Görüş Bildir
Haberler
Son Dakika: Kişisel Verileri Koruma Kurulu Yemek Sepeti Hakkında İnceleme Başlattı!

Son Dakika: Kişisel Verileri Koruma Kurulu Yemek Sepeti Hakkında İnceleme Başlattı!

Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK), 'müşterilere ait kişisel verilerin ele geçirildiği, bu verilerin yayımlanması tehdidiyle 'Yemeksepeti'nden fidye talep edildiği, bunun yerine getirilmediği için 20 bin kullanıcının kişisel verilerinin paylaşıldığı' yönündeki haberler üzerine harekete geçti. Konu ile ilgili detaylar kullanıcılar tarafından merak ediliyor. İşte tüm detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Gündem toplantısında iddiaları ele alan Kişisel Verileri Koruma Kurumu, şirketin 'herhangi bir veri hırsızlığının tespit edilemediği' yönündeki açıklamasının doğruluğunun da tespiti için resen inceleme başlatılmasına karar verdi.

Yemek Sepeti'nde Daha Önce Yaşananlar

Yemek Sepeti'nde Daha Önce Yaşananlar

Geçtiğimiz dönemlerde kullanıcıların bilgilerini çalmışlardı. Hackerler, YemekSepeti verilerini yayınladı. Yemeksepeti, 16 Kasım'da sosyal medyadan, 'kötü niyetli bazı kişilerin, şirket ile ilişkilendirdiği ve kaynağı belli olmayan verileri yayımlama tehdidiyle şirkete ulaşarak fidye talebinde bulunduğu, Yemek Sepeti sistemlerinde bir veri ihlali olup olmadığının uzman ekiplerce detaylı şekilde araştırıldığı ve herhangi bir veri hırsızlığının tespit edilemediği' açıklamasını yapmıştı. Kişisel Verileri Koruma Kurumu, 21 milyon 504 bin 83 kişinin etkilendiği belirtilen siber saldırının ardından veri ihlali gerekçesiyle Yemek sepeti hakkında 29 Mart 2021'de de inceleme başlatmıştı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın