Steven Spielberg'ün Açtığı Oscar Savaşına Netflix'ten Yanıt: 'Sinemayı Seviyoruz'

 > -

Ünlü yönetmen Steven Spielberg'ün Oscar törenleri sonrasında, Netflix'e açtığı savaşın etkileri sürüyor. Netflix filmlerinin Oscar’dan çıkarılması gerektiğini savunan Spielberg, Akademi Yöneticiler Toplantısı’nda açıklayacağı planına destek bulmayı bekliyor.

Oscar ödülleri geçtiğimiz hafta sahiplerini bulmuştu.

91'inci Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu: En İyi Film 'Green Book' - onedio.com
91'inci Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu: En İyi Film 'Green Book' - onedio.com

10 dalda Oscar'a aday gösterilen Netflix yapımı Roma 'En İyi Yönetmen' dahil üç ödül kazanmıştı.

Roma, Steven Spielberg olmak üzere ünlü isimlerin "TV için çekilen filmler TV filmidir" gibi açıklamalarının hedefi olmuştu.

Üç kez Oscar kazanan Spielberg, geçmişte de Netflix konusunda şikayetini dile getirmişti.

2017’de 13th adlı Netflix yapımı belgeselin Oscar kazanmasıyla Spielberg’in itirazı başlamıştı. Spielberg Netflix yapımlarının televizyon filmi kategorisinde değerlendirilmesi gerektiğini ve filmlerin sırf adaylık koşullarını karşılamak için vizyona sokulmasının bu durumu değiştirmediğini söylemişti.

Oscar’da kural değişimi konusunda Akademi’ye teklifte bulunmayı planlayan Spielberg, internet yayın kanalında gösterilen yapımların Oscar yerine Emmy’de yarışmasını önermişti.

Gelen eleştiri ve tepkilere Netflix'ten yanıt gecikmedi: 'Sinemayı seviyoruz.'

Netflix sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada "Sinemayı seviyoruz. Bununla birlikte sevdiğimiz bazı şeyler de şunlar: Sinemaya gidecek parası olmayan ya da sinema salonu bulunmayan yerlerde yaşayan insanların da filmlere ulaşması. Her yerde, herkesin aynı anda filmlerin ilk yayınlanış keyfine varabilmesi. Sinemacılara sanatlarını paylaşabilecekleri daha fazla yol sunmak." dedi. 

Netflix bu gibi durumların kimseye özel olmadığını ifade etti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir