Sosyal Medyada Çocukların Dış Görünüşüyle İlgili Acımasız Yorum Yapan ve Ne Yazık ki Bundan Büyük Zevk Alan İnsanlar Var!

311PAYLAŞIM

Geçtiğimiz günlerde Hakan Hatipoğlu bir magazin programına katılarak kızı Lila ile ilgili hem fiziksel hem de hayatına dair kötü yorumların yapıldığını söyledi. Biz de bu olay özelinde çocuklara kötü yorum yapanlara iki çift laf söyleyelim dedik!

Sosyal medya üzerinden yapılan birçok kötü yorum gördük. Eline telefonu, bilgisayarı alan ne yazık ki acımasızlığını devreye sokar oldu. Bu acımasızlığın ne yazık ki son zamanlarda çocuklar üzerinden yapıldığına da şahit olduk.

En bilindik olayla konuya başlayalım. Hatırlarsınız Hande Yener Demet Akalın'ın çocuğunun fotoğrafının altına "bok" emojisi koymuştu.

Demet Akalın da çocuğuna yapılan bu yoruma haliyle sert tepki vermişti. Çocukların dış görünüşleri nasıl bu şekilde yorumlanır hala daha aklımız almıyor. :/

Bu olay da canımızı sıkan başka bir durum. Engelli bir çocuğun fotoğrafının üstüne bu şekilde yazarak ofansif mizah yaptığını zanneden bir Twitter kullanıcısı...

Futbolcu Volkan Demirel ve eşi Zeynep Demirel'in kız çocuklarının gözünün altındaki doğum lekesine de Demet Akalın doktor önerisinde bulunmuştu.

Demet Akalın her ne kadar "kötülük olsun diye söylemedim!" dese de ortada annesi ve babasının sorun olarak görmediği bu lekeyi kendisi sorun olarak görmüştü ve tüm takipçilerin önünde bunu dile getirmişti.

Bu kime göre sorundu? Bu sorun muydu? Buna gerek var mıydı? Bu ne sorundu ne de böyle bir yoruma gerek vardı sevgili arkadaşlar. :)

Şimdi de Hakan ve Gizem Hatipoğlu'nun kızları Lila için yapılan yorumlar gündemde. Hakan Hatipoğlu, kızı Lila için hem fiziksel olarak hem de hayatına dair ağır yorumlar yapıldığını söyledi.

Kanal D'de yayınlanan bir magazin programına bağlanan Hatipoğlu kızına yapılan yorumları bu şekilde eleştirdi.

İnsan, ister istemez biz ne ara bu kadar kötü, acımasız varlıklara dönüştük diye soruyor kendine. Savunmasız varlıklara gerek fiziksel gerekse ruhsal olarak zarar vermekten zevk alan bir toplum haline geldik.

Çocukların fiziksel özellikleriyle ilgili acımasız yorum yapanlar neyi amaçlamaktadırlar bilemiyorum ama bildiğim tek şey var o da; kaybettiğimiz vicdanımızı bir an önce bulmamız gerektiği...

Ve lütfen kaybettiğiniz vicdanınızı bulana kadar çocuklardan, hayvanlardan bu masum varlıklardan uzak durun!

Siz neler düşünüyorsunuz! Yorumlarda buluşalım! 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erdem-ozdemir11

kardeşim o zaman sosyal medyayı kapatın komple yayınlamayın hiçbirşey

altug-papakci

tamam cocuklara kötü yorum yapmak iğrenç evet. ama cocuguna dogdugu gün instagram acıp cocugun agzından oraya bişeyler yazıp ilgi cekmeye gündemde kalmaya cocugun sırtından paranmaya calısmak daha da iğrenç

ozge-kocay

Promosyon gibi hayatı olup promosyon gibi çocuk yaparsanız haliyle her seviyeden insanlar yorum yapacaktır. Bunu bilipte yaşam şeklini buna göre ciziyorsan bu cocuguda hakkını bilecek yaşta bile değil promosyon hayatına dahil ediyorsan hiç sinirlenmeyeceksin bakın yine reklaminiz olmuş.

lochness

tanınıyor olmaları insanların çirkin yorumları haklı çıkmaz. hele ki bebek için. herkes herkesi sevmeyebilir. o zaman takip etmezsin. ama kötü yorum yapma, hakaret etme gibi bir hak kimsede yok. ünlü insanlara eleştiri tabiki yapılabilir. sen birinin yorumculugunu begenmeyebilirsin. yarısmasını, sesini, şarkılarını, tarzını begenmeyebilirsin. bunu dilede getirebilirsin. ama bir bebege bu sekilde yorum yapmak.. "ünlü olduysan bunu göze aldın demekki" bakış açısı çok çirkin.

pretosaetre

Her ne olursa olsun küçük bir bebeğin hiç bir suçu yok. İlerde bu çocuk büyüdüğünde bu yorumları görüp yaşayacaklarını asla hak etmiyor. Küçücük çocuk üzerinden kin ve nefretin kusulmasına hiç bir bahane uygun değil.

bulent-erdogan3

özge hanim nasil anlayis bicimi ya bu promosyon felan sizi şiddetle kınıyorum

dideral

hakan hatipoğlunun kızına yapılan yorumla kızının gözü şaşı mı ? bu yani niye zoruna gitmiş bu kadar

wednesday-addams

Görmemişin klavyesi olmuş o hesap...

Görüş Bildir