Görüş Bildir
Haberler
Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır? Otobüs ve Uçak İçin Seyahat Belgesi Lazım Mı?

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır? Otobüs ve Uçak İçin Seyahat Belgesi Lazım Mı?

Türkiye’de dün yapılan Kabine toplantısıyla birlikte koronavirüs yasaklarının kapsamı genişletildi. Tam kapanma kararı alınırken, şehirler arası seyahat yasağı da değiştirildi. Daha önceleri sadece özel araçla seyahat için alınan seyahat izni, otobüs, uçak ve trenle yolculuk için de alınmaya başlanacak. Ayrıca şehirler arası ulaşım yapan otobüsler yüzde elli kapasite ile çalışacak. İçişleri Bakanlığı, yayınladığı tam kapanma genelgesiyle seyahat izni için kimlerin başvuru yapabileceğini duyurdu. İşte seyahat izni alma ekranı…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Seyahat İzni Nasıl Alınır?

Seyahat İzni Nasıl Alınır?

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Tam Kapanma Genelgesi'ne göre,

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar vatandaşlarımızın şehirlerarası seyahatlerine zorunlu haller dışında izin verilmeyecektir.

Seyahat İzin Belgesi almaları koşuluyla şehirlerarası seyahat edebilecek olup her türlü şehirlerarası toplu ulaşım aracına (uçak, otobüs, tren, vapur vb.) ilişkin bilet satış sürecinde Seyahat İzin Belgesi'nin alınmış olması şartı aranacaktır.

SEYAHAT İZNİ NASIL ALINIR?

Seyahat İzin Belgesi ALO 199 Vefa Sosyal destek hattından ya da e-Devlet üzerinden alınabilir. E-devlet ekranından seyahat izin belgesi almak için öncelikle T.C kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılıyor.

Giriş yapmanın ardında İçişleri Bakanlığı bölümünde yer alan “e - Başvuru” kısmına giriliyor. Seçenekler arasından “Seyahat İzin İşlemleri” seçilerek form dolduruluyor.

E-DEVLET SEYAHAT İZİN BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu Haber De İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın