Görüş Bildir

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, evinde çalışan ve ölü bulunan Nadira Kadirova hakkında ilk kez konuştu. Genç kadının psikolojik sorunları olduğunu söyleyen Ünal, 'Onu gönderemeden kendisini gönderdi' dedi.

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal'ın Ankara'da bulunan evinde çalışan Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova, Ünal'a ait silahla hayatını kaybetmişti. Ankara Emniyet Müdürlüğü, genç kadının intihar ettiğini açıklasa da ortaya atılan iddialar, kamuoyunda şüpheler doğurmuştu. 

HDP’li milletvekilleri, Türkiye'nin günlerdir konuştuğu Kadirova’nın ölümünü Meclis'te gündeme getirdi. Bunun üzerine söz alan AKP'li Şirin Ünal konuyla ilgili ilk kez konuştu.

"Odanın kapısını kırmaya çalıştık ama başarılı olamadık" 📹

Kadirova'nın ölümünden 'tatsız bir olay' diye bahseden Şirin Ünal, şunları kaydetti:

'İki hafta önce konutumuzda tatsız bir olay yaşandı. Bu kızcağız ocak ayından beri 20 senedir MS hastası olan eşime bakan iki yardımcıdan bir tanesiydi. Son iki üç aydır psikolojik sorunlarını fark edince ikinci bir elemanı aldık. Onu gönderemeden kendisini gönderdi. Allah rahmet eylesin. Olayın beşinci dakikasında polisimiz ambulansımız ve itfaiyemiz geldi. Biz onlar gelene kadar küçük kızımla birlikte kendisini kilitleyip intihar ettiği odanın kapısını kırmaya çalıştık. Omzum hala ağrıyor ama maalesef başarılı olamadık. Üç dört tane polisimizle birlikte kapıyı açıp sedyeye koydular. Yarım saat sonra Ankara Emniyet Müdürümüz ve nöbetçi savcımız yanımızdaydı. Ben her ikisine de ne gerekiyorsa elimden gelen bütün kolaylığı göstereceğimi söyledim.'

"Tüm bildiklerimi anlattım"

"Tüm bildiklerimi anlattım"

Ünal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

'Bu nedenle yatalak olan eşim dahil diğer çalışan kızcağızımız dahil o gece yarısına kadar polisimize ifade verdik. Savcımıza 15 dakika süreyle olayı baştan sona anlattım. Savcımız hastaneye geçti. Bütün işlemler emniyetin ve savcılığın talimatları bıraktık. Hatta bende milletvekilliği dokunulmazlığımı bir kenara bırakıp barut izi var mı yok mu diye alınan SWAP işlemlerine katıldım. Tüm bildiklerimi anlattım. Tabii bazı çevreler geçmişte Türk Silahlı Kuvvetlerinde ve TBMM’de yaptığım çalışmalardan hoşnutsuz olanlar bunu fırsata çevirip beni ve ailemi yerin dibine kadar soktular. Allah hiçbirinizi bu duruma düşürmesin. Şu anda soruşturma devam ediyor. Bana düşen bütün görevleri ben yaparım.”

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
psyhedelichead

Lan bu akp'lilerin hiç mi biri düzgün konuşamaz ya! Bir tanesi bile şaşırtmıyor.. konuşmaya bak: onu gönderemeden kendisini gönderdi diyor.

speedymustafa

varolmayan bir insan hakkında konuşmak, sorunları olduğunu söylemek, aleyhine söylemlerde bulunmak ne kadar kolay. çünkü durumu açıklayamayacak. kendini ifad... Devamını Gör

Deniz Kuzey

Nedense hiç güven vermiyor.