Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sevenler Ayrılmasın: 11 Çok Önemli Açıdan Menemen ve Soğan Aşkı

 > -

Malum ayrışmayı biliyorsunuz, neredeyse 3. Dünya Savaşı menemenin soğanı münasebetiyle çıkabilecek düzeyde! Her ne kadar tarafsızlığımızı korumaya çalışsak da soğan ve menemen birlikteliğine verdiğimiz desteği gizleyebilmemiz vaki değil.. Neden mi?

1. Menemen bir sevdadır. Saygısızlığa gelmez…

2. Menemen soğansız hazırlandığı takdirde “domatesli omlet”ten bir adım öteye gidemez.

3. Menemenin soğansız hazırlanacağını tüm varlığıyla savunan geniş bir kitlenin varlığını inkar etmek de mümkün değildir maalesef.

4. Hem menemene o muhteşem tadını veren kısık ateşte yavaşça karamelize olmuş soğanla, domates ve biberin ahengidir!

5. Türk Dil Kurumu’na göre de menemen soğanlı olur!

6. Kutsal bilgi kaynağı böyle bir bilgiye sahip değildir!

7. Soğansız menemene teşne olmayan bünyeler, dışarıda bırakın menemen yemeyi oncağız nimeti o halde görmeye bile tahammül edemezler :(

8. Soğan, sevgilimiz menemene miniciktense piyazlık tabir ettiğimiz şekilde doğrandığı takdirde şahane bir lezzet seline imzasını atacaktır.

9. Soğan bir nevi baharattır, menemene doğru miktarda eklenmesi halinde lezzeti arttırmasının yanı sıra, menemen ruhuna aykırı sucuk, pastırma, maydonoz, kekik, kaşar vb taifeye ihtiyacınız olmayacağı gün gibi ortadadır.

10. Aslına bakarsanız menemene hak ettiği itibarı göstermeyen, pratik bir atıştırmalık gözüyle bakanlarca menemende soğan reddedilir…

11. Ağzının tadını ve emek olmadan yemek olmayacağını bilenlerse soğan tartışmasına girmez bile! Onlar için en güzel iltifattır “menemenin soğanı kadar olmazsa olmazımsın!”

ANKET: Sizce menemen nasıl olmalı?

Soğanlı
Soğansız

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tc-abdurrahman-karaa

"Her türlü yerim" seçeneği eklenmeli ankete :D

ozcylnn

Ne yorum yapılmış, menemen soğan için arkadaş :)

1sosyolog

Kalktım menemen yapıyorum :)

tgcesii

Yoldayım,geliyorum.

1sosyolog

Sıcak ekmeği unutma :)

kartal1000

Tere yağı, domates , yumurta sarısı, kaşar İsteğe göre yeşil biber. Gerisi teferruattır. Bakılmaz

notrustone

Tabii ki soğansız olmaz ama ben hayatta yumurta kırmam bunun için de bir galeri gerekli bence tek yumurtasız yiyen ben olmamalıyım

Görüş Bildir