Görüş Bildir

Sinema Tarihimizden Kanka Olup Bağrımıza Basmak İstediğimiz Film Karakterleri

Haberler
> Sinema Tarihimizden Kanka Olup Bağrımıza Basmak İstediğimiz Film Karakterleri

Bazı film karakterlerini alıp hayatınızın baş köşesine koyasınız gelir. Özellikle Türk Sineması'nda böyle karakterler fazlaca mevcut.

1. Halit (Canım Kardeşim)

1. Halit (Canım Kardeşim)

Bu filmi izleyip de etkilenmeyen yoktur. Sonunu bile bile izlediğimiz, her izlediğimizde de o çaresizliği iliklerimize kadar yaşadığımız efsane bir filmdir Canım Kardeşim. Filmin başarısında Ertem Eğilmez kadar Tarık Akan ve merhum Halit Akçatepe'nin de harika oyunculuklarını es geçemeyiz. Halit Akçatepe'nin canlandırdığı Halit karakteri ise film boyunca Kahraman'ı hiç yalnız bırakmıyor. Tarık Akan'ın efsaneleştiği Murat karakteriyle Kahraman'ı kurtarmak için başını türlü belalara sokuyor.

2. Büfeci Aydın (Pardon)

2. Büfeci Aydın (Pardon)

Pardon filminde haksız yere hapis yatan üç masumun en masumu ve olaylarla en alakasız olanı. Film boyunca Muzo'nun aksine bir kez olsun durumdan şikayet etmiyor. Herkesin böyle sadık arkadaşı olmalı.

3. Vecihi (Gülen Gözler)

Serseri ruhlu, romantik, fedakar, tam bir aşk adamı. Sevdiği için herkesi karşısına alacak kadar cesur. Böyle bir kankası olanın sırtı yere gelmez.

4. Maradona (Hokkabaz)

4. Maradona (Hokkabaz)

İsminden de anlaşılacağı üzere on numara bir arkadaş. Sürekli etrafındakilere iyimserlik aşılaması, onların morallerinin bozulmasına asla izin vermemesi 'Böyle arkadaşlıklar kaldı mı?' dedirtiyor.

5. Deli Emin (Vizontele)

5. Deli Emin (Vizontele)

Deli dolu ama kafaya bir şeyi taktı mı onu yapmayan rahat edemeyen bir karakter Emin. Mezardaki annesine sevdiği türküyü dinletecek kadar ince düşünceli, televizyon vericilerini yalçın tepelere dikecek kadar gözü kara, işinden her iş gelmesine rağmen normal davranacak kadar alçak gönüllü.

6. Turist Ömer

6. Turist Ömer

Kim istemez ki böyle kankayı? Arada başını belaya sokabilir ama onun dürüstlüğüne ve temiz kalbine her zaman kefil olabilirsin.

7. Gırgır Ali (İstasyon)

7. Gırgır Ali (İstasyon)

Cüneyt Arkın'ın canlandırdığı en orijinal karakter.

8. Firuzan (Eyyvah Eyvah)

8. Firuzan (Eyyvah Eyvah)

Kim istemez ki arkasında dağ gibi bir ablası olmasını?

9. Mahsun Süpertitiz (Tabutta Rövaşata)

9. Mahsun Süpertitiz (Tabutta Rövaşata)

Araban varsa ona emanet edebilirsin. Biraz gezer dolaşır ama sana olduğundan da temiz teslim eder. Yanındaki insanlara daima destek çıkar. Çünkü arkadaşlar iyidir.

10. Orhan (Ne Olacak Şimdi)

10. Orhan (Ne Olacak Şimdi)

Merhum Levent Kırca'nın oynadığı birkaç sinema filminden biri olan Ne Olacak Şimdi filminin saf Anadolu çocuğu Orhan'ı da tam rakı içmelik arkadaş. İçince biraz sapıtıyor ama olsun.

11. Hayri (Neredesin Firuze)

11. Hayri (Neredesin Firuze)

Haluk Bilginer karakteri o kadar güzel canlandırmış ki bu deli dolu, bazen beyaz yalanlar söyleyen ama her derde bir çare bulan adamla kanka olasınız geliyor.

12. Balıkçı Azize (Kara Gözlüm)

12. Balıkçı Azize (Kara Gözlüm)

Belki de sinemamızın en çatlak karakteri. Gerektiğinde ağır abla, gerektiğinde mahallenin maskotu yeri gelince de tam bir hanımefendi olabiliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
40
25
13
3
2
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?