Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Şeytan Ayrıntıda Gizli! Karşınızdaki İnsanın Fitne Fücur Olduğunu Tespit Etmenin Yolları

-
4 dakikada okuyabilirsiniz
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.

İnsanların arasına fitnelik, fesatlık sokmayı huy edinmiş, bu işin erbabı olmuş fitne fücur insanlar eminiz çevrenizde azımsanmayacak kadar çokturlar. Kendilerini gizlemeyi çok iyi bildikleri için aslında onları tespit etmeniz zordur ama birtakım detaylarla en azından işkillenmeniz mümkündür. 

Hem şeytan ayrıntıda gizlidir dememişler boşuna. O halde fitne fücur insanları nasıl tespit edersiniz biraz yakından bakalım...

1. Bin türlü pisliği bünyesinde barındıran ve yetmezmiş gibi çevresindekilere de hayatı zehir zıkkım eden fitne fücur insanları aslında ilk bakışta tanımak o kadar da kolay değildir.

Kötülüklerini gizlemek için türlü türlü kabiliyetleri vardır. O yüzden de bu tipleri doğrudan tanıyabilmeniz imkansızdır, er ya da geç deneyimleriniz sizi sonuca ulaştıracaktır.

2. Mesela son derece sevimli görünürler, sempatiklerdir. Kendilerini herkese kolayca sevdirirler.

Fitneliklerini yayabilmek için en derinlere sızmaları gerekir çünkü. Ne kadar yakınınızda olur ve kendini ne kadar çok sevdirirse o kadar kârlı kötülükler yapabilirler.

3. Riyakarlık temel özellikleri bu yüzden de. Hem o minnoş minnoş tavırlarıyla yüzünüze güler hem de arkanızdan bir kamyon iş çevirirler.

Size başka öbürüne başka anlatır, bunun ne gibi sonuçlar doğurabileceğini düşünmezler bile.

4. Adeta kalbinizden kurşun delip geçmiş gibi hissettirecek kadar delici bakışları vardır. Şöööyle derin derin, uzun uzun baştan ayağa bir süzerler önce.

Bu kıskançlıktan mıdır, arkanızdan orada burada söyleyecek bir şeyler aradığından mıdır orası değişir fitne fücurluk mertebesine göre. O kenafir gözleriyle delip geçen bakışları yüzünden de bütün enerjinizi ruh emici gibi emerler, kafanızı yerden kaldıramazsınız. Ne diyelim, elemtere fiş kem gözlere şiş...

5. Paylaştığınız bir sırrı kalabalık masalarda ağzından kaçırırmış gibi yaparak cümle aleme bütün sırlarınızı dökerler.

Güvendiniz, çünkü bunu sağladı. Bir de üstüne kimsenin bilmediği ya da sadece en yakınlarınızın bildiği bir sırrınızı söyleyiverdiniz. Gelir sizi böyle cümle aleme madara eder... Amaaaan kapıdan bacadan uzak!

6. Ve kendini size "ay ben bunun sır olduğunu bilmiyordum," diye acındırmaya başlayarak her türlü sorumluluktan kaçınmaya çalışırlar.

Ne bir nedamet ne bir utanma ne bir arlanma duygusu göstermezler. Varsa yoksa dertleri, kendi paçalarını kurtarmaktır. Gözünüzdeki itibarını yeniden kazanmak için ellerinden geleni artlarına asla koymazlar. Bunun nasıl mümkün olabileceğini düşünürler bilemiyoruz tabii, orası ayrı bir inceleme dalı...

7. Fitnelik fesatlık içgüdülerini daha fazla insan arasında yürütebilmek için çevrelerinde çok fazla insan tutarlar, olur olmadık herkesle yakınlık kurarlar.

Aaaaayyy o çevresi dev geniş, herkesle sıkı fıkı, mıç mıç olan tiplerin sinsiliğidir işte bu. Nerede böyle herkese canım cicim, yavrum bicim olan varsa bir işkillenin zaten, bir sorgulayın olayı.

8. Onlarda durum budur ama sizin mümkün mertebe az arkadaşınız olsun ister, belki de hiç. Onu kıyaslayabileceğiniz kimse olmazsa hayatınızda, o kadar güvende hissedecektir zira.

Sizi seviyordur belki ama fesatlık yapmadan da duramıyor işte kanına işlemiş bir kere, ne yapacaksınız? Arkadaşlarınızın arkasından ince ince sizin nabzınıza göre şerbet vererek konuşmaya başlıyorsa, sizden yüz buldukça bu kötülemeleri abartmaya başladıysa tehlike çanları çalıyor demektir. Çünkü fitne fücur bir insanla karşı karşıyasınız demektir...

9. Böylelikle gıybetin tillahı da ondadır diyebiliriz.

Hangimiz gıybet yapmıyoruz, çoğumuzun en sevdiği şey ama bunu fesatlıkla yapıyorsak kendimizi dizginlememizin zamanı gelmiştir. Çünkü sevdiği, yakın olduğunu söylediği birinin gıybetini yapıyor ve asla yüzüne dahi söylemeyecek şeyleri söylemeye başlıyorsa biri bunu YARIN SİZİN ARKANIZDAN DA YAPMAYACAĞININ HİÇBİR GARANTİSİ YOK DEMEKTİR. Hoş zaten belki de yapıyordur, öyle değil mi?

10. Gıybetle gelen diğer şeytanlık olan iftirada da artık "Demir Taht"ın sahibi unvanını kazanacak kadar ileri giderler.

Şimdi gıybeti bir olduğu gibi anlatmak var, bir de üzerine bin ekleyerek anlatmak var. Bir de bunu kendinden dev emin olarak yapmak var.

11. Adeta mikser gibi girdikleri her ortamı bir güzel karıştırır ama aradan sıyrılmasını da çok iyi bilirler.

Güzel keyifli bir akşam yemeğindesiniz ama o fitne fücur durur mu, ortaya büyük gerilim yaratacak bir konu atar ve sinsi gülümsemesiyle bir güzel aradan sıyrılır ve tamamen izleyici edasıyla tartışmanın yavaş yavaş alevlenmesini izler.

12. Kendisine büyük güven ve saygı duymanızı sağlamışlardır böylece yaptıkları fitne fücurlukları kendisine kondurmazsınız.

Arkanızdan bir iş çevrildiğini ya da hakkınızda bir dedikodu yayıldığını duymuşsanız; bunun müsebbibini tespit etmeniz oldukça zordur. Çünkü bu fitneliği bu fesatlığı yayan her kimse muhtelen en son düşüneceğiz kişi olur. Kendisine güven duymanızı epey zaman önce sağlamışlardır ve kesinlikle böyle bir şey yapabileceğine ihtimal vermez, asla toz kondurmazsınız bu yılanın başına.

13. Kendinden başka herkesi küçük görmeye alışmış egosu yüksek olan insanların fitne fücurluklarla kendini tatmin etmeye çalışması da görülmedik şey değildir...

Yüksek benliklerini tatmin edebileceğini düşündükleri için çevresinde herkesi dibe çekerler. Tek olma çabası ve hep sevilen olma gayesi ile yaptıkları fitneliklerinin temelinde yüksek ego vardır. Çünkü onlar için sadece kendileri, kendi amaçları, kendi duyguları, kendi yaşamları vardır. Onu korumak için de ellerinden geleni yapmaya her daim hazırlardır.

Sıradaki şarkı tüm fitne fücurlara gelsin diyoruz o zaman: "Seni gidi dilleri fitne fücur kıyametin gelsin..." <3

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

😎😎

A post shared by Onedio Goygoy (@goygoyonedio) on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
penguen-geri-dondu

sonları gelsin aminnnnnnnnn

ezrares

Allah belanizi versin

kornisontursusu

benim bi kuzenim var fitneliği o icat etti. kötü hissettiniz mi kokusunu aldı mı köpekbalığı gibi gelir parçalar ortalığı. neyse böyle kaşarlardan uzak durun sağlıcakla kalın ey ahali

erkan-ozkan6

benimkide bok hemde aynı bok annele birbirimize düşürür kızkardeşi eşşeoglusu

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

minnoş
Görüş Bildir