Görüş Bildir
Haberler
Solaklar İçin Futbol Topu Yapıldı

Solaklar İçin Futbol Topu Yapıldı

Batuhan
01.04.2015 - 12:43
İçeriğin Devamı Aşağıda

PUMA ve Arsenal, dünyanın solaklara özel ilk futbol topunu tanıttı.

Arsenal için özel olarak tasarlanan yeni PUMA evoPOWER Solak Top, genelde dezavantajlı kabul edilen sol ayaklı oyuncuların kesinlik, güç ve isabet yeteneğini geliştirmek için yaratıldı.

Futbol topu, geçtiğimiz haftalarda Arsenal oyuncuları tarafından test edildi ve ilginç sonuçlar alındı.

Sağ ayağa özel ekipmanların egemen olduğu futbol dünyasında, sol veya çift ayakla oynayan oyuncular için özel bir top geliştirmek, Arsenal için büyük bir öncelikti. Bu yeni teknolojide, topun dış tabakasındaki doku 180 derece döndürüldü. Ek olarak, topun sol tarafı, sol ayakla vuran oyuncuların darbelerine daha iyi dayanması için, sağlam bir köpükle güçlendirildi.

Santi Cazorla, Mesut Özil, Nacho Monreal ve Hector Bellerin yeni topu deneyen ilk futbolcular oldular ve topun performansı karşısında çok şaşırdılar.

Santi Cazorla “İnanılmaz. Kendim denemiş olmasam, bu yeni topun bu kadar etkili olabileceğine inanmazdım. Futbol topu teknolojisinde uzun zamandır gördüğüm en büyük yenilik” diyerek düşüncelerini ifade ederken, sağ ayaklı futbolcu Hector Bellerin ise “Sağ ayakla kullanmak pek kolay değil ama sol ayağımı şimdiden iyileştirdi. Harika bir teknoloji” şeklinde konuştu. 

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
2
1
1
0
0
0