinize yapacağınız en büyük kötülük olur. İstediğiniz zaman bunu yaşarsınız ya da hiç yaşamazsınız.

7. Tahammül etmek zorunda değilsiniz. Hayatınızda zorla tuttuğunuz insanlarla vedalaşmaya çalışın.

Nedense hepimizin hayatında en az 1 tane vardır bu tiplerden. Gerçekten sinirinizi bozuyor ve vaktinizi boşa harcıyorsa, gönderin gitsin.

8. Doğurmadığınız erkeği affetmeyin!

Bir kadın sadece oğlunun her hatasını görmezden gelebilir. Siz hayatınıza sonradan giren erkeği affetmek zorunda değilsiniz. Elbette bu, konunun ne olduğuna da bağlı. Ancak bu size vicdani bir yük getirmesin.

9. Para kazanmak sizin hayatta daha rahat hareket edebilmenizi sağlar.

Hep derler ya eskiler "Kadının ekonomik özgürlüğü olmalı" diye. Evet olmalı da, iş bulmak her zaman o kadar kolay olmuyor. Bu arada yaptığınız işle ilgili kafanızda herhangi bir soru işareti olmasın. Garson da olursunuz, sekreter de, CEO da, başbakan da....

10. Ailenizin esiri olmayın. Bağlı olmak ve bağımlı olmak arasındaki farkı kafanızda belirleyin.

Kadınların, aileleri ile olan bağları erkeklere göre biraz daha farklı. Özellikle toplum tarafından öğretilmiş "Kız çocuğu" rolü, istesek de istemesek de üstümüze yapışmış oluyor. Kendi hayatınızı yaşamayı unutup sadece aileniz için yaşamayın.

11. Erkekler, kadınlardan çok daha geç olgunlaşıyor. Bunun farkında olup onları değerlendirin.

Yani bizim gibi değiller. Sizin olaylar karşısındaki tutumunuz, onlarınkiyle aynı değilse muhtemelen sebebi budur. Elbette bunu anlayışla karşılayabilmek için size zarar vermeyecek şeyler yapmış olmaları lazım.

12. Cinsellikle ilgili beklentilerinizi dile getirmek ayıp değil, hatta kesinlikle söyleyin!

Çünkü söylemezseniz ilerde daha fazla problemle karşılaşmanız çok mümkün. Ve zaten niye söylemeyeceksiniz ki?

13. Hayatta her şey mümkün. "Prensip sahibi olacağım" diye olmayanı oldurmaya çalışmayın; kendiniz için en iyisine karar verecek kişi yine sizsiniz. Kararlarınızla barışık olun.

Sonucu kötü olsa bile "Ben yaptım" dersiniz, içiniz rahatlar. Prensip sahibi olmak kimine göre iyidir, kimine göreyse uygulaması imkansız. Onu en iyi o anki şartlara göre siz bilirsiniz.

Sevgilerimle...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ecegece1

14- Bir erkekle parası için birlikte olacak kadar düşme.Herkesin eşit olduğunu savunduğumuz için ne bir erkek sana bakmakla yükümlü ne de sen ona.Kimsenin eline bakma ve kendi ayaklarının üstünde dur ki üstünde hakimiyet kuramasınlar. 15-Beden senin, namus senin.Bu nedenle ben yaparım ama kadın yapamaz kafasında olup eli s*kinde gezen önüne gelenle yatıp kalkan sonra bakire isteyen cahil bir insanla asla deneme! O sana elde kaldırır,yaptırım da uygular.Bu nedenden ötürü kimseyi namusluyum deyip başka kadınları ezerek etkilemeye çalışma.

ecegece1

16-Biri sana isteğin dışında dokunursa veya rahatsız edici davranışlarda bulunursa mutlaka tepki ver.Vermezsen daha çok yapacaklar. 17-Kendi halinde zaten güzelsin.Eğer kendini güzel hissetmiyorsan beş kilo makyaj yapıp gencecik yaşında cildini mahvetmek yerine, bakımlı ol,kendini sev ve gülümse emin ol öyle daha güzelsin. 18-İlgi çekmek için ek çaba sarf etmene gerek yok.Kadınlığını kullanarak değil zekanı kullanarak yap.Zaten kara kaşına kara gözüne.göğüslerine kalçana ilgi duyup sana yaklaşan erkekten bir fayda gelmez bırak güzelliğinden etkilenen yüzlerce erkek olacağına, zekandan ve iyi niyetinden etkilenen birkaç düzgün insan olsun yanında.

biryerdebiri

Etrafım, gücünün farkında olmayan hemcinslerimle dolu maalesef.

biryerdebiri

Erkekler hükmedebildikleri kadınları severler. Kadınlar sevildikleri için kısıtlandıklarını sanıyorlar. Kimse kimsenin özgürlüğünü kısıtlama hakkına sahip değil.

biryerdebiri

Kendi kadar yada kendinden daha güçlü kadınlara tahammül edemeyen erkeklerden uzak durun. Size destek olmayan ve ego savaşına girip ona muhtaç olmanızı isteyen erkeklere boyun eğmeyin.

Gizli Kullanıcı

Keşke

Görüş Bildir