Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sevgilisini Mesajla İntihara Teşvik Eden Kadın, Kasıtsız Adam Öldürmekten Suçlu Bulundu

1.7bPAYLAŞIM

20 yaşındaki Michelle Carter, 3 yıl önce sevgilisini kendini öldürmesi için mesajlarıyla teşvik etti. Kasıtsız adam öldürme suçundan cuma günü suçlu bulundu.

Conrad Roy, 12 Temmuz 2014'te, arabasındaki su pompasından çıkan karbonmonoksiti soluyarak intihar etti.

Önceden akıl hastalığı geçmişi olup daha önce de intihara teşebbüs etmiş olan genç, korktuğu için arabadan çıktı. Ancak Carter ona tekrar arabaya binmesi yönünde mesaj attı.

Mahkeme salonundaki ekrana yansıtıldı ikili arasında geçen mesajlar.

- Yapman gerekiyor Conrad. Ne kadar ertelersen, o kadar içini yiyecek.

- Hazır ve hazırlıklısın. Tek yapman gereken jeneratörü çalıştırmak ve sonrasında özgür ve mutlu olacaksın. Artık ertelemek yok, beklemek yok.

- Söylediğin kadar çok istiyorsan, bugün yapmalısın.

Carter, jürili duruşma hakkından vazgeçti. Kaderini, Hakim Lawrence Moniz'in kararına bıraktı.

BuzzFeed'den derlediğimiz habere göre cuma günü mahkemeye çıkan Carter, suçlu bulundu.

Moniz, Carter'ın eylemlerinin "kötü niyetli ve umursamaz yönlendirmelerden" oluştuğunu söyledi. Özellikle Roy'u arabasına geri girmeye ikna ettiğinde.

"Roy'un ona karşı olan duygularını bilerek arabaya geri dönmesi için yönlendiriyor. Roy'un yaşadığı anlam karmaşasını, korkularını, endişelerini bilerek." dedi Moniz.

Aynı zamanda Carter'ın arkadaşlarına attığı mesajlardan, Roy'u kurtarmak için herhangi bir girişimde bulunmadığı ortaya çıktı.

Carter polisi aramadı ya da ailesini, Roy'un nerede olduğunu bilmesine rağmen. "Basitçe bir tane talimatta bulunmadı: 'Arabadan çık.'"

Moniz, Carter'ın kefaletini iptal etmedi ve hükmü 3 Ağustos tarihine bıraktı.

Carter, kasıtsız adam öldürmeden 20 yıla kadar hapis yatacak.

Savcılar, mesajların ve aramaların geçtiği sırada 17 yaşında olan Carter'ın, Roy'u intihar etmesi için baskıladığını, ne zaman ve nasıl yapacağı konusunda talimat verdiğini, bu konuda endişelerini dindirdiğini ve ertelediğinde azarladığını tartıştılar.

Carter'ın Roy'u hastalıklı hayat ve ölüm oyununda piyon olarak kullandığını ve yas tutan kız arkadaş rolüyle insanların sempatisini kazanmayı hedeflediğini iddia ettiler.

Carter'ın savunma ekibi, Roy'un zaten uzun süredir intihar düşünceleri içinde olduğunu, yıllardır kendi canını alma yolunda olduğunu söylediler.

Aynı zamanda Roy kendini öldürdüğü sırada Carter 30 mil uzakta olduğu için onu öldürmüş olamayacağını ve ölümünün intihar olup cinayet olmadığını savundular.

Tartışmalı bir psikiyatrist olan Dr. Peter Breggin, Carter'ın istemsiz olarak antidepresan etkisinde olduğunu, bunun da onu sanrı ve yanılgı dolu yaptığını iddia etti.

Breggin, Carter'ın Roy'u teşvik ederken iyi bir şey yaptığını düşündüğünü söyledi.

Avukatları da Carter'ın kendi akıl sağlığı problemleri olduğunu ve ilişkilerinin Carter'ı boğduğunu söyledi.

Karardan sonra kısa bir konuşma yapan Roy'un babası, savcılara ve hakime teşekkür etti.

"Ailemiz için çok zor bir zaman oldu ancak karardan memnunuz." dedi.

Bölge Savcısı Asistanı Katie Rayburn,"Karardan ne kadar memnun olsak da burada kazanan yok." dedi.

Carter'ın anne ve babası karar sırasında 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir