Görüş Bildir
Haberler
Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır? Uçak Yolculuğu İçin Seyahat İzin Belgesi Lazım Mı?

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır? Uçak Yolculuğu İçin Seyahat İzin Belgesi Lazım Mı?

Türkiye’de 29 Nisan’da başlayan sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Toplam 17 gün sürecek tam kapanma, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’de sona erecek. Sokağa çıkma yasağı boyunca şehirler arası seyahat de izinle yapılabiliyor. Özel araçların yanı sıra uçak, otobüs ve tren yolculuğunda da seyahat izini şartı aranıyor. Peki, seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı seyahat izin belgesi alma ekranı…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Tam Kapanma Genelgesi'ne göre,

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar vatandaşlarımızın şehirler arası seyahatlerine zorunlu haller dışında izin verilmeyecektir.

Seyahat İzin Belgesi almaları koşuluyla şehirler arası seyahat edebilecek olup her türlü şehirler arası toplu ulaşım aracına (uçak, otobüs, tren, vapur vb.) ilişkin bilet satış sürecinde Seyahat İzin Belgesi'nin alınmış olması şartı aranacaktır.

SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIR?

Seyahat İzin Belgesi ALO 199 Vefa Sosyal destek hattından ya da e-Devlet üzerinden alınabilir. E-devlet ekranından seyahat izin belgesi almak için öncelikle T.C kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılıyor.

Giriş yapmanın ardında İçişleri Bakanlığı bölümünde yer alan “e - Başvuru” kısmına giriliyor. Seçenekler arasından “Seyahat İzin İşlemleri” seçilerek form dolduruluyor.

E-DEVLET SEYAHAT İZİN BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın