Senin Renk IQ'n Kaç?

1bPAYLAŞIM

Bu Renk IQ'su testi gözlerinizi yorabilir. ;)

1. Bu kelime hangi renkle yazılmış?

2. Burada yazan rengi seç.

3. Bu karelerden hangisi 3 numara ile aynı renk?

4. A dikdörtgeninin rengi B'deki daire ile aynı mı sence?

5. Bu renklerden hangisi ortadaki kare ile aynı?

6. A bölgesindeki renk sence bu karelerden hangisiyle aynı?

7. 2. ile 3. rengi karıştırırsak, hangisini elde ederiz?

8. Şimdi de 1. ile 3. rengin karışımına bak bakalım.

9. Peki, 4. ile 7. nin karışımını sorsak?

10. Farklı olan turuncuyu seç!

11. Farklı olan turkuazı seç!

12. Son olarak kaç farklı renk sayabiliyorsun?

Renklerin Efendisi!

Senin Renk IQ'n 200! Sen tam bir renk dehasısın! Tebrik ederiz seni gerçekten. Hem yeteneğin hem de dikkatin için. Mükemmel bir performans sergiledin. Bu testten bu denli başarı sergilemek inan bize hiç de kolay değil. Bu başarıyı gördükten sonra seni renklerin efendisi, renklerin ustası, renklerin gurusu ilan etmeden duramayacağız güzel dostumuz! Bir nesneye baktığın anda onun tüm renklerini fark ediyorsun. Bu yüzden sanatçı ruhlusun ve doğada kimsenin göremediği ayrıntıları sen görüyorsun. Sen sadece bunlarla yetinmiyor, bu özelliğini insanlara karşı da kullanıyorsun. Karşındakine birkaç saniye bakınca onun tüm fiziksel özelliklerini analiz ediyorsun. Mükemmel olan gözlerinin ve beyninin kıymetini bil, dünyada eşi benzeri yok çünkü onların! Hadi şimdi git kendine güzel çıraklar bul ve onları yetiştirmeye başla ey renklerin hükümdarı!

168!

Senin gözlerin mükemmele yakın! Sadece gözlerin mi, beynin de öyle! Üç boyutlu düşünebilme yeteneğin, objeleri bir bakışta ayırt edebilme yeteneğin oldukça gelişmiş. Bu yolda biraz daha ilerleyip kendini geliştirirsen işte o zaman mükemmel olabilirsin ve kimse seni tutamaz! Evet ortalamanın bir tık altında kaldın. Açıkçası renk tonlarıyla pek işin yok. O şey senin için maviyse mavi, pembe ise pembe. Turkuaz ya da yavruağzı gibi ekstra tanımlar sana çok yabancı, hatta gereksiz. Ama bunun sebebi sende herhangi bir eksikliğin olmasından ziyade, zihninin esas gayesinin netliğe odaklanmış olması. Beyninin sağ tarafı daha fazla gelişmiş ve bu da olaylara sanatsal bir bakış açısıyla değil de daha bilimsel ve gerçekçi bir açıdan bakmanı sağlıyor. Netlik iyidir, aynen devam!

100!

Hmm senin renklerle epey problemin var gibi. Tam olarak seçemiyorsun, isimlerini karıştırıyorsun. Tonlar arasında geçişlerde adeta gözlerin kanıyor. Dünyan rengarenk olsa da renklerle olan sıkıntıların var diyelim ;)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bilal-nar

HAYIR EN SONDAKİ SORU ÇOK SAŞMA KAÇ RENK VAR BEN NE BİLEYİM

utku-zayim

168 IQ Senin gözlerin mükemmele yakın! Sadece gözlerin mi, beynin de öyle! Üç boyutlu düşünebilme yeteneğin, objeleri bir bakışta ayırt edebilme yeteneğin oldukça gelişmiş. Bu yolda biraz daha ilerleyip kendini geliştirirsen işte o zaman mükemmel olabilirsin ve kimse seni tutamaz! Evet ortalamanın bir tık altında kaldın. Açıkçası renk tonlarıyla pek işin yok. O şey senin için maviyse mavi, pembe ise pembe. Turkuaz ya da yavruağzı gibi ekstra tanımlar sana çok yabancı, hatta gereksiz. Ama bunun sebebi sende herhangi bir eksikliğin olmasından ziyade, zihninin esas gayesinin netliğe odaklanmış olması. Beyninin sağ tarafı daha fazla gelişmiş ve bu da olaylara sanatsal bir bakış açısıyla değil de daha bilimsel ve gerçekçi bir açıdan bakmanı sağlıyor. Netlik iyidir, aynen devam!

unique_r

Renklerin Efendisi: 200!

adile-dogan

Senin gözlerin mükemmele yakın! Sadece gözlerin mi, beynin de öyle! Üç boyutlu düşünebilme yeteneğin, objeleri bir bakışta ayırt edebilme yeteneğin oldukça gelişmiş. Bu yolda biraz daha ilerleyip kendini geliştirirsen işte o zaman mükemmel olabilirsin ve kimse seni tutamaz! Evet ortalamanın bir tık altında kaldın. Açıkçası renk tonlarıyla pek işin yok. O şey senin için maviyse mavi, pembe ise pembe. Turkuaz ya da yavruağzı gibi ekstra tanımlar sana çok yabancı, hatta gereksiz. Ama bunun sebebi sende herhangi bir eksikliğin olmasından ziyade, zihninin esas gayesinin netliğe odaklanmış olması. Beyninin sağ tarafı daha fazla gelişmiş ve bu da olaylara sanatsal bir bakış açısıyla değil de daha bilimsel ve gerçekçi bir açıdan bakmanı sağlıyor. Netlik iyidir, aynen devam

esmanur-karakurt

200 oha

Görüş Bildir