Sizi Kırmızı Oda'da Gülseren Hoca İle Sohbet Ediyormuşsunuz Gibi Hissettirecek 17 Psikoloji Kitabı

24PAYLAŞIM

Kendinizi sahipsiz bırakmayın, bu kitaplara mutlaka göz atın.

1. Biliyorsunuz 'Kırmızı Oda' dizisinin senaryosu bu kitaptan esinlenerek uyarlandı. Eğer diziyi beğendiyseniz kitabını daha çok beğeneceğinize eminim. Diziyi izleme fırsatı bulamayanlar için de bu kitap harika bir seçim olacaktır.

Bu kitapta Türkiye' de değişik nedenlerle psikiyatra başvuran her kesimden insanımızın hikayelerini bulacak başta aşk ve ölüm olmak üzere "insanlık halleri" ile karşılaşacaksınız.

İnsanlar size içini açacak en gizli sırlarını sizinle paylaşacak.

Bu kitabın bir yerlerinde mutlaka kendinizi bulacak kendinizle yüzleşeceksiniz.

Okudukça yaşamın sağlığın sevginin ve huzurun değerini daha iyi anlayacak; her damlası ayrı bir duygunun rengini taşıyan bir çağlayanın altından geçecek ve tertemiz olacaksınız.

Kitabın linki burada, 5 kitap al 4 öde kampanyası da var, faydalanmayı unutmayın.

2. Hepimize dağıtılmış bir el var. Bazılarının eli daha iyi. Sadece kağıtlara bakarak berbat durumda olduğumuzu söylemek kolaysa da, gerçek oyun o kağıtlarla yapacağımız seçimlere, almaya karar verdiğimiz risklere ve birlikte yaşamayı seçtiğimiz sonuçlara bağlıdır. İçinde bulundukları duruma göre sürekli en iyi seçimleri yapanlar tıpkı pokerde olduğu gibi hayatta da öne çıkarlar ve illa da eline en iyi kağıtlar gelmiş olmaları gerekmez.

"Her şeyi iyi tarafından görmek" gibi bir şey iyi gibi görünse de, gerçek şu ki hayat bazen berbattır ve yapabileceğiniz en sağlıklı şey de bunu kabul etmektir. Negatif duyguları inkar etmek daha derin ve daha uzun ömürlü negatif duygulara ve duygusal bozukluğa neden olur. Sürekli pozitif olmak hayatın sorunları için geçerli bir çözüm değil, bir inkar biçimidir. 

Fiyatı: 25 TL

3. Haftalarca çok satanlar listesinde yer alan Bir Psikiyatristin Gizli Defteri; terapi koltuğunun ardındaki sırları bir bir dinleyeceğiniz bir kitap. "Hep psikiyatristler mi bizi dinleyecek? Bu sefer değil..." Koltuğa oturun ve Dr. Gary Small'un hikayesine kulak kabartın....

Akıl hastalıklarının ilginç dünyasına kapı aralayan Bir Psikiyatristin Gizli Defteri sizi çok şaşırtacak...

Hazır indirimi de varken 27 TL'ye almak için buraya tıklayın.

4. Gülseren Hoca'nın da söylediği gibi; "Aslında siz konuşmasanız da ben sizi anlıyorum." diye kulağınıza fısıldayacak bir kitap bu. Size tam anlamıyla sohbet ediyormuş hissi verecek olan bu kitap 2 günde bitirme garantili!

Kitabın linki burada, 5 kitap al 4 öde kampanyası da var, faydalanmayı unutmayın.

5. Bu kitaptaki öyküler gündelik hayatımızın parçaları: Sevdiğimiz insanlarla, söylediğimiz yalanlarla, başa çıkmak zorunda kaldığımız değişikliklerle ve yasla ilgili. Bütün bu öyküler, bize kendimizi nasıl yitirdiğimizi ve nasıl bulabileceğimizi anlatıyor. "Kendinizi çok sahipsiz bırakmışsınız. İnsan hiç kendinden vazgeçer mi?"

Grosz, binlerce saatlik psikanaliz seanslarından damıttığı kısa metinlerden oluşan bu kitapta en şaşırtıcı insan davranışlarının arkasında yatan gizli duyguları ortaya çıkarmış.

Kitap Yurdu'ndan indirimle 16 TL'ye alabilirsiniz.

6. "Özgürlük" sandığınız gibi "sınırsız" olmak demek değildir, tam tersine net ve güçlü sınırlara sahip olabilmenizle ilgilidir. 'Hayır Diyebilme Sanatı' sınırlarınızı doğru çizerek, kendinize geniş bir özgürlük ve özgüven alanı yaratmanın incelikleriyle dolu, duyarlı bir rehber...

Fiyatı: 11 TL*

7. Hayat değiştiren hikâyeler, güçlü öngörüler, pratik araçlar ve iyileşme için gerekli yollarla dolu olan 'Seninle Başlamadı', bir başyapıt olmayı hak ediyor.

Kitabın linki burada.

8. Başladığınızda elinizden düşüremeyeceğiniz akıcılıkta bir Gülseren Budayıcıoğlu kitabı daha... 'Psikanalizin sihirli değneğinin dokunduğu yerde ortaya çıkan bir başarı öyküsü'

Kitabın linki burada.

9. Tam bir başucu kitabı. İlk kez yayımlandığı 1983'ten günümüze defalarca baskı yapmış ve okurla kurduğu yapıcı ilişkiyi kanıtlamış olan bu kitabında Engin Geçtan insan olmanın ikilemini anlatıyor. Herkesin mutlaka okuması gereken kitaplardan biri bu...

Kitabın linki burada, 5 kitap al 4 öde kampanyası da var, faydalanmayı unutmayın.

10. "Biliyor musun, mutluluğu en çok hak edenler zamanında en büyük talihsizlikleri yaşayanlardır." Hoca bu kitapta, bir insanın, çocukluktan itibaren hayatın hemen her alanında ihtiyaç duyacağı çözümleri nasıl bulabileceğini örnekler vererek anlatıyor. "Herkes kendi talihinin mimarıdır" sözünü hatırlatarak, kendi yolunu çizmenin ne anlama geldiğini tüm kritik noktalarıyla yorumluyor.

Şu anda en uygun fiyat ile Amazon'da satılıyor. 

14.99 TL'ye hemen satın almak için buraya tıklayın.

11. Üç insan üç gerçek öykü... Yine bir solukta okuma garantili bir kitap...

Bu hikayeler biraz ben, biraz sen…
Eren Bey’in panik ataklarının altında neler vardı?
Ekim Hanım’ın şahit olduğu ve maruz kaldığı şiddet onda nasıl yaralar açmıştı?
Tuna Hanım’ın ilişkisindeki problemlerin nedenleri aslında hangi anılarıydı?
Kitaptaki üç kahramanın ukdeleri, bugünlerinde ne şekillerde ortaya çıktı?
EMDR Terapisiyle bunlardan nasıl kurtuldular?
Psikologlar terapide neler sorar, yanıtlarda neler arar, bulduklarını nasıl çözüme taşır?
Bir yerlere süpürdüklerini sandıkları anılarıyla önce yüzleştiler, sonra barıştılar.
Geçmişlerinin yüklerini terapi odasında bıraktılar.
Oradan dökülenler bu kitapta toplandı.

Kitabın linki burada.

12. Bu kitap kimseye mucizeler vaat etmiyor, hiçbir şey mükemmel olmayacak, ancak şu anki halinizden daha iyi hissetmeniz kesinlikle mümkün... Şans vermeye değer...

"Hayatındaki sorunları düşün; değersizlik duygun, sana zarar veren ilişkilerinden vazgeçemeyişin, başarısızlıkların, aynı hataları tekrar tekrar yapışın, başkalarına şefkatle yaklaşırken kendine acımasız oluşun, içindeki kaybolmayan öfke ve hatta kıskançlıkların.

Bunları yaşamayı sen mi seçtin? Ya da belki de geçmişte yaşadıkların bugün böyle hissetmene neden oluyor. Kendini suçlamayı bırak, bu işleri daha kötü hale getirmekten başka bir işe yaramaz. Bu kitapla birlikte geçmişinin karanlık dehlizlerine doğru bir yolculuğa çıkacağız; içine doğduğun aileden, yaşadığın travmalara kadar, bugün var olan problemlerinin geçmişteki izini süreceğiz."

Fiyatı: 16 TL*

*Ciltsiz

13. Uluslararası çok satan bir rehber olan “Ikigai’yle her gününüz bir anlam kazansın. Japonlar herkesin bir ikigaisi olduğuna inanır, her sabah yataktan kalkmaları için bir sebepleri vardır. İlham verici ve rahatlatıcı bu kitap sizlere kendi ikigainizi keşfetmeniz için gerekli tüm bilgileri veriyor. Aceleci davranmamanızı, hayat gayenizi keşfetmenizi, ilişkilerinizi canlandırmanızı ve kendinizi tutkularınıza adamanızı sağlıyor.

Şu anda Hepsiburada'dan indirimle 11 TL'ye alabilirsiniz. Hemen satın almak için buraya tıkla.

14. Freud'un görüşlerinin özlü sözler şeklinde yer aldığı bu kitabın her sayfasında ayrı düşüncelere dalacaksınız.

'Mutlu Olma İhtimalimiz' insanın karanlığına ve gizemine korkusuzca yolculuk eden büyük düşünürün düşüncelerinden damıtılmış ve tüm eserlerinden seçilmiş en önemli görüş ve düşüncelerinin bir araya geldiği bir eser.

'Hayatın anlamı konusunda kendini sorguluyorsan hastasın demektir. Tuhaf değil mi? İnsan kötü bir şey yapacağını hissettiği zaman mutlaka vicdanını susturacak bir sebep bulur. Mutsuzluğu tatmadan hep mutlu olmak istersin Oysa nelerin seni mutsuz ettiğini bilmeden nelerle mutlu olacağını bilemezsin.'

Kitabın linki burada, 5 kitap al 4 öde kampanyası da var, faydalanmayı unutmayın.

15. Okuyucusuna her satırda kendinden bir parça hissettiren kitap, sufilerden aldığı minik notlarla yeni yollar aramanın önemine değiniyor. Soluksuz okuyacağınız kitap, içeriğindeki sadelikle sürükleyiciliği de yakalamayı başarıyor.

Satın almak için buraya tıklayın.

16. Şimdiye kadar şikâyet ettiğin ne varsa, hepsine şükretmeyi öğretiyor yeni düzen sana. Belki sarsarak, belki acıtarak, belki tokatlayarak... Belki sen anlayıncaya dek şiddetini artırarak... Çünkü ilahi düzen, vazgeçmemiştir senden. Sadece fark etmeni ve hak etmeni bekliyordur hayatı...

Fiyatı: 15 TL

17. Ne mutlu olmak için ne de hayatını değiştirmek için asla geç kalmış sayılmazsın! Bugünü, tam da bugünü hayatının en iyi günü yapabilmek senin elinde; nefes alıyorsun, yaşıyorsun, dert sıkıntı geldi diye ölmüş sayılmazsın! Başarısızlıktan asla korkma, gelecek sene şu an olduğun yerde kalmış olmaktan KORK! Dünü unut, bitti, geçti, gitti; elinde bugün var, kıymetini bil ve hiçbir şeyi yarına bırakma!

İndirimden 16 TL'ye almak için buraya tıklayın.

Önemli olan korkmamak değil, korktuğumuz halde yola devam edebilmek... Bu kitapların yolunuza ışık tutması dileğiyle...

Bunlara da bakmak isteyebilirsin...

Bir Aksesuardan Çok Daha Fazlası: Akıllısından Su Geçirmezine Her Bütçeye Uygun En Güzel 17 Saat - onedio.com
Bir Aksesuardan Çok Daha Fazlası: Akıllısından Su Geçirmezine Her Bütçeye Uygun En Güzel 17 Saat - onedio.com
En İştah Açıcı Hafta Sonu Kahvaltıları İçin: Keyifle Sofraya Oturmanızı Sağlayacak 19 Mutfak Eşyası - onedio.com
En İştah Açıcı Hafta Sonu Kahvaltıları İçin: Keyifle Sofraya Oturmanızı Sağlayacak 19 Mutfak Eşyası - onedio.com
Eşi İçin En Güzel Hediyeyi Arayanlar Buraya: Her Bütçeye Uygun 23 Yıldönümü Hediyesi Fikri - onedio.com
Eşi İçin En Güzel Hediyeyi Arayanlar Buraya: Her Bütçeye Uygun 23 Yıldönümü Hediyesi Fikri - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dipten-gelen-dalga

jerry m. burger-kişilik, kitabını es geçmeniz de üzücü olmuş.

Gizli Kullanıcı

İlber Ortaylı: Bir Ömür Nasıl Yaşanır'da verdiği tavsiyeler Tarih öğrencileri ve tarihseverlere hitap ediyor. Adam gelmiş bana İran - İsfahan'a git mutlaka gör diyor amk kertenkelesi :D Eski kafalı bir adamdan tavsiye alınamayacağını kanıtlamak için güzel bir kitap olmuş, adam 20 sene önce gördüğü yerleri tavsiye ediyor, git bak bakalım oralar yerinde duruyor mu :D Şöyle beslen, şöyle uyu, şurada ye iç, şunu bil diye doğru düzgün bir tavsiyesi yok, zaten adam kitabı da kendisi yazmamış, bi gazeteci bozuntusunun mülakatı gibi o soruyor, bu adam bir iki cümleyle geçiştiriyor

blizzard

İlber Ortaylı'nın çoğu kitabı röportaj şeklindedir zaten. İnsanların Ortaylı'ya sempati beslediğini bilen yayınevleri röportajları kitaplaştırıp satıyor. Hatta aynı cümlelere farklı kitaplarda birebir rastlamanız mümkün. Hâl böyle olunca kaynakça kısmı da yer almıyor.

Gizli Kullanıcı

Hakan Mengüç: Kalbin Temizse Hikayen Mutlu Biter'de Facebook'tan bulduğu tüm sözleri alt alta sıralayarak ve aralara kendi yorumunu katarak bir kitap yazmış, dolandırılmış hissediyorum kendimi, 1 lira bile etmeyecek bir kitap...

imkira

İkigai kitabını okumanızı öneririm.

Görüş Bildir