Görüş Bildir
Haberler
Spotify'dan Yeni Hizmet

Spotify'dan Yeni Hizmet

Batuhan
17.04.2015 - 13:25
İçeriğin Devamı Aşağıda

Markalar artık, Spotify’ın müzik listesi sayesinde davranışlarına göre seçtikleri hedef kitlelere mobil ve masaüstü uygulamaları üzerinden ulaşabilecek.

İnternetten kesintisiz müzik dinlemeyi seven nesille markaları bir araya getirmek amacıyla müzik dinleyicileri hakkında derinlemesine bilgiler sunan Markalar için Spotify platformu, “Müzik Listesi Hedefleme” adlı yeni hizmetini duyurdu. Sektördeki ilk hedefleme çözümü olarak dikkat çeken Müzik Listesi Hedefleme çözümü, sunduğu ilk elden Spotify verisi ile markaların en çok hedefledikleri kitlelere ulaşmalarını sağlayacak.

Kullanıcılar Spotify’daki milyarlarca listeden birini çalmak için tuşa bastıklarında, bu çoğunlukla onların ortak bir aktivite yaptıklarının veya benzer bir ruh halinde olduklarının mesajını veriyor.

1 Mayıs’tan itibaren markalar, Spotify’ın 1,5 milyarın üzerindeki müzik listesi seçimlerini baz alarak spor tutkunlarından gezginlere, milenyum kuşağından ebeveynlere kadar müzik keyfi süren farklı tüketici kitlelerini hedefleyebilecek. Hedef odaklı tüm kampanyalar, Spotify üzerinde günde ortalama 148 dakika* geçiren aktif kullanıcılara farklı cihazlar üzerinden yüzde 100 etkileşim ile iletilebilecek.

Güncellenmiş Spotify Dinleyici Hedefleme çözümünün bir parçası olan “Müzik Listesi Hedefleme” özelliği sayesinde markalar, hem mobil hem masaüstü platformları üzerinden detaylı hedefleme kampanyaları yürütebilecek. Bu yeni özellik sayesinde markalar erişimlerine ivme kazandırırken, kampanyanın hedefe uygunluğunu da artırmış olacak.

Markalar artık hedef kitleleri yaş, cinsiyet, bulundukları coğrafya ve konuştukları dil gibi demografik özelliklerinin yanı sıra, dinledikleri tür ve çalma listeleri ve günün hangi aralığında hangi platform ya da cihazdan dinledikleri gibi detayları baz alarak hedefleyebilecek.

ShiftDelete.Net

Kaynak: http://shiftdelete.net/spotifydan-yen...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın