Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sizi Düğünlerin Yıldızı Yapacak, Öğrenmeniz Gereken 4 Harika Dans

 > 
12PAYLAŞIM

Her düğünün bir dans yıldızı mutlaka olur. Düğünün başından sonuna kadar pistin tozunu attırıp, herkesi kendine hayran bırakır. Çevresinde bir alkış yuvarlağı bile yapılır bu insanların. Bir düğünün starı olmak asla unutulmamak da demektir. Düğün videosu her izlendiğinde parmakla gösterilir, gelin ve damadın yıllar sonra dünyaya gelen torunları bile düğünün yıldızını tanır, o artık ölümsüzdür. Siz de aşağıdaki videoları izleyerek her tür düğün dansını öğrenebilir ve düğünlerde parlayabilirsiniz.

1. Kısmet bulduran zeybek

Hakkıyla oynandığında Mr. Bean'in bile karizmatik görünmesini sağlayacak süper ötesi dans. Kısmetinizi bile bulmanızı sağlayabilir. Mutlaka öğrenmeli.

2. Düğünlerin, kınaların favorisi, Ortadoğu'dan bir esinti...

Oryantal, Türkiye'de her nesilden kadına default yüklü gelse de üstteki videoyu izleyip adabınca göbek atma, hanım hanımcık kalça titretme tekniklerinizi geliştirmek sizi düğünün megastarı yapabilir, kısmetiniz açılabilir.

3. Ege'nin karşı kıyısından gelen esinti

Sirtaki dünyanın en afili danslarından biri. Oynak, kıvrak, şen şakrak ve estetik. Kütüğünüz Ordu, Çorum ya da Karaman olsa bile olsa Akdeniz insanı sayılırız, öğrenmekte fayda var.

4. İlle de Roman olsun

Pistte şıkkıdı, şıkkıdı misket oynarken klavyenin aniden ritim değiştirip 9/8’liğe geçmesiyle kendinizi bir Roman havasının içinde bulmanız kaçınılmaz. Bu her düğünde başınıza gelebilir ve bu tür durumlarda komik olmamak için bir kuble de olsa Roman havası bilinmeli.

Bonus: Slow dans

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
koala-neco

yıldızı olup da napacan düğünün sanki bana beyonce'nin dansçısı olacan mk ? Feride hanımın küçük kızı beğense nolur seni -.-

Görüş Bildir