Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sevdiğiniz İnsanın Başka Birisine Aşık Olduğunu Fark Ettiğinizde Yaşadığınız 19 Yıkıcı Duygu

-
Abone ol

Biriyle tanışırsınız, ondan çok hoşlanırsınız ve karşılığını da bulursanız hayatınız tümüyle değişir. Bir süre birlikte dışarı çıkarsınız, durmadan mesajlaşırsınız, baş başa film izlersiniz ve evde çeşitli aktivitelerde bulunursunuz. Sizin için her şey mükemmel gidiyordur. Her geçen gün ona biraz daha bağlanırsınız ve onun da aynı şekilde hissettiğini düşünürsünüz. İşleri ağırdan almak ve rahat görünerek onu sıkmamak adına ilişkinize bir isim koymazsınız. Daha sonrasında ise dünyanızın başınıza yıkılması şu süreçlerle gerçekleşir.

1. Artık ilişkinize bir isim koymak istersiniz ve bunun önündeki engelin ne olduğunu anlayamazsınız.

Neticede ikiniz de birbirinizi seviyorsunuzdur ve devamlı birliktesinizdir. Sizi bundan alıkoyan ne olabilir ki?

2. Birlikte geçireceğiniz bir ömrü uzun uzun hayalinizde canlandırırsınız.

Onunla birlikte yaşlanacak olmak, harika ve dolu dolu geçecek bir yaşam anlamına gelir.

3. Fakat gün gelir, onun size değil, başka birine aşık olduğunu görürsünüz, duyarsınız ya da hissedersiniz.

Bunu ya ortak arkadaşlarınız ağzından kaçırır, ya o kişi kendisi itiraf eder ya da davranışlarıyla belli eder. E tabi saniyenin onda birinde dünya başınıza yıkılır.

4. Ve onun size koşmasının sebebinin, başkasına hissettiklerinden kaçmak istemesi olduğunu fark edersiniz.

Siz aslında daima 2. planda kalmışsınızdır. Onca söylediği ya da yaptığı şey bir yalan mıdır? Siz nasıl bu kadar aptal olabilirsiniz?

5. Daima elde edebileceğinizden fazlasını hayal etmiş olduğunuzu görür, yıkılırsınız.

Sırf aranızda geçen şeyler değil, onunla birlikte olma hayalleriniz de artık yitip gitmiştir. Kendinizi boş ve kaybolmuş bir teneke kutu gibi hissedersiniz.

6. Tüm benliğiniz sonu gelmeyen bir yetersizlik hissiyle dolup taşar.

Tüm bu olanlardan ötürü, onun için yeterince iyi veya güzel/yakışıklı olmadığınız sonucuna varırsınız. Siz ona yetemez ve onu mutlu edemezsiniz. Ancak sizden daha değerli insanlar bunu yapabilir.

7. Kendinizi ister istemez, onun aşık olduğu insanla karşılaştırırken bulursunuz.

Eğer o insan çevrenizde bulunan biri değilse, sosyal medya hesaplarına girerek ilgi alanlarını, mezun olduğu okulu, fiziksel görünüşünü kendinizle karşılaştırır; bu olaya bir üstün olma durumu gibi yaklaşırsınız.

8. Bir süre sonra sizin en doğru insan olduğunuzu anlayacağını umut edersiniz.

Maalesef bu çoğu zaman kendimizi kandırmaktan öteye geçmez. Sizin dışınızda herkes hayatını iyi idare ediyor gibi görünmektedir.

9. Onu kıskandırmak adına girişimlerde bulunursunuz ama o sizin adınıza mutlu olduğunu söyler.

Hatta: "Aramızda olanları atlatabilmene sevindim." gibi cümleler de vardır ki onlar en yüzsüzce olanlarıdır.

10. Hareket ve söylemlerinden olumlu anlamlar çıkarıp mutlu olursunuz.

Fakat bunların hiçbiri gerçek değildir elbette. Yalnızca kendinizi kandırmaya devam ediyorsunuzdur. Ya da o, sizi bir köşede yedekte tutmak istiyordur.

11. Onun birisini delice sevebilme kapasitesini gördükçe daha beter olursunuz.

Çünkü o, aşık olduğu zaman aklını başından atıyor ve çılgınca bir tutkuyla bağlanıyordur. Bu durum sizi yaralayan en büyük etmenlerdendir.

12. Kendinizi, etrafınızdaki başka birinden hoşlanmaya başladığınıza ikna etmek için çabalarsınız.

Kimi zaman bunu başarmaya başladığımızı hissederiz fakat yalnız kaldığımız anda yine aklımızda yalnızca o vardır. Onu unutmaya çalışmak, boşuna kürek çekmekten farksızdır.

13. Onsuz bir hayatın daima eksik olacağını bilirsiniz fakat bu hisle yaşamayı bir türlü beceremezsiniz.

Ne onun aynısı olan başka biri, ne daha güzel/yakışıklı ya da daha zeki olan biri, siz yalnızca ve yalnızca onu istiyorsunuzdur. Fakat o çok yakınınızda olsa bile ona erişememek, aranızda kilometreler varmış gibi hissetmek sizi depresyonlara sürüklüyordur.

14. Onun dışında herkes, içinde bulunduğunuz ağır duygusal durumun çoktan farkına varmıştır.

Arkadaşlarınız, aileniz, eşiniz dostunuz, kısacası herkes sizdeki değişikliği fark etmiştir. Sizin adınıza endişelenirler ve hiç kimsenin o kadar da önemli olmadığını anlatmaya çalışırlar fakat elbette bunun size hiçbir faydası dokunmaz.

15. Onu ve aşık olduğu insanı birlikte hayal eder, ızdırabınıza ızdırap eklersiniz.

Onları birlikte gezerken, öpüşürken, aynı evde yaşarken, evlenirken hayal edersiniz ve bu size büyük acı verir. Sanki koskoca evrende hiçbir yeriniz yoktur ve gittikçe küçülerek kayboluyorsunuzdur.

16. Onunla karşılaştığınızda normal davranmaya ve ona bir şey çaktırmamaya çalışmak sizi yorgun düşürür.

Siz mutluymuş gibi davranmak değil, ona sarılarak hüngür hüngür ağlamak, onu tutup bir daha bırakmamak istiyorsunuzdur fakat buna rağmen, onu görünce şaşırmış gibi yapar, bir arkadaş gibi davranmanın sizin için sorun olmadığını göstermek istersiniz.

17. Onun sizi nasıl bu kadar çabuk unutabildiğini düşünmek uykularınızı kaçırır.

Ve birlikte yaşadığınız her şeyi, birbirinize verdiğiniz sözleri tekrar tekrar düşünür; hepsinin samimiyetsiz olduğuna inanmak istemezsiniz.

18. Duyduğu aşkın sonsuza kadar devam etmeyeceğini, elbet bir gün biteceğini düşünür, umutlanırsınız.

Aşk, deneyimlendikçe kendini tüketen bir duygudur. Bu yüzden elbet bir gün duyduğu aşkın alevlenme günleri geride kalacak, külleri de uçup dağılacaktır. O gün gelene kadar da siz onu beklemeye razısınızdır.

19. Eğer zaman geçer ve tüm umutlarınızın boşa çıktığını görürseniz, artık bir karar vermeniz gerekir.

"Ya sonuna kadar acı çekmeye ve umut etmeye devam edeceğim; ya da güçlü olup bunu atlatmanın bir yolunu bulacağım." Eğer birinciyi seçerseniz değerli vaktinizi boşa harcamaya devam edersiniz. Ancak ikincisini seçerseniz bu sizin gerçekten  çok güçlü bir insan olduğunuzu gösterir. Çünkü söz konusu durum, ilişkilerde başınıza gelebilecek en zor durumlardan bir tanesidir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
t-c-emre-bozkurt

sevdigim insan baskasına asık olur ben de siktir git derim bu kadar

denizok

13 te ki çocuk kim :D

kursathan-karaman

öztürk: ananı alır

dadaist

ben önce 1 i sonra 19 u uygulamıştım ve kesin ve net bir şekilde kafamda bitirmiştim,yani sizin öğrenecek çok şeyiniz var

ruokmf

cakyz üzüldüm haline dostum.

Görüş Bildir