Şişkinlik ile Başı Dertte Olanlar Buraya! İşte İrlandalı Blogger'ın Şişkinlik Problemi ile Baş Etme Yöntemleri!

-

Nedir bu şişkinlik problemi ve neden bu problemden daha çok kadınlar şikayetçidir? Bütün bu soruların cevabı için okumaya devam edin!

Kaynak: https://www.independent.co.uk/life-style...

Şişkin bir karna sahip olmak insandan insana farklı rahatsızlıklara sebep olduğu gibi çoğu insanda da özgüven problemi yaşatan bir durumdur.

Peki nedir bunun sebebi ve neden kadınlarda daha yaygındır?

İrlandalı blogger Maeve Madden, rahatsız bağırsak sendromu ve polikistik over sendromunun sonucu olarak hayatı boyunca şişkinlik problemi ile uğraşmış!

Polikistik over ve huzursuz bağırsak sendromu, kadınlarda daha çok görülen rahatsızlıklardır ve şişkinliğe sebep oldukları bilinmektedir.

Ama Madden şişkinlik probleminin hayatını tamamen etkilemesine izin vermiyor ve şişkin karnının samimi fotoğraflarını Instagram’da paylaşarak, beden olumlama ve dürüstlük konusunda binlerce takipçisinin övgüsünü kazanıyor.

Şişkinlik probleminin, bir sağlık probleminin belirtisi olabileceğini söylüyor ya da kısaca bunu yeterli uyku almamanızdan kaynaklanan bir problem olarak açıklıyor.

Şişkinliğini indirebilmek için her türlü yöntemi deniyor ve test ediyor.

Beş insandan biri huzursuz bağırsak sendromundan, on insandan birinin ise polikistik over sendromundan muzdarip olduğunu söylüyor ve çoğu insanın ise farkında olmasa da gıda intoleransına sahip olduğunu söylüyor.

Yani bazı gıdalara karşı vücudumuz reaksiyon gösteriyor ve şişkinlik de bunlardan birisi.

Uykusuzluk ve stresin de şişkinlik problemi yaşamamızın başlıca nedenlerinden bazıları olduğunu söylüyor.

“Şişkinlik çok fazla fiziksel rahatsızlığa neden oluyor ve çoğu zaman da en uygunsuz anlarda beliriyor: Tatiller, partiler, aile buluşmaları….”

Maeve, herkesin vücudu farklı gıdalara farklı reaksiyonlar gösterdiği için diyet listesi vermektense daha çok yaşam tarzı ve zararlı yiyeceklerin yerine konulabilecek yararlı yiyeceklerin olduğu bir liste odaklı önerilerde bulunuyor.

Örneğin; karbonhidratlı yiyecekler yerine kinoa ve tatlı patates dilimleri, karpuz yerine papaya ya da inek sütü yerine fındık sütü tercih edilebileceğini savunuyor.

Yetersiz egzersizlerin kabızlığa ve doğal olarak şişkinliğe sebep olacağını söylüyor.

Ve ekliyor: " Yemek sonrası birazcık kestirmek isteyebilirsiniz ama 10-15 dakikalık bir egzersiz vücudunuz için çok yararlı olacaktır."

Kısacası; sağlığınız için egzersiz yapmanızı, sağlıklı beslenmenizi ama ne olursa olsun göbeğinizle mutlu olmanız gerektiğini söylüyor! ✌️

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

içerik boyunca kızın adını merve diye okudum abi shgdvvg

Görüş Bildir