Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sevdiğiniz Kişi Tarafından Aldatılma İhtimalinizin En Yüksek Olduğu Yaşı Duyunca Çok Şaşıracaksınız!

-

Aldatma, her ne kadar hoş olmasa da toplumumuzda sıkça karşılaşılan bir durumdur. Peki konu üzerine yapılan son çalışmalarda elde edilen istatistiklerin ne kadar korkutucu olduğunu biliyor musunuz?

Kaynak: http://www.unilad.co.uk/relationships/th...

Evliliklerde aldatma, pek çoğumuzun sandığından çok daha sık rastlanan bir durumdur.

Yapılan son çalışmalara göre evli erkeklerin %60'ı, evli kadınların ise %45'i hayatlarının bir noktasında eşlerini aldatmaktadır.

Her aldatma bir aşk ilişkisi değildir.

New Hampshire Üniversitesi'nde yürütülen bir araştırma ile evli insanların başkalarıyla yaşadığı aşk ilişkileri araştırıldı ve burada da erkeklerin bu tip ilişkilere %7 oranında daha yatkın olduğu görüldü.

Erkek ve kadınların bir ilişki içinde bulunma sebepleri de farklılık gösteriyor.

Yapılan araştırmalar, evli kadınların başkalarıyla birlikte olmadan önce o kişinin ne kadar iyi bir baba olabileceğini, eğitim düzeyini ve maddi durumunu hesaba kattıklarını gösteriyor. Ancak erkeklerin aldatmaya karar vermesinde bu gibi etkenler hiç denecek kadar az rol oynuyor. Onlar içinse temel etken partnerlerinin dış görünüşü.

Erkek ve kadınların en çok aldatma eğilimi gösterdikleri yaşlar ise epey şaşırtıcı...

Çalışma, hem erkek hem de kadınların aldatma eğiliminin ilerleyen yaşlarda arttığını ortaya koyuyor. Erkeğin aldatma ihtimali 55 yaşında zirveye ulaşırken, kadınlarda bu yaş 45 olarak gösteriliyor.

Bu yaşlardan sonra ise aldatma ihtimali iki cins için de düşmeye başlıyor.

Söz konusu yaşlarda aldatma oranlarının çok yüksek olması, çoğu çiftin aldatmaya rağmen evliliğini sürdürdüğünü ya da durumu kabul ederek açık ilişki yaşamaya başladığını ortaya koyuyor.

Günümüzde çok eşlilik oranları üzerine yapılan araştırmalar da ilginç bir gerçeği gözler önüne seriyor.

"Journal of Sex and Marital Therapy" isimli dergide yayınlanan çalışmalar, Amerika'da her beş kişiden birinin çok eşli bir yaşam sürdüğünü ortaya koyuyor.

Çalışmaların ortaya koyduğu bir başka veri ise çiftlerin mutluluğu üzerine...

Sonuçlar, aldatma olasılığının her iki cins için de en üst seviyede olduğu yaşlarda açık ilişki yaşamayı tercih eden evli çiftlerin, kendilerini, aynı yaş grubundaki tek eşli çiftlerden daha mutlu, sağlıklı ve cinsel olarak aktif hissettiğini ortaya koydu. İki taraf da razıysa elbette bize laf düşmez; ancak aksi halde aldatmanın bencilce ve karşımızdaki insanı harap edebilecek bir davranış olduğunu da unutmayalım...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Hmm tmm :D

Gizli Kullanıcı

"Dikkat: Bu haberi okuyanlar evlilikten soğuyanlar kulübüne katılıyor." uyarısı yapılmalıydı.

Gizli Kullanıcı

Şaka maka aldatma eylemi kadının-erkeğin yetersizliğine yorulurdu bunca zaman... Oranların yüksekliğine bakınca çok da bağlantılı olmadığı görülüyor. Ben de aldatmanın insanın doğasında olduğunu düşünüyorum. Her şeyden önce diğer memelilere bakmalı doğada örnek olarak. Ama tarih boyunca da bütün dinler insanı disipline etmek, "zina" adıyla tek eşlilik yönünde eğitmek çabası içine girmiş. Antropolojik açıdan bakarsak insan din bahanesiyle tek eşliliğe evrilme çabasına girmiştir. İnanç bağlamında düşünürsek de Tanrı bizden öbür dünyadaki daha iyi bir yaşam için bu dünyada disipinli olmamızı istemekte. Her iki açıdan da insanoğlu, yukarıdaki istatistiğe göre kaybeden tarafta.

gzm-ynklr

Paylaşım için teşekkürler

csa

Pardon da iki tarafta ok diyorsa bunun pek aldatma sayılması mumkun degil. Aldatmak adı ustunde iste yalan soylemek kandırmaktır eşini. Eğer bu konuda eşler birbirini ozgur bırakıyorsa bu aldatmak sayılamaz.

kevin-bey

Aldatmak çok alçakça bir davranış. Karşınızdaki size değer veriyorsa lütfen aldatmayın. Çünkü orospu çocukluğunun lüzumu yok.

Görüş Bildir