Sokaktaki Yaralı Kedileri İyileştirip Onlara Huzurlu Bir Yuva Veren Güzel Kalpli Müzisyen: Sarper Duman

-

İnsanlığa dair umutlarımızı kaybettiğimizi düşündüğümüz anlarda, bir kahraman çıkıyor ve o umudu tekrar yeşertiyor. Ve belki de o kahraman sayesinde yepyeni bir güne başlayacak gücü kendimizde buluyoruz. Bugünkü kahramanımız ise sokakta yaralı halde bulduğu kedileri iyileştiren ve onlara huzurun notalarını dinleten genç ve yetenekli bir müzisyen… Sarper Duman’la tanışın!

Kaynak: https://www.instagram.com/sarperduman/

Sarper Duman’ı Instagram üzerinden takip edenleriniz vardır. Takip etmiyor olsanız bile en azından kedileriyle birlikte piyano çaldığı ve onları adeta mest ettiği videolarına illa ki denk gelmişsinizdir.

Kendisi tam bir hayvan dostu… Hatta Sarper Duman’dan bahsederken ona “kedilere fısıldayan adam” desek abartmış olmayız. Çünkü Sarper Duman’ın mottosu: “En az 19 kedi!”

Kedilerinin sayısı sürekli değişiyor, içlerinden bazılarını iyileştirip yeni yuvalara yerleşmelerini sağlamış Duman.

Bütün bunları yaparken bir yandan da müzikle uğraşan Duman’ın en sadık dinleyicileri de kedileri olmuş.

Müziğe olan sevgisini ise henüz küçük bir çocukken keşfeden Sarper Duman, ilk olarak evlerindeki klavyeyi çalmaya çalışarak işe koyulmuş.

Ardından ailesinin de desteği ve yönlendirmesiyle özel piyano dersleri almaya başlamış.

Sanata ve sanatçıya ülkemizde ne kadar kıymet verildiğini gördüğü için başlangıçta İngilizce öğretmenliği okumaya kalksa da müziğe olan aşkı ağır basmış Duman’ın.

Tabii, soluğu daha sonra konservatuarda almış kaçınılmaz olarak…

Genç müzisyenin kedilerinin her biriyle bambaşka bir karşılaşma hikayesi var. Bazıları sahipleri tarafından çöpe atılıp ölüme terk edilmiş, bazıları sokakta aç ve hasta bir haldeymiş.

Duman’ın en yakışıklı kedisi Veysel’in ise gözleri maalesef görmüyor. Ama o, kedilerinin hayatları boyunca eksik hissetmemeleri için onlara her zaman kol kanat germeye kararlı…

Kimi zaman kendisinin kafayı kedilerle bozduğunu düşünenler olmuş, aslında olan tek şeyin 'insanlık' olduğunu göz ardı ederek...

Ama Sarper Duman hayvanların insanlar gibi acımasız ve vahşi olmadığını, sevgilerinin saf ve gerçek olduğunu söyleyerek onu eleştirenlere en güzel cevabı vermiş.

Duman, sokakta yaralı bir kedi gördüğümüzde ilk yapılması gerekenin elimize kamera alıp da video çekmek yerine veterinere koşmak olması gerektiğini söylüyor.

Sosyal medyaya öyle kapılmışız ki, aslında ne yapmamız gerektiğini unutuyoruz. Yardım etmek yerine video çekip başkalarından yardım istemek Duman’a oldukça garip geliyor.

Sevginin iyileştirici gücünü, paylaşımları sayesinde sık sık görme fırsatı buluyoruz. Kurtarılan bu güzel hayvanlar nasıl da mutlu görünüyorlar, değil mi?

Yolunuz Sarper Duman’ın Instagram profiline düşerse, iyileştirdiği kedilerin hikayelerine mutlaka bir göz atın. Kim bilir, içlerinden biri sizin ömürlük dostunuz bile olabilir!

Bu arada kendisinin hayran kitlesi oldukça fazla... Baksanıza, Namık nasıl da sevgi dolu ve huzurla Sarper Duman'ı dinliyor!

Güzel kalbi ile hepimizin içine umut dolduran Sarper Duman’a teşekkür ediyor ve kendisine müzik hayatında başarılar diliyoruz.

Herkesin bir gün kendisi kadar merhamet sahibi olabilmesi dileğiyle…

Tatlı bir videoyla sizlere veda edelim. 😻

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zorla-acti

Aşık olunası insan...

pofuudk19

Hala insan sıfatını hak edenler var kimi oç ları ancak zarar vermeyi biliyor

sikrabil

15 -__- ve sadece 2 tanesı yetıskın

aysn_aysn

Çok kral hareket:)

creepyowl

Şimdilik 6'dayız biz de...

Görüş Bildir