Spor Salonu Çalışanının "Aptal" Diye Aşağıladığı Otizmli Adamdan Alkışlanacak Hukuk Mücadelesi

-

BoredPanda'dan sizler için derlediğimiz haberimizde zihinsel engelinden ötürü aşağılanan ve ayrımcılığa maruz bırakılan gencin zaferini göreceğiniz.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/autistic-man-s...

Londralı 30 yaşındaki otizmli Ketan Aggarwal, bölgesinde bulunan Virgin Active Spor Salonu'nda çalışan spor eğitmeninin zorbalığına maruz kaldı.

Sonrasında ise bunun hesabını sormaya karar verdi.

Kütüphanedeki kitapların ve sanal ortamdaki kaynakların yardımıyla iki yıl çalışarak kendi kendini hukuk konusunda eğitti. Virgin Active'e dava açtı ve kazandı!

2015 yılı Mayıs ayında gerçekleşen olayda, Ketan'ın ders içerisinde bahsedilen kişi tarafından "aptal" diye birçok kez aşağılandığı ve müziğin değişmesini istediği için tepkiye maruz kaldığı bildirildi.

Sonrasında spor salonuna şikayette bulundu fakat görmezden gelindi. Dolayısıyla en sonunda çareyi resmi yollara başvurup dava açmakta buldu.

Olayı mahkemeye taşıyıp ifadesini verdiğinde kazandı ve 1.390 pound ile ödüllendirildi. Bunun yanı sıra da spor salonundan yazılı bir özür aldı. Eğitmen ise kovularak işinden oldu.

"Birileri başkalarına zihinsel engelinden ötürü ayrımcılık yaptığında, bu insanların böyle olayları mahkemeye taşıyacağını, yasal bir iddiada bulunacaklarını ve sonrasında mahkemede başarılı bir şekilde savunma yapacağını düşünmezler."

"KONU PARA DEĞİLDİ HİÇBİR ZAMAN AMA KAZANMAK GERÇEKTEN MUHTEŞEM HİSSETTİRDİ."

Helal olsun genç arkadaşımıza!  👏🏻👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sanem-vocaloid-fanigillerden

Sırf komiklik olsun diye otistik diyenler'de gerizekalı.

recep-yigit

Otizm zihinsel bir engel değildir!!!! Paylaşım için teşekkür ederim, böyle paylaşımları görmek beni mutlu ediyor :)

Gizli Kullanıcı

Yüzündeki masumiyet onlara en büyük cezadır zaten!

Görüş Bildir