Sırada Ne Var? Diyanet Sendikası, Tam Kapanmada Sigara Satışına Sınırlama İstedi

 > 
9PAYLAŞIM

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, 18 günlük tam kapanma süresince sigara satışına sınırlama getirilmesini talep etti.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal yarın başlayacak tam kapanmaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Devletin sigara satışına sınırlama getirmesi gerektiğini savunan Ünal, "Bu 18 günlük kapanma sürecinde sigara kullanımının azalması ve azaltılabilmesi için de devletimiz birtakım tedbirler alabilir. Sigara satışının sınırlandırılması, ulaşabilirliğinin zorlanması için satış sınırlandırılması getirilmelidir. Örneğin büyük marketlerde, zincir marketlerde satılmaması gerekiyor. Alkol satılan bayilerde de satışı yasaklanabilir. 18 günü bir kazanıma çevirelim, sigara kullanımını bitirelim." görüşünü savundu.

'Bu günleri gelin fırsata çevirelim. Sigara tüketimini bitirelim'

Ünal yaptığı yazılı açıklamada, "29 Nisan akşamından itibaren 18 günlük tam kapanma ismi ile çeşitli tedbirler alındı. Bu tedbirlere tüm vatandaşlarımızın istisnasız uymaları gereklidir. Alınan bu karar bizlerin, milletimizin yarınlarını kurtarabilmek içindir. Bir taraftan da aşı çalışmaları süratli bir şekilde devam etmektedir. Kapanma sürecinde de olsak maske mesafe temizlik kurallarına harfiyen uymalıyız." ifadesini kullandı ve şunları ekledi:

"Bu günleri gelin fırsata çevirelim. Sigara tüketimini bitirelim, sigara içen tüm insanlarımız kullanmayı bırakmalılar. Tiryaki düzeyinde kullanıcı vatandaşlarımız devletimizin sağlamış olduğu imkanlardan faydalanabilirler. Yeşilay’dan , Sağlık Bakanlığımızdan ve ilgili tüm kamu kurumlarından destek alabilirler. Bütçe diyoruz , maddi sıkıntılar diyoruz işte size bir fırsat sigarayı bırak bütçene katkıda bulun, evine huzur getir. Çocuklarımızın yarınlara daha sağlıklı ulaşabilmesi ve 18 günlük kapanma sürecini sağlıklı bir şekilde yaşayabilmeleri için sigarayı bırakmanız güzel olacaktır, anlamlı olacaktır. Ailenizi, çocuklarınızı ve geleceğinizi düşünün sigarayı bu kapanma sürecinde bırakın."

Yarın başlayacak 17 günlük tam kapanmada alkol satışının yasak olması tepki çekmişti 👇

Tam Kapanmayla Birlikte Gelen Alkol Yasağı Vatandaşı Fena Halde Kızdırdı, Tepkiler Yükseldi - onedio.com
Tam Kapanmayla Birlikte Gelen Alkol Yasağı Vatandaşı Fena Halde Kızdırdı, Tepkiler Yükseldi - onedio.com
Türkiye'nin Gündemine Oturan Alkol Yasağına Hukukçular Ne Diyor? - onedio.com
Türkiye'nin Gündemine Oturan Alkol Yasağına Hukukçular Ne Diyor? - onedio.com
Tam Kapanmayla Gelen Anlaşılmaz Alkol Yasağına Tepkisini Göstermekten Çekinmeyen Ünlüler - onedio.com
Tam Kapanmayla Gelen Anlaşılmaz Alkol Yasağına Tepkisini Göstermekten Çekinmeyen Ünlüler - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir