Servisten Atılan 10 Yaşındaki Kızına 8 Kilometre Boyunca Yürüme Cezası Verdi: 'Zorbalık Kabul Edilemez'

 > -

ABD'nin Ohio eyaletinde bir arkadaşını tehdit ettiği gerekçesiyle 3 gün okul servisine binmeme cezası alan 10 yaşındaki çocuğa bir ceza da babasından geldi. Matt Cox isimli baba, çocuğunun zorbalık nedeniyle ikinci defa okul servisinden ceza almasının ardından, onu 2 derecede yaklaşık 8 kilometre yürüttü.

Baba Cox, kızı Kristen'ı okula yürürken arabayla arkasından takip etti.

Cox, kızına neden ceza verdiğini anlattığı videoyu sosyal medyada paylaştı. Paylaşım 18 milyon kişi tarafından izlendi.

BBC Türkçe'nin haberine göre, Cox, paylaştığı videonun altına, "Önde yürüyen güzel hanımefendi, zorbalık nedeniyle ikinci kez okul servisinden atılan benim 10 yaşındaki kızım. Önce şunu söyleyeyim, zorbalık kabul edilemez. Özellikle de benim evimde. Kızım Cuma günü servisten atıldığına dair yazıyı bana getirip 'Baba önümüzdeki hafta beni okula sen götürmek zorunda kalacaksın' dedi" notunu düştü.

"Birçok çocuk ailelerinin onlar için yaptıklarını bir ayrıcalık değil, bir hak olarak görüyor."

Cox, ailelerin çocuklarına yaptıkları şeylerin, çocukların hakları değil ailelerin ayrıcalıkları olduğunu "Gördüğünüz gibi, bu sabah dersini alıyor. Birçok çocuk ailelerinin onlar için yaptıklarını bir ayrıcalık değil, bir hak olarak görüyor. Ebeveynlerinin kendilerini arabayla okula bırakmaları ya da okul servisine binmeleri gibi. Bunların hepsi ayrıcalık ve öyle kabul edilmeli" ifadeleriyle anlattı.

"Çocuklar, bunu izliyorsanız lütfen zorbalığın kabul edilemez bir şey olduğunu anlayın."

Cox yaptığı paylaşımda "Biliyorum belki de birçok ebeveyn benim yaptığımı onaylamayacak. Ama kızıma bir ders vermek ve onu zorbalıktan vazgeçirmek için doğru olduğunu düşündüğüm şeyi yapıyorum. Çocuklar, bunu izliyorsanız lütfen zorbalığın kabul edilemez bir şey olduğunu anlayın" diyerek başka çocukların da zorbalıktan uzak durması gerektiğini ifade etti.

Facebook üzerinden videoya gelen yorumlarda Cox'a destek çıkanlar olsa da yine de Cox'un aşırıya kaçtığını düşünenler de oldu.

Siz ne düşünüyorsunuz, babanın yerinde olsanız nasıl bir ceza verirdiniz?

Bence uygun bir ceza olmuş.
Bence biraz ağır kaçmış.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alp_er

çok iyi laf. ayrıcalıklarla hakları çocuklar ayırt etmekte zorlanır. yıllarca bu sözü düşündüm ama şu an buldum. sadece kızına değil bana da bir şey öğrettin teşekkürler.

efsaneromeo33

Yanında bir büyük ile birlikte yürücekse bence bir sıkıntı yok. Yürümek de spor sayılır. Bunun neresi zorbalık allasen

ozgur-dirim-ozkan

Böylece kızın zorbalığı kimden öğrenmiş olduğunu da anlamış olduk...

logicaldoor

Bu tür konularda pekiştirme önemlidir. Çocuğunuza öğretmeye çalıştığınız değer, dışarıda da desteklenmiyorsa size dönük olumsuz bir hisse dönüşebilir. Yani siz çocuğunuza yere çöp atmamasını öğütlerken onun dışında bir çok çocuk yerlere çöp atıyorsa ve onların aileleri buna ses çıkarmıyorsa, siz çocuğunuzun gözünde doğruyu öğütleyen değil, despot ebeveynler haline gelirsiniz. Bu tarz konularda gerçekten dengeyi kurmak zor. Çabuk etki etsin diye biraz sert çıksanız geri teper, tepkiniz fazla yumuşak kalırsa etkisiz olur, tekrar ettiğinde de yalama olur artık ayar tutmaz. Ebeveynlik zor zanaat...

57alay

8 km çok.. bebe ilk 4 km de kendini sorgular ama kalan zamanda babayı suçlar sanki

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriFacebook
Görüş Bildir