Görüş Bildir

etiket Sevdiğiniz Kişi Tarafından Aldatılma İhtimalinizin En Yüksek Olduğu Yaşı Duyunca Çok Şaşıracaksınız!

Haberler
> Sevdiğiniz Kişi Tarafından Aldatılma İhtimalinizin En Yüksek Olduğu Yaşı Duyunca Çok Şaşıracaksınız!

Aldatma, her ne kadar hoş olmasa da toplumumuzda sıkça karşılaşılan bir durumdur. Peki konu üzerine yapılan son çalışmalarda elde edilen istatistiklerin ne kadar korkutucu olduğunu biliyor musunuz?

Kaynak: http://www.unilad.co.uk/relationships...

Evliliklerde aldatma, pek çoğumuzun sandığından çok daha sık rastlanan bir durumdur.

Evliliklerde aldatma, pek çoğumuzun sandığından çok daha sık rastlanan bir durumdur.

Yapılan son çalışmalara göre evli erkeklerin %60'ı, evli kadınların ise %45'i hayatlarının bir noktasında eşlerini aldatmaktadır.

Her aldatma bir aşk ilişkisi değildir.

Her aldatma bir aşk ilişkisi değildir.

New Hampshire Üniversitesi'nde yürütülen bir araştırma ile evli insanların başkalarıyla yaşadığı aşk ilişkileri araştırıldı ve burada da erkeklerin bu tip ilişkilere %7 oranında daha yatkın olduğu görüldü.

Erkek ve kadınların bir ilişki içinde bulunma sebepleri de farklılık gösteriyor.

Erkek ve kadınların bir ilişki içinde bulunma sebepleri de farklılık gösteriyor.

Yapılan araştırmalar, evli kadınların başkalarıyla birlikte olmadan önce o kişinin ne kadar iyi bir baba olabileceğini, eğitim düzeyini ve maddi durumunu hesaba kattıklarını gösteriyor. Ancak erkeklerin aldatmaya karar vermesinde bu gibi etkenler hiç denecek kadar az rol oynuyor. Onlar içinse temel etken partnerlerinin dış görünüşü.

Erkek ve kadınların en çok aldatma eğilimi gösterdikleri yaşlar ise epey şaşırtıcı...

Çalışma, hem erkek hem de kadınların aldatma eğiliminin ilerleyen yaşlarda arttığını ortaya koyuyor. Erkeğin aldatma ihtimali 55 yaşında zirveye ulaşırken, kadınlarda bu yaş 45 olarak gösteriliyor.

Bu yaşlardan sonra ise aldatma ihtimali iki cins için de düşmeye başlıyor.

Söz konusu yaşlarda aldatma oranlarının çok yüksek olması, çoğu çiftin aldatmaya rağmen evliliğini sürdürdüğünü ya da durumu kabul ederek açık ilişki yaşamaya başladığını ortaya koyuyor.

Günümüzde çok eşlilik oranları üzerine yapılan araştırmalar da ilginç bir gerçeği gözler önüne seriyor.

'Journal of Sex and Marital Therapy' isimli dergide yayınlanan çalışmalar, Amerika'da her beş kişiden birinin çok eşli bir yaşam sürdüğünü ortaya koyuyor.

Çalışmaların ortaya koyduğu bir başka veri ise çiftlerin mutluluğu üzerine...

Sonuçlar, aldatma olasılığının her iki cins için de en üst seviyede olduğu yaşlarda açık ilişki yaşamayı tercih eden evli çiftlerin, kendilerini, aynı yaş grubundaki tek eşli çiftlerden daha mutlu, sağlıklı ve cinsel olarak aktif hissettiğini ortaya koydu. İki taraf da razıysa elbette bize laf düşmez; ancak aksi halde aldatmanın bencilce ve karşımızdaki insanı harap edebilecek bir davranış olduğunu da unutmayalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
554
276
110
48
42
38
27
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?