Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

10 Madde ile Star Trek'in Efsane Karakteri Mr. Spock'ı Canlandıran Leonard Nimoy

 > 
66PAYLAŞIM

Zamanının çok ötesinde sahnelerle bir neslin 'uzay' anlayışını değiştiren, birçok kişiye dünyanın evrende varolan tek şey olmadığını öğreten efsane dizi Star Trek'in en unutulmaz karakteri Mr. Spock dün sabah saatlerinde hayata gözlerini yumdu.

Bizler onu aralıksız olarak oynadığı uzay aracı düğmeleri, dizide uzay hakkında yaptığı ilginç yorumlar ve orta parmağı ile yüzük parmağını ayırarak verdiği selam ile asla unutmayacağız!

1. Kariyerinde attığı ilk büyük adımlar: Dragnet ve The Twilight Zone

Dragnet ve The Twilight Zone gibi çalışmalarla oyunculuk kariyerinde büyük bir adım atan Leonard Nimoy, bu performanslarıyla ünlü yapımcı ve yazar Gene Roddenberry'nin dikkatini çekmişti.

2. Star Trek ve unutulmaz Mr. Spock karakteri

Star Trek'in ilk olarak 1966 yılında izleyiciyle buluşacaktı ve Loenard Nimoy'a büyük bir ün getirecekti...

3. Fotoğrafçılık günleri

Star Trek ona büyük bir ün getirmişti. Hem dizide hem de film serisinde canlandırdığı Mr. Spock karakteri artık onunla özdeşleştirilir olmuştu. Fakat onun hayatı bundan ibaret değildi. Oyuculuk çalışmalarına devam ederken, Leonard Nimoy fotoğraf tutkusunun da peşinden gitmişti ve birbirinden harika fotoğraf sergilerine imza atmıştı.

4. Star Trek sonrası: Mission: Impossible

snippetstudios.files.wordpress.com

Mission: Impossible isimli dizinin dördüncü ve beşinci sezonlarında The Great Paris isimli karakteri canlandıran Leonard Nimoy, burada sergilediği performansla da Star Trek ile gelen ünü hak ettiğini kanıtlamıştı.

5. Fringe Dönemi: Esrarengiz Dr. William Bell

Fringe adlı bilim kurgu dizisinde William Bell isimli karakteri de canlandırmıştı Leonard Nimoy. Paralel evrenlerin ve birbirinden ilginç bilimsel bulgunun yer aldığı Fringe dizisinde, William Bell karakteriyle de birçok kişinin hafızasına kazınmıştı.

6. Hastalık!

Bir süredir kanser tedavisi görüyordu Leonard Nimoy. Düzenli olarak kontrollere gidiyor ve yaşama tutunmaya çalışıyordu. Yaşı oldukça ilerlemişti, 84 yaşındaydı.

7. 23 Şubat 2015.

Geçtiğimiz hafta iyice rahatsızlanarak hasteneye kaldırıldı ünlü oyuncu. Doktorlar durumunun iyi olduğunu ve yakın bir süre içerisinde taburcu edilebileceğini söylemişti.

8. 27 Şubat 2015.

Nimoy'un eşi Susan Bay Nimoy'un verdiği bilgiye göre, efsane aktör, solunum yetmezliği sebebiyle hayata gözlerini yumdu. 26 Mart 1931 tarihinde Boston'da başlayan ve başarılarla dolu olan bu serüven sona ermişti.

9. Efsane Karakter Mr. Spock'a veda...

O, canlandırdığı efsane karakter Mr. Spock olarak birçok nesil tarafından hatırlanacak ve asla unutulmayacak. O, bizlere uzayın ve evrenin ne denli büyük olduğunu anlattı. İçimizdeki bilim kurgu aşkını tetikleyerek, imkansızlıklara duyduğumuz iştahı arttırdı ve hayal gücümüzü geliştirdi. Huzur içinde yat güzel adam!

10. Mr.Spock karakterinin en efsane anları:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmtottroglu

O kadar da Fringe izledim ve William Bell'in Mr.Spock olduğunu yeni öğrendim.

Görüş Bildir