Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sigara İçen ile İçmeyen İkizler Arasındaki Belirgin Farkları Gösteren 10 Fotoğraf

71bPAYLAŞIM

Hepimiz biliyoruz ki sigara sağlımız için zararlı, fakat bazen bunu görmek gerçekten oldukça zor olabiliyor. Sigara içtiğinizde ve içmediğinizde nasıl görüneceğinizi bilseydiniz güzel olmaz mıydı? Şanslısınız, yakın zamanda ikizler üzerinde yapılan bir araştırmayla, ikizlerden hangisinin sigara içtiğinde ya da diğerinden daha uzun içtiğinde oluşacak farklar gözle görülebilir niteliğe kavuşmuş. Hangisinin sigara içtiğini tahmin edebilir misiniz?

Kaynak: http://diply.com/love-eat/identical-twin...

1. Sizce hangisi sağdaki mi soldaki mi sigara kullanıyor?

İkiside aslında sigara içiyor. Fakat soldaki diğerinden 17 yıl daha fazla süredir sigara kullanıyor. Soldakinin gözlerinin altındaki torbaları ve dudaklarındaki çizgileri görebiliyorsunuz.

2. Tahmin edebilir misiniz?

Aslında ikiside sigara kullanıyor fakat sağdaki 14 yıl daha uzun süredir içici. Bu yüzden daha yaşlı gözüküyor.

3. Hangisi içici?

Sağdakinin sigara içtiğini tahmin edebildiniz mi? Sağ taraftaki kız kardeş hayatının 16 yılını sigara içerek geçirmiş ve güneşle oldukça haşır neşir olmuşa benziyor öte yandan, soldaki hiç sigara kullanmamış ve güneşin altında çok zaman geçirmemiş.

4. Daha belirgin olmaya başladı değil mi?

Eğer soldaki dediyseniz doğru düşünmüşsünüz. 14 yıl boyunca günde bir sigara paketinin yarısını içmiş. Fakat sağdaki hiçbir zaman sigara kullanmamış. Sigara alışkanlığı artı güneşe fazla maruz kalma, soldaki kardeşe bolca göz torbası vermiş ve 52 yaşındaki diğer kardeşindan daha yaşlı göstermiş.

5. Tahmin edilebilir düzeyde artık.

Soldaki diye düşündüyseniz doğru düşündünüz. Bu ikizler artık birbirleriyle alakasız bir seviye gelmişler. Günde 3 tane sigara içen soldaki ikiz, içmeyen kardeşinden oldukça fazla yaşlı göstermiş.

6. Hangisi sigara kullanıyor acaba?

Tabii ki de sağdaki. Sadece yüzündeki kırışıklıklar değil, dudağındaki dolgunlukta gitmiş maalesef. Fotoğraftakilerin ikiz olduğunu tahmin edebilir miydiniz?

7. Aradaki fark bariz.

Sağ taraftaki kadının gözlerinin altındaki torbalar ve dudağındaki ekstra kırışıklıklar, diğer kardeşin daha yaşlı göstermiş.

8. Yakından baktığınızda aslında belli ediyor kendini.

Sağ taraftaki kadının sigara içtiğini tahmin edebildiniz mi? Dudakları en büyük ipucunu veriyor aslında. Yanakları da aslında eskisi gibi gergin değil ve tabiki de göz altı torbaları her şeyi ortaya koyuyor.

9. Sizce hangisi sigara kullanıyor?

Sol taraftaki 10 yıl yaşlanmış gibi duruyor. Sigara içmek, sarkmaya ve kırışıklıklara sebep olur ve bunun sebebi hücrelerinizdeki kolajene ve elastine zarar vermesidir.

10. Doğru tahmin edebildiniz mi?

Sol taraftaki ikiz, diğerinden daha yaşlı gözüküyor. Fark ise oldukça şaşırtıcı.

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bahar-ceylan5

10. görsel tamamen oynama

ayberk-dinc

Bu güzel makale tarzı yorumlamanızı mahvetmek istemem ama 2007'de yayımlanan bir dergide bunların hepsi reklam amaçlı idi bir yana referans. Yani bütün resimler montaj gerçeği kardeş değiller hepsi 1 kişi ve caydırmak için yaptıkları bir tür afiş idi bu.

cemtun_16

bakalım ne zaman bırakcam

byrico

Sigara içenle içmeyenler beraber olmasın evlenmesin yok evlendikten sonra bırakırım hamile kalınca bırakırım hepsi koskoca bir yalan

kertenkele_

1,5 senedir içmiyorum. Nefes almak bu kadar mı güzel olur :) İçmeyin !!!!

Görüş Bildir