Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sevgili Bulur Bulmaz Arayıp Sormayı Kesen Arkadaşların En Belirgin 17 Özelliği

4.6bPAYLAŞIM

Maalesef çok karşılaşıyoruz bu tarz insanlarla... Günlerimizi geçirdiğimiz, özel anlarımızı paylaştığımız ve zor günlerinde hep yanında olmayı seçtiğimiz bazı arkadaşlarımız, gün geliyor ve bir anda ortadan kayboluveriyorlar. Sonradan öğreniyoruz ki, sevgili yapmışlar... Hayata tamamen bencil bir bakış açısıyla baktıkları için size artık ihtiyaçları olmadığını düşünürler ve sizinle iletişimi keserler. Fakat kazığın yalnızca ucu sivridir. Gün gelir devran döner ve ne kadar büyük bir yanılgı içinde olduklarını anlarlar. İş işten geçmiştir. Geçmiş olsun. 

İşte sevgili bulur bulmaz arayıp sormayı kesen insanların en belirgin 17 özelliği:

1. Sevgilisiyle tanışalı henüz 2 gün olmamışken, ufaktan satışlara başlarlar.

Sizi ekerler ve söz verdikleri şeyleri yapmamaya başlarlar. Bütün gün arayan, mesaj atan o insan, asla aramayan ve sizi umursamayan birine dönüşür. Tek istediği bir sevgiliymiş gibi davranmaya başlarlar.

2. On beş senelik arkadaşlığını 15 günlük biri için satabilecek bir tip olduklarını zamanla kanıtlar.

Belki de onunla çocukluğunuzdan beri arkadaştınız ama bu onun için bir şey ifade etmez. Henüz 15 gündür sevgilisi olan biri için sizi anında satarak, ne tarz bir kişiliğe sahip olduğunu kanıtlarlar.

3. İlk başlarda sizden kaçmak için dürüst olmak yerine yalanlara başvururlar.

Size açık açık "artık benim bir sevgilim var, sana ihtiyacım yok hadi yallah" demek yerine (ki aslında istedikleri budur), yalan söyleyerek bir süre idare etmeye çalışırlar. Yok halamlara gidiyoruz, yok ödevim var... Ailesinden kaçan ve asla ders çalışmayan bir tip, aniden böyle şeyler söylemeye başlar.

4. Dışarda bir buluşmaya çağırdığınızda mutlaka geleceğini söyler ama nedense arkadaş bir türlü gelmek bilmiyordur.

Açık açık "gelmeyeceğim, gelmek istemiyorum" demek yerine, size mutlaka geleceğini ve sizinle olacağını söylemeyi tercih ederler. Beklersiniz ama bir türlü gelmiyordur... Bir süre geçtikten sonra sapır saçma bir bahane mesajı alırsınız ve ona inandığınızla kalırsınız.

5. "Bu yaşıma kadar seninle takıldım biraz da onunla takılayım" diye savunma yapmaya çalışırlar.

"Ne alakası var yahu? Hem onunla takıl hem benimle..." derseniz bir cevap veremezler çünkü sizden ciddi ciddi sıkılmışlardır ve bu güne kadar sizi bir 'yalnızlıktan kurtulma' kişisi olarak görmüşlerdir. Yoksa size derğer verdikleri filan yoktur. Kendilerini düşünen bencil insanlardır.

6. Yaptıkları dengesizliği asla kabul etmezler. "Ne alakası var ya…" diye kendilerini savunurlar.

Alası olmaz olur mu hiç? Bütün gün arayan, online gördüğünde hemen muhabbete giren, haftasonları dışarı çıkmak için sizi zorlayan o kişi, bir anda asla arayıp sormayan birine dönüşmüştür. Bunun dengesizlikle alakası yok mu?

7. Hava atma aşamasına geçmiştir. "Bir gün senin de olur ya üzülme..." tarzı konuşmalar çekerler.

Fakat asıl meselenin, onun size karşı olan sadakatsizliği olduğunu asla görmez. Onu kıskandığınızı ve bir sevgili istediğinizi düşünür. Bu durum bile, bu tip insanların ne kadar seviyesiz olduğunun kanıtıdır.

8. Eğer bu arkadaşınız karşı cinsten ise, sizi ilk başlarda sevgilisini kıskandırmak için kullanmak ister.

Örneğin siz bir erkekseniz ve arkadaşınız kadın ise, sevgilisini kıskandırmak için sizi kullanmayı deneyebilir. Facebook'tan sizinle olan fotoğraflarını paylaşır, sevgilisine "aa bugün Ahmet'le buluşacaktım..." gibi şeyler söylerler. Onun için, kendi çıkarları için kullandığı bir oyuncaktan başka bir şey değilsinizdir.

9. Karşın cinsten bir arkadaş, selamı sabahı bırakın, sizi yolda görse bile tanımamazlıktan gelme kıvamına gelebilir.

Tüm o kıskandırma işlemleri için sizi kullandıktan ve durumu bir şekilde idare ettikten sonra, sevgilisine iyice bağlandıktan sonra, sizi tanımamayı bile seçebilir. "Mahmut kıskanıyor ya... bir süre görüşmesek iyi olacak..." tarzı basit ve seviyesiz bir mesajla karşılaşabilirsiniz.

10. Size bir daha asla ihtiyacı olmadığını düşünür ama büyük yanılgılar içindedir.

Bir süre sonra, sevgilisiyle işi iyice pişirdikten sonra, size bir daha asla ihtiyacı olmayacağına inandırır kendini. Ne sizi, ne de başka bir arkadaşının değerini biliyordur. Fakat çok büyük yanılgılar içinde olduğunu hayatının ilerleyen döneminde anlayacaktır.

11. Sevgilisiyle arasındaki dostluk sizinle olandan ağır geliyordur. Eksikliğinizi hissetmediklerini düşünürler.

Fakat çok büyük bir hata yapıyorlardır çünkü sevgilisiyle yaşadığı bir problemin ardından, ihtiyaç duyacağı kişi yine siz olacaksınızdır. Bunu bilmezler ve toz pembe günlerin büyüsüne kendilerini kaptırırlar.

12. Bütün yaşantılarını sevgilileri üzerine kurarlar, onlar için başka hiç kimse yoktur.

Tüm hayattan çekilirler ve sadece sevgilileriyle vakit geçirirler. Geçmişte onlar için ne yapmış olursanız olun, sizi asla akıllarına getirmezler. Sonsuza kadar sevgilileriyle takılacaklarına inanıyorlardır.

13. Bu tarz kişilere "arkadaş" demenin, gerçek arkadaşlarınıza bir hakaret olduğunu düşünmeye iterler sizi.

Davranışlarıyla öylesine iğrenç bir kişiliğe bürünmüşlerdir ki, lanet olsun böyle arkadaşa deme noktasına gelirsiniz. Onunla geçirdiğiniz günlere, paylaştığınız özel anlara acırsınız. Fakat elden gelen pek bir şey yoktur.

14. Sevgililik hayatı bitince g.t gibi ortada kalacak kimselerdir.

Maalesef durum böyledir... Biz de isterdik, tüm o satışlarına ve yalanlarına rağmen mutlu olmalarını ama bu tarz kişiliğe sahip insanlar ilişkilerini de yürütemezler. Gün gelir aşkları sona erer ve karaya vurmuş hamsi misali öylece ortada kalırlar.

15. Sevgiliden ayrıldıktan sonra da ılımlı yaklaşımlarla ve "özledimmm!" vari geyiklerle samimiyeti yeniden kurmaya çalışırlar.

Ama bilmezler ki artık çok geçtir. Gerçek karakterlerini anlamışsınızdır ve onunla bir daha arkadaşlık kurmak istemezsiniz. O ise, sevgilisiyle ayrıldığına göre, elinden gelen tek şeyi yapar: Sizinle tekrar arkadaş olmaya çalışmak.

16. Zeytinyağı modundadırlar. Bir süre sonra size "hiç arayıp sormuyorsun..." tarzında bir mesaj atarlar ki bodoslama dalasınız gelir.

Bakarlar öyle 'özledimmm!' gibi şeylerle sizi tekrar kazanamıyorlar, suçu sizin üzerine atarak kendinizi hatalı hissetmenizi sağlamaya çalışırlar. "Ben seni hep aradım ama sen cevap vermedin" tarzı şeylerle yalanın dibine vururlar. Sinirinizi tepenize çıkarmakta üstlerine yoktur.

17. Fakat siz, sizi 2 günlük biri için satan biriyle arkadaşlık kurmamanız gerektiğini çoktan öğrenmişsinizdir. Geçmiş olsun.

Durum böyledir. Onun ne mal olduğunu çok iyi anlamışsınızdır ve onun gibi birini hayatınızda istememektesinizdir. O bunu anlamaz ve diretir. Yapacak pek fazla bir şeyleri de yoktur. Size ise, ona "geçmiş olsun" demek ve bundan sonra arkadaşlarınızı dikkatli seçmek düşer.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lieebtman

1 ay önce başıma geldi kız beni hergün arıyo sana ulaşmam lazım diyo biz yıllar önce konuştuk seninle falan eklemiş beni sosyal medyada bir hafta önce ilişkisi başladı yazıyo o dakikadan itibaren hiç aramıyoda sormuyoda :))) onediyo ekibi iyi bir tespitte bulunmuş aynısı kaynımdada var mantığı( cem yılmaz ) :)))

rosario

15 yıllık arkadaşlığı 15 günlük ilişki için satmak mı.. 15 yılda ilk kez biriyle birlikte olduysa bırak da satsın yahu.. az daha bulamasaymış zaten sana yazık olacakmış.. bence şanslısın..

paco-hernandez

çok şükür hiç böyle arkadaşlarım olmadı. az ama öz dostlarım var nazar değmesin...

rockirocka

Başkalarının davranışlarını eleştirmek yerine, hayatınızda ne tür insanlar olmasını istediğinize karar verirseniz daha huzurlu olursunuz. Eğer birinin davranışı sizin hoşunuza gitmiyor ise, o zaman o kişiyi sonsuza kadar hayatınızdan çıkarmakta özgürsünüz.

ogzdrmz

En iyisi hem senin hemde arkadaşının sevgilisi olacak, böylece hem sevgiline vakit ayırabileceksin hem arkadaşına çünkü karşı taraf "beni sattıı" diye ağlamaz çünkü seni anlar sende onu. Sevgilisiz arkadaş sıkıntı.

Görüş Bildir